|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 261596
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۲۳:۳۴
ماهی پرنده + عکس
زن م تعجب ماهی پرنده + عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

جام کشکول:

 

نوعی ماهی وجود دارد که تا ارتفاع خیلی کمی می تواند بپرد. این ماهی ماهی پرنده نام دارد. ماهی پرنده نمی تواند مانند پرندگان پرواز کند، چون بال ندارد.

 

 

او ابتدا با سرعت بسیار زیادی در حدود 65 کیلومتر در ساعت بر سطح آب شنا می کند. سپس باله های جلویی خود را باز می کند و در ارتفاعی بالاتر از سطح آب به پرواز در می آید. این ماهی در طول پرواز به کمک ماهیچه های باله اش آنها را باز نگه می دارد، اما هنگامی که به سطح آب باز می گردد، آنها را به حالت اولیه شان بر می گرداند.

 

 

معمولی ترین نوع ماهی پرنده 2 باله دارد و در تمام آبهای نواحی استوایی یافت می شود و 25 سانتی متر طول دارد. بلند ترین ماهی پرنده نیز 45 سانتی متر و 4 باله دارد و در نزدیکی سواحل کالیفرنیا زندگی می کند. عرض بدن ماهی های پرنده بین 4 تا 5 سانتی متر است. بعضی از اوقات این ماهی ها در هنگام پرواز خود را در خلاف جهت امواج به آنها می کوبند و منظره بسیار زیبایی را به وجود می آورند. برخورد آنها با آب به آنها انرژی بیشتری داده و باعث می شود تا ارتفاع بیشتری را پرواز کنند که معمولا ارتفاع زیادی است. یک ماهی پرنده می تواند در حدود نیم دقیقه پرواز کند.

 

 

بیتوته

کلیدواژه ها:
لینکدونی
خبرهای داغ
لینکدونی
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top