خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ٨ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 2, 2020
کد خبر: 360485
نظرات: 100
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۰
خواننده عریان در بی بی سی فارسی/ تصاویر و فیلم
خواننده ای که پیشینه هتاکی به اعتقادات شیعیان و توهین به اهل بیت (علیهم السلام) را در کارنامه اش دارد، برای جلب توجه لخت مادرزاد شد. بی بی سی فارسی هم فرصت را از دست نداد و برای مطرح کردنش برنامه ای ویژه تدارک دید.
بی بی سی خواننده عریان در بی بی سی فارسی/ تصاویر و فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
55.2% 44.8% بازدید

 

 

به گزارش جام نیوز، خواننده هتاکی که پس از توهین به باورهای شیعیان و حضرت امام هادی (علیه السلام) برای مدتها منزوی شده بود این بار با درآوردن تمام لباس هایش در کنسرتش در کانادا کوشید تا نام خود را بر سر زبان ها بیندازد و از طریق رسانه های فارسی زبان وابسته به دولت های غربی مطرح نماید.

 

 

"شاهین نجفی" برای توجیه این اقدامش گفته است که برای حمایت از زندانیان بند 350 زندان اوین چنین کاری کرده است. دروغ پردازی و جنجال آفرینی از زندان اوین را پیش از این در بازخوانی یک پروژه عقیم مرور کرده بودیم.

 

 

اینکه خواننده هتاکی مانند شاهین نجفی به چه دلیل چنین کاری کرده، اصلا مهم نیست بلکه آن چه مهم است نفس این اقدام غیراخلاقی، غیرعقلانی و غیرشرعی است. آیا عقل می پذیرد که انسان هر کاری دلش خواست انجام دهد؟ آیا نباید میان رفتارهای انسان و حیوان تفاوتی وجود داشته باشد؟

 

 

 

 

شبکه بی بی سی فارسی (BBCpersian) مطابق معمول، بهترین جایی است که می توان در آن چنین اقداماتی را بزرگنمایی کرد و چنین افرادی را برای مدتی بر سر زبان انداخت.

 

 

اگر کسی گمان می کند که کارشناسان این شبکه وابسته به دولت انگلیس در نکوهش اقدام غیراخلاقی خواننده هتاک سخن گفته اند، کاملا در اشتباه است؛ چون بی بی سی فارسی در برنامه ویژه ای که برای مطرح کردن اقدام بی ارزش این خواننده تدارک دیده بود، از کارشناسانی دعوت کرد که بدون ارئه دلیل واضح و مستند، از لخت شدن و عریانی تعریف و تمجید می کردند.

 

 

ویدئو/ گزیده ای از برنامه سازی بی بی سی فارسی در تمجید از خواننده هتاک

 

 

در گزارشی که بی بی سی فارسی قبل از آغاز تمجید از عریانی پخش کرد، گفته شد: «اعتراض برهنه معترضان سیاسی در کشورهای غربی سال هاست رایج است: برای اعتراض به نابرابری جنسیتی، حقوق حیوانات و... ایرانیان در کشورهای غربی هم گاهی از این شیوه استفاده کرده اند: کمتر از 15 سال پیش برهنه شدن یکی از شرکت کنندگان ایرانی کنفرانس برلین...»

 

 

 

 

البته در این میان مدعوین شبکه، تنها "علی علیزاده" به دلیل اینکه تمام مباحث به جای زندانیان بند350، روی لخت شدن متمرکز شده، ناراحت بود. وی به این دلیل به انتقاد از شاهین نجفی پرداخت و گفت: «مسأله اشتباه یا غیر اشتباه بودن این کار نیست...آیا آقای نجفی راهی غیر از این نمی شناختند؟ یعنی ساده ترین راه را انتخاب کردند. احتمالا دفعه بعد مدفوع کردن روی صحنه را انتخاب می کنند. آیا راه دیگری نبود؟»

 

 

