خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ السبت ٢٢ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 18, 2020
کد خبر: 353580
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۷
نقش کشاورزی در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر استفاده از ظرفیت های کشاورزی برای نیل به اهداف اقتصادی، گفت: چهار فصل ایران علاوه بر داشتن ظرفیت تامین محصولات کشاورزی، توانایی صادرات این محصولات را دارد.
کشاورزی  نقش کشاورزی در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  سعید حیدری طیب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور به بهترین نحو استفاده کرد و علاوه بر جلوگیری از خام فروشی نفت و مواد معدنی باید از ظرفیت های بخش کشاورزی نیز بهره برد.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی برقراری نظام توزیع کالا مطلوب در کشور است و باید زمینه فراهم کرد که مردم از نابرابری قیمت کالاها در یک شهر ابراز نارضایتی نکنند.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید توجه داشت نظام توزیع مطلوب با شعار ایجاد نمی شود بنابراین با تقویت بخش کشاورزی و برنامه ریزی دقیق می توان در تولید مواد خوراکی و کشاورزی خودکفا شد و زمینه صادرات محصولات کشاورزی را به کشورهای همسایه فراهم کرد.

 

حیدری طیب تصریح کرد: باید پذیرفت نظام توزیع کالا تنها با اعمال نظارت به دست نمی آید.

 

وی ادامه داد: اگر در تولید محصولات کشاورزی خودکفا شویم می توانیم در بازار با عرضه مناسب کالا به تقاضا ها پاسخ داد و نباید فراموش کرد که لازمه تعادل در بازار عرضه مناسب است.

 

حیدری طیب گفت: اقتصاد مقاومتی مولفه های مهمی دارد که اگر بتوانیم آن را در اقتصاد کشور عملیاتی کنیم به رفاه خانوارهای ایرانی نزدیک خواهیم شد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس  یادآور شد: مقام معظم رهبری بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی تاکید کرده اند بنابراین باید با کار کارشناسی و برنامه ریزی مدت دار سعی کرد با ایجاد ارزش افزوده در منابع نفتی، صادرات کشور را در موضوعات مختللف افزایش داد./110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top