خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٣ جمادى الثانية ١٤٤١ Wednesday, January 29, 2020
کد خبر: 353464
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۰
اعتراف دیپلمات های آمریکایی به درماندگی کاخ سفید در قبال سوریه
بحران سوریه از ناآرامی ها و اعتراضات مردمی آغاز شد و در نهایت به بروز فعالیت گروههای تکفیری و افراطی در یک کشور محوری خاورمیانه تبدیل شد.
بشار اسد اعتراف دیپلمات های آمریکایی به درماندگی کاخ سفید در قبال سوریه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه لبنانی الدیار در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکایی اعلام کرد: موضعگیری آشفته و متزلزل دولت آمریکا در قبال بحران سوریه و تردید آنها درباره گزینه های تعامل با سوریه با توجه به چالشهایی که بقای "بشار اسد" در قدرت ایجاد می کند، منطقی به نظر می رسد.

 

بر این اساس، نظام سوریه همچنان قدرت بالایی برای تاثیرگذاری بر موضوعات مهم منطقه ای دارد که این مسائل تصمیم سازان کاخ سفید را در قبال گزینه های تعامل با بحران سوریه درمانده کرده است.

 

در ادامه این گزارش آمده است: بحران سوریه از ناآرامی ها و اعتراضات مردمی آغاز شد و در نهایت به بروز فعالیت گروههای تکفیری و افراطی در یک کشور محوری خاورمیانه تبدیل شد که حتی منافع آمریکا در منطقه را در معرض خطر قرار داد.

 

الدیار ادامه داد که در زمانی که موضوع حمله آمریکا به سوریه برای اهداف به اصطلاح انسان دوستانه مطرح شد، مخالفان این ایده در کاخ سفید معتقد بودند که گروههای تندرو، گروههای مسلح خارجی و القاعده خطر واقعی برای برقراری  ثبات در سوریه و منطقه هستند که می توانند از خلاء امنیتی به نفع خود استفاده کنند.

 

دیپلماتهای آمریکایی همچنین اعلام کردند که دولت آمریکا از شیوه تعامل پایتختهای کشورهای حاشیه خلیج فارس با گروه های افراطی و کمک های آنها به این گروهها که خطری برای بشریت محسوب می شوند؛ حیرت زده شده بود.

 

511

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top