|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 354046
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۲ - ۱۱:۰۱
ایران، تنها چاره آمریکا در بحران سوریه
ایران نشان داده است که بحران سوریه را بهتر از کشور روسیه تشخیص داده است و اگر آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران به نتیجه برسد آن وقت زمان همکای با ایران بر سر موضوعات دیگری مانند عراق و سوریه خواهد بود.
روحانی ایران، تنها چاره آمریکا در بحران سوریه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری "کریستین ساینس مانیتور" (csmonitor) در تحلیلی با موضوع چگونه بحران اوکراین، ایران را شریک بهتری برای آمریکا در حل بحران سوریه کرده است، نوشت:

 

 

روابط "آمریکا" و "روسیه" به دلیل بحران "اوکراین" به پایین ترین سطح خود در چند دهه اخیر رسیده است و این در حالی است که آمریکا و ایران درحال مذاکرات پرثمری هستند که می تواند در نهایت به همکاری دو کشور و حل بحران سوریه منجر شود.

 

 

روسیه و آمریکا از زمان آغاز بحران سوریه، حماقت های زیادی از خود نشان داده اند و با وجود موفقیت در برخی موارد، در نهایت تمام تلاش های آنها با شکست مواجه شده است.

 

 

اما در طرف دیگر، مذاکرات با ایران وجود دارد که اگر به موفقیت برسد، آمریکا می تواند با ایران درباره موضوعات مهم دیگری مانند مسائل مربوط به عراق و سوریه وارد مذاکره شود.

 

 

ایران تا کنون نشان داده که ساختار بحران سوریه را خیلی بهتر از روسیه تشخیص داده است و آن را درست درک کرده است، به همین دلیل اگر آمریکا بتواند با ایران در این زمینه همکاری کند، بحران سوریه تمام خواهد شد.

 

 

ساینس مانیتور در پایان می نویسد: برخی از تحلیل گران ادعا می کنند به دلیل این که دیروز روسیه قطعنامه سازمان ملل را وتو کرد، آمریکا دست از همکاری برخواهد داشت و یک طرفه در موضوع سوریه دخالت خواهد کرد.

 

 

اما این تحلیل اشتباه است چرا که حمله نظامی نیازمند پشتیبانی مردمی است اما اکنون مردم آمریکا ترجیح می دهند که کاخ سفید بیشتر به مشکلات اقتصادی آمریکا تمرکز کند، علاوه بر این، دولت "اوباما" بی میلی خود را برای حمله نظامی به سوریه اعلام کرده است به همین دلیل آمریکا برای بیرون آمدن از بحران سوریه نیازمند همکاری با دیگر کشورها است و چه کشوری بهتر از ایران.

 

 

 

503

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top