خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٦ جمادى الأولى ١٤٤١ Wednesday, January 22, 2020
کد خبر: 353463
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۲
اپیدمی بی حرمتی به همکاران زن
بر اساس یافته‌ های سال گذشته مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا (CentersforDiseaseandControl) یک سوم زنان شاغل جهان غرب مورد هجوم و آزار همکاران خود قرار می‌ گیرند.
سرباز زن آمریکایی اپیدمی بی حرمتی به همکاران زن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، آکادمی نیروی هوایی آمریکا (AirForceAcademySuperintendent) یکی از مراکز نظامی این کشور است که به شدت گرفتار مشکلات جنسی است.

 

این آکادمی، برای اولین بار در آمریکا، یک ژنرال زن را به عنوان رئیس این آکادمی برگزید. (دقیقا به این دلیل که سال هاست این مرکز با مشکلات و رخدادهای عجیب جنسی دست و پنجه نرم می‌ کند)

 

البته این تنها آکادمی چالش‌ برانگیز ایالات متحده نیست، آکادمی نظامی «وست پوینت»(WestPoint) و آکادمی نیروی دریایی «آناپولیس» (Annapolis) هم از این مشکلات فارغ نیستند.

 

تناوب حمله‌ های جنسی در این 3 آکادمی نظامی در سال های اخیر از 41 مورد به 65 مورد و سپس به 80 مورد در سال 2012-2011 افزایش یافته است.

 

 

آکادمی نیروی هوایی آمریکا

 

 

ارتش آمریکا اصرار دارد که دلیل افزایش تعداد گزارش های مربوطه، این است که زنان احساس امنیت بیشتری می‌ کنند و معتقد است که علت افزایش احساس امنیت، تلاش های هماهنگ و موفقیت‌ آمیز نیروهای نظامی جهت ایجاد محیطی امن‌ تر برای زنان است.

 

ولی مامورانی که برای تربیت گروه‌ های نظامی گماشته شده‌ اند، خودشان متهم به آزار جنسی هستند و این مانند هدایت نابینایان توسط نابینایان است!

 

این واقعیت غیرانسانی، تمایل پریشان و اضطراب‌ آمیز ادعاهای ارتش مبنی بر بهتر شدن شرایط زنان را بی‌ اعتبار می‌ کند.

 

 

آکادمی وست پوینت

 

 

از سوی دیگر در باب نقض صریح ادعای ارتش مبنی بر بهتر شدن شرایط نظامیان زن در این کشور، گزارش 2014 وزارت دفاع  (Theannual2014DepartmentofDefensereport) که در ژانویه منتشر شده، اظهار می‌ کند که «فرهنگ بی‌ حرمتی و سوءرفتار در 3 آکادمی بزرگ نظامی، افسران آتی ارتش را به سوی خشونت ها و بدرفتاری های جنسی سوق خواهد داد».

 

این گزارش سالیانه تصریح می‌ کند که قربانیان حمله‌ های جنسی بر این باورند که رؤسای آکادمی‌ ها، یارای مواجهه با آزار جنسی مسئولان آکادمی خود را ندارند.

 

این گزارش می‌ افزاید که بسیاری از دانشجویان زن این آکادمی ها، به دلیل ترس از مقاماتی که حامی خاطیان هستند، هنوز شکایتی علیه دانشجویان مرد خاطی، تسلیم مقامات مربوطه نکرده‌اند.

 

حتی بدرفتاری های جنسی به حوزه‌ های دیگر آکادمی و مراکز نظامی ایالات متحده هم کشیده شده است؛ رفتارهای تحقیرآمیز جنسی، یکی از اصول پایدار تیم های ورزشی این آکادمی‌ ها و مراکز نظامی بوده و هست.

 

به عنوان مثال تیم راگبی آکادمی نظامی «وست پوینت» به دنبال اظهارات توهین آمیز اعضای این تیم به زنان، به طور موقت منحل شد.

 

همچنین آکادمی «آناپولیس» بازیکنان فوتبالی دارد که متهم به تجاوز به زنان دانشجو هستند. یکی از متهمان این پرونده تجاوز در 23 مارس همین امسال تبرئه شد.

 

 

آکادمی نظامی آناپولیس

 

با این حال آکادمی نیروی هوایی آمریکا در نسبت با دو آکادمی بزرگ دیگر این کشور، به تنهایی، دوسوم گزارش های مربوطه را از آن خود کرده است و به همین دلیل هم بود که یک زن برای ریاست جدید این آکادمی انتخاب شد.

