خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ١١ شعبان ١٤٤١ Sunday, April 5, 2020
کد خبر: 261395
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۳۴
ماشینم را فروختم تا با استقلال قرارداد ببندم ؛ به خاطر مجیدی شماره هفت نپوشیدم
مهاجم تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه دوست دارد بازی‌هایش به چشم بیاید گفت: حضورم در استقلال به خاطر پیشرفت بود نه بی‌احترامی به پرسپولیسی‌ها.
تمرین تیم اسقلال_مهرداد اولادی ماشینم را فروختم تا با استقلال قرارداد ببندم ؛  به خاطر مجیدی شماره هفت نپوشیدم
به این مطلب امتیاز دهید
88.2% 11.8% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مهرداد اولادی بازیکنی است که از ابتدای نیم فصل دوم از نفت تهران به استقلال پیوست. این بازیکن که سابقه حضور در تیم پرطرفدار پرسپولیس را دارد بعد از بازی در تیم‌های ملوان و نفت تهران این بار تجربه جدیدی را به دست آورده و با حضور در دیگر تیم مطرح و پرطرفدار پایتخت قصد دارد فوتبال خود را ادامه دهد.

 

اولادی در خصوص پیوستنش به تیم استقلال جو این تیم و انگیزه‌هایی که برای حضور در تیم ملی دارد صحبت‌هایی را انجام داده که در زیر می‌خوانید.

 

* از ابتدای نیم فصل تاکنون کمتر صحبت کرده‌ای و از دلایل انتخاب جدیدت به ما توضیح بده.

 

اول صحبت‌هایم بگویم که هوادار پرسپولیس هیچ بدی به من نکرد و من از آنها بدی ندیدم، اگر به استقلال آمدم قصد بی‌احترامی به هواداران پرسپولیس را نداشتم و فقط به خاطر فوتبال حرفه‌ای و آینده خودم این تصمیم را گرفتم و از تصمیمم راضی هستم. شما قبول کنید اگر فوتبال من تمام شود هیچکس نمی‌‌گوید که اولادی چرا به استقلال رفت چون با چشمان خودم دیدم که بعد از پایان دوران فوتبال چگونه فوتبالیست‌ها فراموش می‌شوند به همین دلیل وقتی پیشنهاد استقلال به من شد خیلی فکر کردم و در نهایت چنین تصمیمی گرفتم.

 

* از شرایط تیم قبلی‌ات بگو، در نفت شرایط بدی نداشتی.

 

من در نفت شرایط خوبی داشتم و اتفاقاً آنجا پرداختی‌های خوب و به موقعی داشت اما تنها مشکل این بود که من در چشم نبودم. من به استقلال آمدم که به تیم ملی برسم چون مجموعه استقلال، مجموعه با تجربه‌ای است و دوست داشتم با قلعه‌نویی کار کنم چون مربی بزرگی است. استقلال من را خواست و من هم جواب مثبت دادم چون این تیم هم مدعی قهرمانی است و هم در آسیا حضور دارد. مطمئناً تمام جوانب را در نظر گرفتم و بهترین تصمیم را گرفتم که به استقلال آمدم.

 

* حالا که به استقلال آمدی با خودت پذیرفته‌ای که شاید یک روز کم بازی کنی و یک روز هم زیاد؟

 

صد در صد، من با خودم کنار آمده‌ام و این روزها هم سخت تلاش می‌کنم و هیچ اعتراضی هم ندارم چون به خودم اطمینان دارم. امسال این امید را دارم که یک فصل خوب با استقلال داشته باشم البته از هواداران استقلال تشکر می‌کنم که بدون کوچکترین اعتراضی من را پذیرفتند و تشویقم کردند. این حرکت هواداران استقلال هیچ وقت از ذهن من نخواهد رفت و مطمئن باشید جواب محبت هواداران استقلال را در زمین خواهم داد. من در هر تیمی که بودم تمام تلاشم را انجام دادم و با تمام وجود بازی کردم. شما می‌توانید از مسئولان ملوان و یا حتی مسئولان وقت باشگاه پرسپولیس سؤال کنید که من چگونه برایشان زحمت کشیدم. منظورم از این حرفها این است که هواداران مطمئن باشند اولادی خرید خوبی برای آنها است و از آنها می‌خواهم از من حمایت کنند و دوست دارم امیر قلعه‌نویی را که از من حمایت کرده سربلند کنم.

 

*حتما شنیدی که از قلعه‌نویی به خاطر خرید تو و چند بازیکن دیگر انتقاد شد.

 

بله این انتقادات را شنیدم و همه می‌گفتند که چرا فلانی و فلانی را از پرسپولیس آورد اما این حرکت قلعه‌نویی برای من ارزشمند است و من جواب این حرکت ارزشمند قلعه‌نویی را در زمین فوتبال می‌دهم.

