|
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ شوّال ١٤٤١ Wednesday, May 27, 2020
کد خبر: 353456
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۱ - ۰۷:۱۲
"مرد حقه باز" بازداشت شد
مردی با حضور در پلیس آگاهی با ارائه شکایتی عنوان کرد، یک قطعه از زمین پدری اش را به مردی فروخته است، اما ...
دستگیری "مرد حقه باز" بازداشت شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از جام جم، مردی که با جعل امضای افراد، املاک و مغازه‌های آنها را به دیگران می‌فروخت و با این روش ده میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، از سوی پلیس آگاهی شهر قدس در غرب استان تهران دستگیر شد.

 

رئیس شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس در این باره گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی با ارائه شکایتی عنوان کرد، یک قطعه از زمین پدری اش را به مردی فروخته است، اما مدتی بعد مرد خریدار امضای وی را جعل کرده و قطعه زمین دیگری را که متعلق به وی بوده به فرد دیگری فروخته و متواری شده است.

 

بازپرس محسن پورساداتی افزود: در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، خریدار فریب خورده وقتی مرد فروشنده را پیدا نمی کند، سراغ صاحب زمین ـ شاکی ـ می رود و در گفت و گو با وی متوجه می شود او از فروش زمین خود بی خبر بوده و با مشخصاتی که از مرد کلاهبردار به دست می آورد، پی می برد او همان فردی بوده که پیش از این نیز سر او کلاه گذاشته است.

 

وی یادآور شد: در پی این شکایت مرد شیاد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که بیش از 30 نفر با حضور در پلیس آگاهی و اعلام شکایت هایی عنوان کردند مردی آنها را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کلان کرده است.

 

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، مرد شیاد با جعل امضای برخی از شاکیان، املاک و زمین هایشان را که از 40 تا 300 میلیون تومان ارزش داشته است به نام خود انتقال داده و به افراد دیگری فروخته است و علاوه بر آن با پیش فروش آپارتمان های در حال احداث دیگران و نیز فروش چند باب مغازه آشنایانش متواری شده است.

 

رئیس شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس گفت: با جمع بندی این اطلاعات پاتوق های احتمالی متهم فراری زیر نظر گرفته شد تا این که چند روز پیش مخفیگاه وی شناسایی و دستگیرشد و با انتقال به پلیس آگاهی به کلاهبرداری ده میلیارد تومانی از مردم اعتراف کرد.پورساداتی با توصیه به مردم از آنها خواست در صورتی که قصد معامله زمین یا ملکی را دارند، هنگام خرید اصل سند ملکی را از خریدار طلب کرده و اصالت آن را بررسی کنند.

 

وی اضافه کرد: خریداران ملک و زمین باید معامله هایشان را در حضور دو شاهد که در زمینه حقوقی و ثبت های ملکی فعالیت دارند، انجام دهند تا در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوند و انتقال اسناد ملکی شان حتما در دفترخانه های معتبر صورت گیرد.

 

رئیس شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس یادآور شد: با توجه به این که متهم تاکنون با این شیوه های متقلبانه ده میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است، از مردم می خواهیم چنانچه در دام وی گرفتار شده اند برای شکایت و پیگیری پرونده هایشان در دادسرای شهر قدس در غرب استان تهران یا پلیس آگاهی این شهر حضور یابند.
 

2013

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top