 

تنها گزارش مثبتی که تاکنون از این آکادمی‌ها به گوش رسیده، کاهش اندک میزان خشونت های جنسی در این آکادمی‌ها در سال 2013 بوده است. بر مبنای این گزارش، 80 مورد خشونت جنسی در سال 2012 به 70 مورد در سال 2013 کاهش یافت.

 

این اعداد و ارقام، به علاوه حوادثی که در ماه های نخست سال جاری رخ داده، انعکاسی از تصویر ملالت‌ انگیز و بحرانی مراکز نظامی ایالات متحده ارائه می‌ دهد.

 

علی رغم این واقعیت که در 4 دهه اخیر، زنان پا به پای مردان وارد دانشکده‌ های نظامی شده‌ اند، ولی به نظر می‌ رسد که حل کشمکش میان جنسیت ها در بین رهبران آتی جهان که به ادعای آن ها باید «جهان آزاد» همراه با «نظم نوین» نامگذاری شود، هیچ پیشرفتی نداشته است.

 

حال سوال اساسی این است: «در حالی که دانشجویان دانشکده‌ های نظامی و غیرنظامی آمریکا به عنوان بهترین مردان و پایه‌ های فرهنگی و تمدنی آمریکا به طور مداوم دست به خشونت های جنسی زده و به زنان بی‌ احترامی می‌ کنند، چگونه ممکن است فرماندهان آتی به اصطلاح «جهان آزاد» و پایه‌ گذاران به اصطلاح «نظم نوین» زنان و مردان آمریکایی باشند؟»

 

از آنجا که یکی از اصول ثابت نهادهای اساسی مدیریتی ایالات متحده، بی‌ حرمتی ها و سوء‌رفتارهای جنسی و جنسیت‌ گرایی بوده و این جرائم قرن ها در این کشور مورد چشم‌ پوشی قرار گرفته، تعجبی ندارد که امروزه تجاوز و آزارهای جنسی نیروهای نظامی غیرقابل کنترل باشد.

 

اگرچه شیوع جنایت های جنسیتی میان نظامیان آمریکا بیش از شهروندان آمریکایی بوده است، اما نکته اساسی اینجاست که آن ها (نظامیان) نه تنها به تمام ملت آمریکا، بلکه به تمامی جهانیان هشدار داده‌ اند: بر اساس یافته‌ های سال گذشته مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا (CentersforDiseaseandControl) یک سوم زنان شاغل جهان غرب مورد هجوم و آزار همکاران خود قرار می‌ گیرند.

 

واقعیت این است که امروز رسوم قدیمی مبتنی بر افسارگسیختگی آمریکایی، همچنان بر ارتش این کشور حکمفرماست؛ و چرا چنین نباشد؟ هنگامی که عدم مجازات تجاوزگران بیرحم به عنوان یک اصل قدیمی مورد تأکید دولت این کشور قرار می‌ گیرد.

 

با وجود وقایع ماه های اخیر در آمریکا که به ضرر زنان بوده‌، به نظر می‌ رسد که نیروهای نظامی قادر به مقابله و اصلاح مشکلات و بحران های اپیدمیک خود نیستند و تا جایی پیش می‌ روند که اظهار می‌ کنند: «تجاور به عنف، خشونت محسوب نمی‌ شود»!

 

 

 

 

این موضوع که معمولا مردان جنگی تمایلات خشونت‌ آمیز بیشتری نسبت به شهروندان مرد دارند، تعجب‌ برانگیز و تکان‌ دهنده نیست. اما به نظر می‌ رسد سال هاست که مسئولیت‌ پذیری در آمریکا رنگ باخته و مردان نظامی این کشور به طور مداوم زنان را مورد تجاوز و بی‌ حرمتی قرار می‌دهند، هر چند خود معتقد باشند این رفتارها مصداقی برای خشونت نیستند!

 

همه این سوء‌ رفتارهای اخیر و پیشرفت های صورت نپذیرفته در غربی‌ ترین کشور به اصطلاح متمدن جهان که توسط فیلسوف پست مدرن جهان ما «اتوپیای تحقق یافته» نام گرفته است، نشان می‌ دهد که ذاتِ وحشی غرب نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

 

تسنیم

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top