خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٦ جمادى الأولى ١٤٤١ Wednesday, January 22, 2020
کد خبر: 353423
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۲
عوامل مقصر در حادثه دلخراش پارک ارم چه کسانی بودند؟
اداره کل استاندارد استان تهران در اطلاعیه ای علت حادثه پارک ارم را اعلام کرد.
پارک ارم عوامل مقصر در حادثه دلخراش پارک ارم چه کسانی بودند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایرنا، اداره کل استاندارد استان تهران در اطلاعیه ای در خصوص سانحه پارک ارم اعلام کرد: در این حادثه قصور شرکت های طراح، سازنده و نیز شرکت بازرسی کننده محرز بوده که نتایج تکمیلی به منظور رسیدگی به استحضار مراجع ذیربط خواهد رسید.
 

به گزارش سازمان ملی استاندارد ایران، در اطلاعیه آمده است: از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، صلاحیت شرکت بازرسی مربوطه تا تعیین تکلیف و رسیدگی کامل موضوع، به حالت تعلیق در آمده است.

 

وسیله بازی کریزی موس(موش دیوانه)، مستقر در مجموعه تفریحی پارک ارم در تاریخ 19 اردیبهشت ماه دچار سانحه شد که مصدومیت سه تن از شهروندان را بدنبال داشت.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: اداره کل استاندارد استان تهران حسب تکالیف و ماموریت های قانونی و با نگرش به ابعاد حادثه، فورا اقدام به تشکیل تیم کارشناسی به ترتیب در حوزه های شناسایی و انتخاب مواد، مکانیک شکست و تغییر شکل، شکست نگاری، تحلیل جوش، آزمون های غیر مخرب NDT و نهایتا شبیه سازی و آنالیز تنش کرد.

 

همچنین چندین مرحله بازرسی میدانی از تجهیزات موصوف الذکر، نمونه برداری و آزمون قطعات سالم و نیز مجموعه شفت و فلنج شکسته شده در یکی از آزمایشگاه ها و مراکز پژوهشی تایید صلاحیت شده، بررسی علل و عوامل دخیل در بروز این سانحه را به طور جدی در دستور کار قرار داده شد.

 

در گام اول بررسی مشخص شد، طراحی و همچنین انتخاب مواد به کار رفته در ساخت قطعه شفت هرزگرد زیر کابین فوق، دارای ایرادات فنی بوده به نحوی که رده فولاد مورد مصرف در ساخت شفت مذکور، متفاوت از رده در نظر گرفته شده در مدارک و مستندات طراحی بوده است.

 

در گام بعدی، آزمون های جامع متالورژیک از قطعه شفت معیوب صورت پذیرفته که نتایج حاصله علاوه بر وجود نقص در طراحی و انتخاب رده فولاد مورد مصرف، عیوب دیگری که مقاومت شفت را تقلیل داده است، ملاحظه شد.

 

در حال حاضر، در راستای اطمینان بخشی نسبت به ایمنی و صحت عملکرد سایر وسایل و تجهیزات مستقر در مجموعه پارک ارم، بازرسی های مجددی به همراه آزمون های تکمیلی غیرمخرب NDT در حال انجام است.

 

علاوه بر آن، با توجه به تمهیداتی که از قبل نیز انجام شده است، تیم فنی متشکل از تخصص های ذیربط ، مستقر در ارم به شکل روزانه مطابق چک لیست الزامات استاندارد بازرسی هایی را انجام می دهند.

 

گفتنی است قبل از این حادثه، بازرسی از کلیه وسایل و تجهیزات و نیز تست UT (اولترا سونیک) به منظور شناسایی هرگونه درز یا شکستگی بر روی شفت مذکور ، در هفتم مهرماه سال گذشته توسط شرکت بازرسی پنتا از شرکت های تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران، انجام شده بود.

 

2013

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top