روند برنامه سازی بی بی سی فارسی، نحوه دعوت از کارشناسان خاص و ستایش عریانی از سوی آن ها، آن قدر غیرعقلانی است که اصلا نیازی به تفسیر و طولانی کردن سخن ندارد. کدام عقل سلیمی است که اعتراض به هر شیوه ای ولو غیر اخلاقی و حیوانی را بپذیرد، بپسندد و آن را تبلیغ کند؟

 

 

نگاهی به توجیه و تفسیرهای عجیب کارشناسان بی بی سی فارسی از مزایا و ضرورت لخت شدن، خالی از لطف نیست:

 

 

 

 

"علی علیزاده" با عنوان "تحلیلگر و فعال سیاسی":

 

 

* این عمل در نتیجه موفق نبوده است...توجهات را جلب کرده اما به سمت بند350 هدایت نکرده است.

 

* آقای نجفی یک جایی این کار را انجام داد که به سرگرمی کامل تبدیل شده است.

 

* بحث از 350 به بحث فرعی تبدیل شده است.

 

 

 

 

"امین بزرگیان" با عنوان "نویسنده و پژوهشگر اجتماعی":

 

 

* به نظر من از این بابت که توانست باورهای سفت و سخت اخلاقی را مورد هجمه قرار دهد می تواند نتایج جالبی داشته باشد.

 

* چون کنشی خلاف عرف است و حدودی بر خلاف آن چه جامعه پسندیده ارائه می دهد، می تواند نتایج جالبی داشته باشد.

 

* میدان هنر جایی است که فرد می تواند از قوانینی که در جامعه وجود دارد عدول کند! هیچ کس در میدان هنر نمی تواند قانون بگذارد، غیر از قوانین خود هنر.

 

 

حمایت رضا پهلوی از خواننده هتاک

 

 

* تابوشکنی در هنر اشکالی ندارد. از این نظر کار آقای نجفی اصلا اشکالی ندارد.

 

* آن کسانی که می گویند چرا لخت شده احتمالا از هنر و تاریخ هنر چیزی نمی دانند. هر کسی می تواند با هر وسیله ای که دارد زندانیان بند 350 را ستایش کنند.

 

* اشکال من این است که چرا همه گروه برهنه شدند اما خود آقای نجفی برهنه نشده است؟ چون خودش برهنه نشده، نشان می دهد که کارش نمایشی بوده است. ( توضیح مجری بی بی سی: ظاهرا ایشان هم از ابتدا برهنه بودند.)

 

 

 

 

"فرج سرکوهی" با عنوان "نویسنده و منتقد ادبی":

 

 

* به نظرم این کار نتیجه داده است. البته ای کاش جامعه ما از نظر فرهنگی مثل جوامع اروپایی بود. اینجا لخت می شوند؛ اما مردم درباره لخت شدن صحبت نمی کنند بلکه درباره این صحبت می کنند که به چه چیزی اعتراض شده است. در جامعه ما چون این گام اول است هم از لخت شدن و هم از علت آن صحبت می کنند.

 

* یادمان نرود که ایرانی هایی بوده اند که خود را آتش زده اند؛ مثلا یک ایرانی برای اعتراض به رفتار بد با پناهندگان در اسپانیا خودش را آتش زد و مرد.

 

* اگر شاهین نجفی لخت نمی شد بحث از زندانیان بند350 در حاشیه هم مطرح نمی شد. این کار بهتر از مطرح نشده است.

 

* قرار نیست هنرمندان فقط در اثر هنری اعتراض کنند. هنرمند می تواند در تظاهرات شرکت کند، می تواند لخت شود. این ها باعث جلب توجه می شود.

 

* برهنه شدن کار هنری نیست بلکه جلب توجه برای یک موضوع است.

