خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١ Tuesday, January 21, 2020
کد خبر: 353748
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۱ - ۱۰:۵۴
ایراد بنی اسرائیلی/ ضرب المثل
ضرب المثل ایراد بنی اسرائیلی/ ضرب المثل
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس کودک جام نیوز به نقل  از شیاچیلدرن، روزی فرعون با سپاهیان خود حضرت موسی و پیروان او را تعقیب می کرد. پیروان حضرت موسی از قوم بنی اسرائیل بودند و اصلا نمی خواستند گرفتار ستم فرعون بشوند آنها رفتند و رفتند تا به رود نیل رسیدند. گذشتن از آن همه آب برای آنها امکان نداشت گفتند: حالا چه کار کنیم؟
حضرت موسی به خدا پناه برد و به خواست خدا آب رود نیل از هم شکافته شد و پیروان حضرت موسی از آن شکاف رد شدند به دنبال آنها سپاه فرعون هم وارد آب شدند اما ناگهان شکاف وسط آب از بین رفت و سپاه فرعون در آب غرق شدند.
با این حساب قوم بنی اسرائیل باید همیشه شکرگزار خداوند مهربان می شد اما آنها بهانه گیر بودند و باز از حضرت موسی معجزه می خواستند. این بار خدای مهربان سایبان خنک و زیبایی از ابر برای پیروان حضرت موسی آماده کرد تا در آن بیابان گرم آسوده باشند.
قوم بنی اسرائیل باز هم معجزه ی تازه می خواستند خدا برای آنها غذاهای بهشتی فرستاد اما آنها باز هم بهانه ی تازه گرفتند و به حضرت موسی گفتند: ما از غذای یک نواخت خسته شدیم به خدایت بگو برای ما سبزی و حبوبات بفرستد بهانه های آنها تمامی نداشت و هر روز چیز تازه ایی می خواستند برای همین هر وقت کسی بدون دلیل بهانه جویی کند و به کارهای دیگران ایراد بگیرد می گویند ایراد بنی اسرائیلی می گیرد.

 

2008

خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top