|
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ١٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 3, 2020
کد خبر: 354021
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۱ - ۲۲:۴۲
دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها از مردم نظرخواهی کند
یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه دولت همانند برنامه‌های ورزشی از مردم درباره هدفمندسازی یارانه‌ها نظرخواهی کند، گفت: اصلاحات اساسی در بخش عمومی مستلزم همراهی تمام دستگاه‌هاست و موفقیت و پیشرفت اقتصادی در این موضوع نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
یارانه1 دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها از مردم نظرخواهی کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، احمد جعفری صمیمی در سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با اشاره به اینکه متأسفانه برای اهداف الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و توسعه نظارت نمی‌کند، اظهارداشت: در این خصوص باید نهادی تحت نظارت مقام معظم رهبری برای نظارت بیشتر ایجاد کرد.

 

وی ادامه داد: بی‌تردید پیاده‌سازی الگوهای پیشرفت با عدم لحاظ نیازهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جوامع به نتایج و چشم‌اندازهای مطلوب نخواهد رسید.

 

صمیمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه پیشرفت‌ برای همه کشورها و همه جوامع یک الگوی واحد ندارد، تصریح کرد: پیشرفت در کشور با شرایط تاریخی جغرافیایی و با اوضاع سرزمینی، الگوی ویژه‌ای دارد.

 

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه تمام مسئولان باید در مقابل عملکردشان پاسخگو باشند، گفت: در کشورهای مختلف اگر افراد و مسئولان در جهت نیل به اهداف موفق نباشند، اخراج می‌شوند اما در کشور ما اینگونه نیست و بر روی عملکرد شرکت‌ها نظارت دقیقی نمی‌شود.

 

وی افزود: بانک مرکزی در ایران از دولتی بودن، استقبال می‌کند و دولت هم بهره و نفع زیادی از این مسئله می‌برد.

 

صمیمی با اشاره به اینکه عدم توانایی تأمین هزینه‌های جاری دولت از مالیات‌ها که در برنامه‌های اقتصادی 5 ساله تدوین شده بود بسیار مورد تأکید است، گفت: طرح اخذ مالیات‌ها همواره در برنامه‌های مختلف اقتصادی دولت گنجانده شد اما به طور دقیق عملیاتی نشد.

 

صمیمی درباره اصلاح اقتصاد بخش عمومی گفت:محور اساسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در کشور ما با شرایط تاریخی، شرایط جغرافیایی، اوضاع سرزمینی، وضع ملت، آداب و فرهنگ و با میراث ما الگوی ویژه خود را دارد.

 

سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت صبح امروز در کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با حضور اساتید، اعضای هیأت علمی و صاحب‌نظران دانشگاهی آغاز به کار کرد و در این کنفرانس بسیاری از سخنرانان در مباحث مختلف، مقالات خود را ارائه کردند./فارس/110
 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top