|
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ الخميس ٢٠ رجب ١٤٤٢ Thursday, March 4, 2021
کد خبر: 399328
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۸
بازداشت گسترده انقلابیون بحرینی
مسئولان بحرینی نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر این کشور را چهارشنبه شب درپی ورود به شهر منامه بازداشت کردند.
بحرین بازداشت گسترده انقلابیون بحرینی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، آخرین آمارها نشان می دهد که نیروهای رژیم بحرین تنها در منطقه الدراز این کشور 107 نفر از مردم را بازداشت کرده اند.

 

آمار فعالان حقوق بشر در بحرین نشان می دهد: تاکنون 107 نفر از ساکنین منطقه الدراز بازداشت شده اند که رژیم بحرین برای 71 نفر از آنها حکم محکومیت قضایی صادر کرده است. 35 نفر نیز همچنان درحال محاکمه هستند. یک نفر نیز با وجود سپری کردن دوره محکومیتش هنوز آزاد نشده است.

 

آمار فعالان حقوق بشر بحرین حاکیست: رژیم حاکم آل خلیفه تابعیت بحرینی 3 نفر از ساکنین منطقه الدراز را نیز لغو کرده است.

 

این فعالان اعلام کردند: در میان این 107 نفر، افراد کم سن و سال و دانشجو، ورزشکار، عکاس مطبوعاتی و سرپرست خانوار وجود دارند و مجموع سال های محکومیت افرادی که زندانی شده اند، 821 سال است.

 

خبر دیگر از بحرین حاکی است که شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین امروز پنجشنبه اعلام کرد: بازداشت نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین بیانگر تداوم سرکوب مردم از چهار سال پیش تاکنون است.

 

خطاب به جهانیان گفت: ای آزادی خواهان! نبیل رجب مبارزی حقوق بشری است و هم اکنون به علت دفاع از حقوق بشر زندانی شده است که شما باید به کمک وی بشتابید.

 

وی افزود: نبیل رجب صدای رسای مردم بحرین است و بازداشت غیرقانونی، وی را ساکت نخواهد کرد بلکه صدای آزادیخواهانۀ وی را بیش از پیش به گوش جهانیان خواهد رساند.

 

سلمان گفت: مردم بحرین سر خواری و ذلت فرود نخواهد آورد و مبارزان سیاسی و حقوقی هر چه قدر هم که فشارها افزایش یابد، از پای نخواهند نشست.

 

مسئولان بحرینی نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر این کشور را چهارشنبه شب درپی ورود به شهر منامه بازداشت کردند.

 

بازداشت نبیل رجب فقط 24 ساعت از بازگشت وی به بحرین روی داد. نبیل رجب از بیش از دو ماه پیش در یک سفر دوره ای اروپایی به سر می برد.

 

نبیل رجب که رئیس مرکز حقوق بشر بحرین است، در طول سه سال اخیر همزمان با شروع انقلاب مردمی در این کشور، به افشاگری علیه جنایات آل خلیفه می پردازد.

 

وی در سفر دوره ای اخیر اروپایی خود نیز در مراسم و مناسبت های مختلف به تشریح اوضاع ناگوار حقوق بشر بحرین و نقض گسترده حقوق بشر در این کشور پرداخت. نبیل رجب پیش از این نیز از سوی مسئولان بحرینی زندانی شده بود.

 

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

 

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

 

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

 

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

 

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندان‌های طولانی ‌مدت محکوم کرده است.

 

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

 

 

 

103

 

 


 

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top