 

*یحیی گل‌محمدی در یکی از نشست‌های خبری اعلام کرد که به تو نیاز داشت و حتی مدعی شد تو می‌توانی در این تیم پیشرفت کنی، چطور شد شرایط نفت را قبول نکردی؟

 

اگر من از نفت جدا شدم دلایل خاص خودم را داشتم و آنها را برای شما بازگو می‌کنم. من 6 سال در پرسپولیس بودم و البته با این گفته نمی‌خواهم هواداران استقلال را ناراحت کنم اما می‌خواهم بگویم برای هر تصمیمم استدلالی دارم، اینگونه نیست که هر فصل تیم عوض کنم اما دوست دارم این را بدانید برای اینکه به استقلال بیایم ماشینم را فروختم. من از گل‌محمدی عذرخواهی می‌کنم چون او برای من خیلی زحمت کشید. می‌دانم که استقلال خوب پول نمی‌دهد و شرایطش از لحاظ مالی سخت است اما به اینجا آمدم که مهاجم نوک بازی کنم. شما قبول دارید که مهاجمان تیم‌هایی که بازی‌هایشان پخش مستقیم نمی‌شود باید گل بزنند تا در چشم باشند؟

 

* این حرف شما را قبول دارم.

 

شما اگر در تیم‌های دیگر به جز استقلال و پرسپولیس باشید و گل هم نزنید یک بازیکن معمولی به حساب می‌آیید و نه می‌توانی به تیم ملی فکر کنی و نه پیشرفت. زمانی که من در نفت بودم به گل‌محمدی گفتم که می‌خواهم مهاجم نوک بازی کنم او هم گفت از تو در این پست استفاده می‌کنم و اتفاقا یک بازی که به من بازی داد گل زدم. دو بازی بعد هم که گلزنی کردم در پست مهاجم نوک به میدان رفتم. رضا نوروزی در تنها پستی که می‌تواند بازی کند مهاجم نوک است اما من می‌توانم پشت مهاجمان هم بازی کنم به همین دلیل گل‌محمدی از نوروزی استفاده می‌کرد آن هم در نوک حمله. من دوست داشتم در نفت پنالتی بزنم چون سالها در ملوان این کار را انجام دادم و اتفاقاً بازیکن تیم ملی بودم، دوست داشتم یک ارزش‌ها و احترام‌هایی به من گذاشته می‌شد و این انتظار را داشتم که به من توجه بیشتری شود. الان هم نمی‌گویم در استقلال پنالتی بزنم اما همه می‌دانند که در ملوان چقدر این کار را خوب انجام می‌دادم. این برای من خیلی بد بود که به عنوان بازیکن تیم ملی به نفت بیایم و یک خط در میان بازی کنم.

 

*یعنی کم بازی می‌کردی؟

 

همانطور که گفتم یک خط در میان بازی می‌کردم. رضا نوروزی دوست خوب من است اما دیگر پذیرفته بودم که یا او باید بازی کند یا من پس بهتر این بود که من از نفت جدا شوم چون اگر می‌ماندم باز هم شرایط مثل نیم‌فصل اول می‌شد. در نیم فصل اول من 8 بازی کردم و رضا نوروزی همه را بازی کرد. وقتی من در پست پشت مهاجمان به میدان بروم دیگر به چشم نمی‌آمدم و باید قید تیم ملی را که برای صعودش کلی تمرین کردیم و زحمت کشیدیم می‌زدم. در استقلال و پرسپولیس اگر در کناره‌ها هم بازی کنی چون بازی پخش مستقیم می‌شود در چشم هستی و همه تو را می‌بینند. من از یحیی گل‌محمدی تشکر می‌کنم. او روحش خبر نداشت که من از نفت تهران می‌روم و از مخالفان سرسخت این موضوع بود اما اگر من در نفت می‌ماندم هم من تباه می‌شدم هم رضا نوروزی. من از نفت رفتم که نوروزی با خیال راحت در آنجا بازی کند.

 

*برخورد طرفداران استقلال در روز اول تمرین چطور بود؟

 

مطمئنا برخورد آنها را هرگز از یاد نخواهم برد، خدا شاهد است که رفتار آنها انگیزه من را صد برابر کرد. دروغ نمی‌گویم من به استقلال که آمدم پولی نگرفتم و ماشینم را هم فروختم ولی چون هوادار استقلال اینگونه من را پذیرفت چندین برابر آن چیزی که فکر می‌کردم انگیزه گرفتم حتی در این چند بازی هم دیدید که اگر 10 دقیقه یا 15 دقیقه بازی کردم سرم را جلوی توپ گذاشتم و با قلبم برای استقلال بازی می‌کنم مثل خیلی‌ها بلد نیستم که بگویم از کودکی استقلالی بودم و از این حرفها بزنم ولی حالا که هوادار استقلال و مربی هم برایم ارزش قائل است سرم را می‌دهم.

