خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ الأحد ٢٣ جمادى الأولى ١٤٤١ Sunday, January 19, 2020
کد خبر: 353548
نظرات: 22
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۱ - ۰۷:۳۲
انتقاد شدید اصلاح طلبان از روحانی در بی بی سی فارسی/ کم فروشی کرده است؟!
بی بی سی فارسی: چرا یک دولت مستقر پس از گذشت حدود 9 ماه به جای گزارش تحقق وعده های انتخاباتی اش ترجیح می دهد به تکرار آن ها بپردازد؟
ثق انتقاد شدید اصلاح طلبان از روحانی در بی بی سی فارسی/ کم فروشی کرده است؟!
به این مطلب امتیاز دهید
95.5% 4.5% بازدید

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بی بی سی فارسی (BBCpersian) به بررسی وعده های انتخاباتی دکتر روحانی پس از گذشت 9 ماه پرداخت. در بررسی رسانه دولتی انگلستان، از این که رئیس جمهور ایران برای تحقق شعارهای سیاسی اش، اقدامات عملی انجام نمی دهد، به شدت انتقاد شد.

 

 

بی بی سی فارسی با دعوت از کارشناسان اصلاح طلب خود به یاد دوران اصلاحات، تنها شعارهای سیاسی را مورد توجه قرار داد و از وعده های اقتصادی و معیشتی هیچ سخنی به میان نیاورد.

 

 

رئیس جمهور حدود سه هفته پیش گفته بود: «می گویند روحانی یادش رفته است. خیر! من چیزی از یادم نرفته است. می دانم چه گفته ام و چه باید انجام دهم.»

 

 

مجری برنامه صفحه2 با استناد به این بخش از سخنان رئیس جمهور کشورمان، به استقبال بررسی این وعده ها رفت و گفت: «انتقاد از کنار گذاشته شدن نخبگان، انتقاد از استبداد رسانه ای و هشدار نسبت به پایان منبرهای یک طرفه، وعده بهبود اوضاع اقتصادی و موارد دیگر. چرا یک دولت مستقر پس از گذشت حدود 9 ماه به جای گزارش تحقق وعده های انتخاباتی اش ترجیح می دهد به تکرار آن ها بپردازد؟ کدام بخش از وعده های انتخاباتی او محقق شده است؟»

 

 

 

 

بی بی سی فارسی از سه کارشناس اصلاح طلب خارج نشین دعوت کرده بود تا به انتقاد از حجت الاسلام روحانی و وعده های انتخاباتی اش بپردازند.

 

 

"فرخ نگهدار" به عنوان اولین کارشناس شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی با اشاره به موفقیت های دولت در عرصه بین المللی، گفت: «در عرصه حیات داخلی و آزادی ها، هنوز یک تحول جدی و شایان توجهی بروز نکرده است. همین آخرین نطق رئیس جمهور در جشنواره فناوری اطلاعات. در آن جا کسانی که کنارش ایستاده اند، نزدیک ترین یاران ایشان هستند: آقای نهاوندیان، آقای فریدون، آقای واعظی، ولی روی سخن با اشخاص دیگری است. گویی یک طرف وجود دارد که مخالف است. کسانی در برابر وعده های انتخاباتی آقای روحانی مقاومت می کنند.»

 

 

سؤال دیگر مجری از فرخ نگهدار این بود: «شما اگر نامزد ریاست جمهوری شوید، فقط با توجه به رژیم حقوقی شعار می دهید یا به مردم می گویید رژیم حقیقی ای هم وجود دارد که از رژیم حقوقی قدرتمندتر است؟ آیا اگر بدون توجه به امکانات حقیقی وعده دهیم کم فروشی نکرده ایم؟»

 

 

 

 

 

وی با جواب منفی به کم فروشی آقای روحانی، گفت: «آقای روحانی نوع نگاهش را دارد طوری تنظیم می کند که نشان دهد در مقابلش افراط گرایانی وجود دارند که باید منزوی شوند و تلاش می کند دستگاه های دیگر را بی طرف نگه دارد. آقای روحانی می خواهد به جای تقابل، تفاوت ها و چندصدایی را در قالب نظرات بیان کند.»

