|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 261659
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۵
هیگل از حضور نظامی امریکا در افغانستان دفاع کرد
وزیر دفاع امریکا در سخنانی، از حضور نیروی ناتو در افغانستان بعد از سال ۲۰۱۴ میلادی حمایت کرد.
هیگل
 هیگل از حضور نظامی امریکا در افغانستان دفاع کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، خبرگزاری رویترز نوشت: وزیر دفاع امریکا در سخنانی، از حضور نیروی ناتو در افغانستان بعد از سال ۲۰۱۴ میلادی حمایت کرد.


رویترز نوشت: چاک هیگل، وزیر دفاع امریکا ،  بعد از سفر ناگهانی خود به افغانستان، در دیدار با نظامیان امریکایی مستقر در این کشور جنگ‌زده، از ادامه حضور نظامیان خارجی در افغانستان دفاع کرد.

 

این در حالی است که امریکا و افغانستان بر سر امضای توافق امنیتی که روند آن با بن بست مواجه شده است، به شدت اختلاف دارند؛ حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان با وجود فشار فزاینده امریکا از امضای این توافق امتناع کرده و آن را به تاخیر انداخته است.

 

«توافق‌امنیتی دو جانبه» (بی.اس.اِی/ BSA) راه را برای ادامه حضور هزاران نیروی نظامی امریکا و ناتو بعد از مهلت مقرر خروج آنان در سال ۲۰۱۴ میلادی، فراهم خواهد کرد.

 

این توافق همچنین به دوازده تا چهارده هزار نیروی نظامی عمدتاً امریکایی اجازه می‌دهد، به حضور خود در این کشور جنگ‌زده ادامه دهند.

 

در حال حاضر بیش از هشتاد هزار نیروی نظامی خارجی از جمله چهل و شش هزار نیروی نظامی امریکایی در افغانستان استقرار دارند.

 

وزیر دفاع امریکا با اذعان به «تردید» این کشور درباره این که بعد از سال ۲۰۱۴ میلادی برای نیروهای ناتو « چه اتفاقی می‌افتد»، ابراز امیدواری کرد «بی اس ای به امضا برسد.»

 

هیگل در سفر خود به افغانستان با وزیر دفاع این کشور و فرماندهی ارتش ملی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد، اما دعوت رئیس جمهور افغانستان را برای ضیافت شام در کاخ ریاست جمهوری، نپذیرفت.

نظامیان خارجی مستقر در افغانستان، در صورت امضا نشدن «پیمان امنیتی دوجانبه»، مجبورند تا پایان سال آینده (۲۰۱۴) این کشور را ترک کنند.

 

برای دیدن اخبار رسانه های انگلیسی و رسانه های عربی کلیک کنید

 

 

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top