 

* ظاهرا گفته بودی که قرار بود پیراهن شماره 7 را بپوشی اما در نهایت 77 را گرفتی.

 

من به استقلال آمدم که از حاشیه به دور باشم اما به من پیشنهاد شد که اگر می‌خواهم می‌توانم شماره 7 را هم بپوشم اما ترجیح دادم شماره دیگری را بپوشم. درست است که شماره 7 را دوست دارم اما من فرهاد مجیدی را دوست دارم و می‌دانم او چقدر برای استقلال زحمت کشید و هواداران چقدر او را دوست دارند به همین خاطر ترجیح دادم شماره 7 را نپوشم حتی زمانی که این پیشنهاد شد گفتم حرفش را هم نزنید.

 

* رقابت بین مهاجمان استقلال را چطور می‌بینی؟ این روزها حتی برهانی بیرون می‌نشیند و ممکن است فرصت کمتر به تو برسد.

 

ما 7 مهاجم هستیم و نهایتا 3 بازیکن در هر بازی می‌تواند بازی کند، خود من هم می‌دانستم کار سخت است ولی به توانایی خودم ایمان دارم و مطمئن باشید که تلاشم را انجام می‌دهم که در ترکیب استقلال جا بیفتم. قبول دارم رقابت در اینجا خیلی سخت است. در نفت که بودم ممکن بود یک بازی گل نزنم ولی در بازی بعد بیرون می‌نشستم ولی اینجا شرایط از آنجا سخت‌تر است اما انگیزه‌ها بیشتر.

 

* با این جوی که چند هفته از استقلال دیدی فکر می‌کنی این تیم توانایی قهرمان شدن را دارد؟

 

اولین چیزی که در استقلال به چشم می‌خورد جدایی مجتبی جباری بود. او بازیکن خوب و بزرگی است و فکر می‌کنم تیم در خط هافبک یک مقدار از نبود او ضربه خورد هر چند استقلال شاکله اصلی تیم ملی را در خود می‌بیند و بازیکنانش چند سال کنار هم بازی کردند. شما شک نکنید استقلال با همین شرایط همیشه می‌تواند جزء 3 تیم اول لیگ باشد ولی شک نکنید ما برای قهرمانی می‌جنگیم و با حمایت مردم نتیجه خواهیم گرفت.

 

*حالا که به استقلال آمدی و قبل از حضور در این تیم ملی‌پوش بودی تفکرت برای بازگشت به جمع شاگردان کی‌روش چگونه است؟

 

زمانی که تیم ملی به جام جهانی رفت من هم عضو آن تیم بودم. همه انگیزه‌ام این است که بتوانم در استقلال موفق باشم و دوباره به تیم ملی برسم. این اولین انگیزه‌ام است و اصلا نمی‌توانم فراموشش کنم.

 

*حالا که قرعه‌کشی انجام شده قرعه ایران را چطور می‌بینی؟

 

احساس من این است که در قرعه نسبتاً خوبی قرار گرفته‌ایم و همه تیم‌هایی که در جام جهانی حضور دارند با تمام قوا به میدان می‌آیند.

 

* کارلوس کی‌روش مدعی شده که دو سال است در ایران فریاد می‌زند تا از لحاظ امکانات پیشرفت کنیم ولی این اتفاق نمی‌افتد که در این صورت در جام جهانی موفق نخواهیم شد، نظر تو چیست؟

 

من تمام صحبت‌های کی‌روش را قبول دارم چون آرژانتین، نیجریه و بوسنی، کره، ژاپن و لبنان نیستند. آنها تیم‌های بسیار با تجربه هستند و جزء حرفه‌ای‌ترین تیم‌های دنیا محسوب می‌شوند، همین حالا هم دیر است 6 ماه دیگر باید در جام جهانی بازی کنیم اما دریغ از یک بازی تدارکاتی حتی با تیم‌های آسیایی. تیم ملی باید حداقل 7- 8 بازی با تیم‌های اروپایی داشته باشد، یک سال وقتمان به هدر رفت و فکر می‌کنم باید به صحبت‌های کی‌روش گوش کرد چون او مربی با تجربه‌ای است و آینده را می‌بیند. حتی یک بچه  5 ساله هم می‌داند که تیم ملی نیاز به یک بازی تدارکاتی دارد. مثلاً دژاگه که این همه بازی بزرگ انجام داده به خوبی می‌داند که مقابل تیم‌های بزرگ چگونه کار کند و این نشان از تجربه اوست، اگر بقیه بازیکنان هم تجربه پیدا کنند در جام جهانی با انگیزه ظاهر می‌شویم و این به نفع تیم ملی خواهد بود و اگر این اتفاقات نیفتد مطمئن باشید در جام جهانی 3 بازی انجام می‌دهیم و خیلی راحت برمی‌گردیم.


فارس

116

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

کیسه کش صبر کن همه چرکا رو میگیری

پاسخ

۲

۴

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top