 

 

 

 

"آرش غفوری" که با عنوان "عضو جبهه مشارکت" در این برنامه شرکت کرده بود، ابتدا تأکید کرد: «فضای امروز با سال گذشته، زمین تا آسمون فرق کرده است.»

 

 

وی در عین حال به رئیس جمهور تذکر هم داد: «آقای روحانی باید توجه داشته باشد به آقای خاتمی سال 84 تبدیل نشود. اگر دو سال اول آقای خاتمی را با دو سال آخرش مقایسه کنیم متوجه می شویم آقای خاتمی در 2 سال آخر حرف های تندتری زد؛ اما صدایش شنیده نمی شد. بازخورد خبرهای آقای خاتمی در دو سال آخر خیلی کمتر بود. این ایراد برای آقای روحانی هم وجود دارد. اگر بخواهد در یکی دو سال آخر فقط حرف بزند و به حرف هایش عمل نکند، ممکن است صدای ایشان شنیده نشود.»

 

 

منظور عضو جبهه مشارکت از این مقایسه آن بود که آقای روحانی باید از همان سال اول ریاست جمهوری اش، حرف های تند بزند و این حرف های تند را عملی کند.

 

 

 

آرش غفوری در ادامه توصیه هایش، از رئیس جمهور خواست که  با استفاده از شبکه های اجتماعی کمپین درست کند: «اگر خوب شبکه های اجتماعی را نشناسیم، این شبکه ها می توانند مانند دام عمل کنند؛ یعنی تصور می کنید که یک شبکه اجتماعی می تواند معجزه کند در صورتی که این کار را نمی کند. ایرادی که تا حدی در جنبش سبز هم با آن مواجه بودیم....معنا ندارد که آقای روحانی فقط بخواهد پهنای باند را افزایش دهد باید کار عملی کند و کمپین تبلیغی ایجاد کند. این انتقادی است که به آقای روحانی وارد است.»

 

 

 

 

"هادی کحال زاده" عضو سابق شورای مرکزی ادوار تحکیم وحدت، دیگر کارشناس اصلاح طلب برنامه بی بی سی فارسی بود. وی اظهار داشت: «آقای روحانی به شعارهایی که می دهد اعتقاد دارد؛ ولی فکر نمی کنم برنامه ای داشته باشد. سخنان آقای روحانی به نظر می رسد مخاطب خاص دارد و در پاسخ به مشکلاتی است که دولت با آن ها مواجه است.»

 

 

وی افزود: «آقای روحانی سعی می کند یک گفتار درمانی و بازسازی اعتماد انجام دهد. دولت آقای روحانی به خوبی می داند که شیشه عمر دولتش اعتماد مردم است.»

 

 

این کارشناس اصلاح طلب در پایان سخنانش با انتقاد از دکتر روحانی، دولت را فاقد پشتیبان معرفی کرد: «جامعه مدنی فکر می کرد و می کند که آقای روحانی گزینه ای است برای عادی کردن شرایط. متأسفانه تا به حال برنامه جدی از طرف آقای روحانی دیده نشده است. البته دارد تلاش هایی صورت می گیرد. دولت آقای روحانی، دولت بی نهاد و بی طبقه است؛ یعنی نهاد پشتیبانی و طبقه خاصی ندارد. نیرویی که برایش گفتمان سازی هم بکند، ندارد.»

 

 

444

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

درود بر دکتر روحانی

پاسخ

۴

۵

چرا شما به اصلاح طلب ها حمله می کنید؟

پاسخ

۳

۸

جوسازی مجدد جام نیوز!

پاسخ

۴

۷

نمی شد نگید اصلاح طلب؟

چی از جونشون میخواید

پاسخ

۲

۶

درود بر روحانی عزیز

پاسخ

۴

۱۳

اصلاح طلبان اول و آخرش نامردند

پاسخ

۱۲

۸

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top