خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ السبت ٢٢ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 18, 2020
کد خبر: 353601
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۵
از صدور فتوای جهاد نکاح تا محرمیت از طریق چت!
صدور فتوای جهاد نکاح یا محرم شدن زن و مرد با شرایطی بسیار نامناسب و به دور از شرع و عرف و عقل یا رواج ازدواج‌های اینترنتی به شیوه‌ای نامعقول از سوی وهابیت سبک زندگی اسلامی را متزلزل می‌کند.
وهابیت 
از صدور فتوای جهاد نکاح تا محرمیت از طریق چت!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، حجت الاسلام علی امیرخانی، پژوهشگر پژوهشگاه اهل البیت (ع) در دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به آسیب های صدور فتاوای وهابیت گفت: برخی از فتواهایی که این فرقه مجعول صادر می کند، بنیان خانواده ها را دچار تزلزل کرده و بی اعتمادی میان زن و شوهر را سبب می شود.


وی ادامه داد: به طور مثال صدور فتوای جهاد نکاح یا محرم شدن زن و مرد با شرایطی بسیار نامناسب و به دور از شرع و عرف و عقل یا رواج ازدواج های اینترنتی به شیوه ای نامعقول، از جمله مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.


این پژوهشگر تصریح کرد: البته بسیاری از فتواهای وهابیت اگر چه از سوی بزرگان آنها صادر می شود اما به دلیل مخالفت با عقل و عرف و شرع، در جامعه عملا پیاده نمی شود یا به دلیل تقابل داشتن با ذات و فطرت با مخالفت شدید روبه رو می شود و آن دسته که اجرا می شود، مشکلات فراوانی را از جمله از هم پاشیدگی خانواده ها و دلزدگی و دلسردی میان زوجین را به همراه دارد چرا که طبیعت و ذات انسان نمی پذیرد مثلا همسر او رابطه ای غیر مشروع به نام دین و جهاد با افراد دیگر داشته باشد در واقع صدور این فتاوا به نوعی لاابالی گری دینی یا بی بند و باری با نام دین است.


کارشناس ارشد مذاهب اسلامی عنوان کرد: این روش باطلی که وهابیت در پیش گرفته، روشی است که عقل را تعطیل کرده و با توجه به ظاهر دین، فتواهایی صادر می شود که با عقل هر انسانی در تضاد است و متاسفانه این احکام به نام دین تمام می شود که این امری بسیار ناپسند است.


وی در ادامه ابراز کرد: وهابیت با توجه به روش نامعقول و نامانوسی که برای استخراج احکام خود در پیش گرفته، عقاید شیعه و اهل سنت را رد می کند؛ به طور مثال آنها مساله توسل یا زیارت قبور را شرک می دانند در صورتی که این امور در فطرت انسان ها خوابیده است و مخالفت با آنها، مخالفت با فطرت است.


حجت الاسلام امیرخانی بیان کرد: از جمله عوارض صدور فتاوای خانمان برانداز وهابیت، تولد فرزندانی نامشروع است که حاصل این ازدواج های اینترنتی است چرا که در این سبک زن و مرد در دو سرزمین یا شهر یا نقطه جدا از هم تنها با یک رابطه مجازی، مجاز هستند هر رابطه ای نامشروع با فرد دیگری داشته و فرزندی که در این میان حاصل می شود، منتسب به آن مردی است که در فضای مجازی با زن آشنا شده و ازدواج کرده و به این ترتیب تمامی احکام فقهی و حقوق اسلامی مانند ارث به آن فرزند نامشروع تعلق می گیرد.


وی یادآور شد: همچنین در بحث محرم شدن زن و مرد در محل کار با شیوه ای غیر عقلی و عرفی و شرعی، کانون خانواده ها از هم می پاشد و همسر آن زن دیگر نمی تواند به زندگی با او ادامه دهد؛ یا در جهاد نکاح وهابیت قصد دارد تنور جهاد و اقدامات تروریستی خود را با هر وسیله ای گرم نگه داشته و در میان افراد خود ایجاد انگیزه کند و برای این کار از زن هم استفاده جهادی می کند و هم استفاده جنسی و برخی از زنان(حتی زنانی که همسر دارند) نیز تنها با امید و وعده ثواب جهاد، اقدام به این کار می کنند. لذا صدور این قبیل فتاوا، جامعه را دچار چالش کرده و با ایجاد دگرگونی در سبک زندگی افراد، خانواده ها را از هم می پاشد.

 

 

شبستان

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top