|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 353922
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۲ - ۰۹:۰۰
رقابت دموکرات ها با جمهوری خواهان بر سر ایران
اگر پیش از انتخابات نوامبر، قانونی در مورد ایران تصویب نشود و جمهوری خواهان، سنا را در دست بگیرند، دموکرات‌ ها کنترل را از دست خواهند داد.
دموکرات آمریکا رقابت دموکرات ها با جمهوری خواهان بر سر ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وب سایت ضدانقلاب "روز آنلاین" در گزارشی به نقل از روزنامه "واشنگتن پست" به بررسی تلاش دموکرات های آمریکا، در صورت عدم نتیجه نهایی مذاکرات پرداخت.

 

در بخش هایی از این نوشتار آمده است:

 

«اگر ایران و گروه ۱+۵ نتوانند تا دو ماه دیگر بر سر برنامه هسته‌ای این کشور به توافقی جامع برسند، مهلت شش ماهه‌ای که طی توافق اولیه تعیین شده بود، به پایان خواهد رسید. منتقدان دولت اوباما اعتقاد دارند با توجه به رفتار و لحن اخیر ایران رسیدن به یک توافق، تقریبا دور از تصور است.»

 

«جمهوریخواهان سنا به رهبری باب کورکر، از اعضای کمیته روابط خارجی، این هفته تلاش کرد اصلاحیه‌ای را به لایحه همکاری استراتژیک با اسرائیل اضافه کند که اگر توافق نهایی با ایران حاصل شد، ظرف مدت سه روز به کنگره ارائه شود تا نمایندگان بتوانند در صورت لزوم تا ۱۵ روز عدم تایید خود را اعلام کنند.

 

 

قبول این موضوع برای دموکرات‌ها سخت بود. آن‌ها به جای رای به اصلاحیه "کورکر" بار دیگر خاطرنشان کردند که حداقل پیش از ۲۰ ژوئیه هیچ‌کاری نخواهند کرد که کاخ سفید را به سختی بیاندازد.

 

 

دموکرات‌های سنا می‌گویند اصلاحیه کورکر مربوط به ایران، ربطی به لایحه اسرائیل ندارد. اما جمهوریخواهان پاسخ می‌دهند که اصلاحیه ایران یک بخش افزوده شده به لایحه است. دستیاران سنا می‌گویند پس از ۲۰ ژوئیه، برای هر دو مجلس فقط دو هفته پیش از تعطیلات اوت زمان وجود دارد و پس از آن هم یک هفته قبل از انتخابات فرصت هست. هم از لحاظ استراتژیک و هم از منظر تقویم مجلس، احتمالا پس از پایان مهلت ۲۰ ژوئیه زمان زیادی وجود نخواهد داشت.

 

درست مشابه اصلاح قانون مهاجرت، اگر پیش از انتخابات نوامبر، قانونی در مورد ایران تصویب نشود و جمهوریخواهان سنا را در دست بگیرند، دموکرات‌ها کنترل را از دست خواهند داد و قانون جمهوریخواهان از کنگره و سنا روی میز رئیس‌جمهور گذاشته می‌شود. آیا اوباما لایحه تحریم‌ها و درخواست ارائه توافق نهایی به کنگره را وتو می‌کند؟

 

 

اما مسئله این است، "هری رِید" نمی‌تواند این کار را بکند و در عین حال هوای دولت را هم داشته باشد. اگر بخواهد هر دو کار را با هم انجام بدهد، خطر دموکرات‌ها را وخیم تر می‌کند و امنیت کشور و اسرائیل را دچار تزلزل خواهند کرد.

 

310

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top