 

 

از BBC تا VOA

 

 

سخن پایانی آنکه: نگاهی کوتاه و گذرا به این سخنان، انسان را به تعجب وا می دارد. چگونه می شود کسانی که لقب "پژوهشگر"، "کارشناس"، "نویسنده"، "روشنفکر" و ... را به دنبال خود می کشند، آشکارا چنین استدلال می کنند، به راحتی هنجارهای اخلاقی و اجتماعی را زیر پا می گذارند، عقل را به کناری می زنند و از عریان شدن کامل که کاری غیرانسانی و غیراخلاقی و غیرعقلانی است حمایت می کنند؟ آیا این روشنفکری است یا سیاهی فکر و نظر و عقیده؟ اگر قرار باشد انسان ها به هیچ چیز مقید نباشند و عقل و اخلاق و دین را به کار نگیرند، دیگر سنگ روی سنگ بند می شود؟

 

 

اگر روشنفکران غربگرا این چنین پیش روند به زودی، از  قتل و کشتار و تجاوز و ... البته اگر از جانب دوستانشان باشد، تعریف می کنند و با دلایل بی اساس آن ها را توجیه می کنند.

 

 

444

 

مشاهده نظرات

درود بر شاهین نجفی به نظر من بهترین کار کرد یک هنرمند میتونه از هر طریق اعتراض خودش رو به گوش ملت ایران وجهانیان برسونه

پاسخ

۹

۱۰

۱

۰

۱

۰

۱

۰

۳

۲

امیدوارم این کلاغ و همه طرفداراش هرچه زودتر نیست و نابود بشن
خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه خدا لعنتش کنه

پاسخ

۹

۱۰

خوب لخت شدن برای یک حیوان که عیب نیست همه ی حیوانات لختن!!!!!!!!!!!

پاسخ

۳۷

۱۲

۱

۲

ولش کنید یارو حتما خله اللهم اشفع کل مریض

پاسخ

۱۹

۱۶

نه-نمیتونم قبول کنم شاهین چنین کاری کرده باشه.دنیای مجازی حتما خبرشم مجازی و دروغه

پاسخ

۱۳

۵۴

۱۴

۹

باسلام بنظرم حيف همچه مطالبي نوشته وبه آنان اهميت داده شود زيراامثال نجفي هافكرميكنند كسي هستند

پاسخ

۴۳

۹

۰

۰

۱

۰

آقاي پهلوي جان مادرت از رو برو ديگه.

پاسخ

۷۸

۲۴

شاهین توبااین کارت ثابت کردی باحیوانات هیچ تفاوتی نداری...

پاسخ

۱۰۰

۲۰

۱۲

۱

از پسر آن شاه مخلوع انتظار بیشتری نمی توان داشت

پاسخ

۶۵

۲۴

آرزوی من مرگ این آدم کثیف هست

پاسخ

۵۴

۱۶

اینارو ولش کن !
چه خبر از اوین ؟!

پاسخ

۵۲

۵۸

۱۱

۱۷

بابا چکارش دارین ، شاید دنبال کسی میگرده خار...

پاسخ

۲۵

۱۲

خدا شاهین نجفی و همه حامیانش رو لعنت کنه
واقعا نفهمند

پاسخ

۶۱

۱۵

پسرا همينن ديگه....

پاسخ

۵

۴۶

۲

۰

اينها به درجه پايينتر از حيوان رسيده اند

پاسخ

۶۳

۱۳

این عمل کاملا زشت و کافرانه بود لعنت خدا بر شاهین نجفی

پاسخ

۴۷

۱۰

واقعا برای بی بی سی فارسی متاسفم. خجالت داره.


پاسخ

۱۰۰

۳۰

خب نتیجه چی شد؟

پاسخ

۳۸

۱۱

من با این کار بی بی سی موافقم.

پاسخ

۲۹

۱۰۷

۰

۰

۳۴

۱۲

۲۲

۱۴

شما هم موضوع را گنده کرده اید.

مگر چه گفته اند؟! مسلما انسان هنرمند باید تابوها را بشکند.

هنرمند این کار را نکند چه کسی باید بکند؟!

پاسخ

۲۱

۱۲۱

۱۳

۲۴

خاک بر سرشان. آدم چندشش میشه از این چرت و پرت ها

پاسخ

۹۶

۱۹

همین مونده بود از لخت شدن تعریف کنند!

پاسخ

۹۷

۲۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top