خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 405647
نظرات: 28
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۰
موج‌سواری روی اخبار جعلی؛
اسیدپاشی روی بدحجاب ها؛ چهل کلاغ رسانه های همسو در داخل و خارج +تصاویر
پیوندزدن موضوع اسیدپاشی به مقوله "بدحجابی" در حالی از سوی این خبرگزاری‌ داخلی در دستور کار قرار گرفت، که در چند روز گذشته شاهد موج سواری و انتشار اخبار گسترده و پرحجم در این رابطه، از سوی رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب و همچنین رسانه‌های ضدانقلاب در فضای مجازی هستیم.
شایعه سازی اسیدپاشی روی بدحجاب ها؛ چهل کلاغ رسانه های همسو در داخل و خارج +تصاویر
به این مطلب امتیاز دهید
16.7% 83.3% بازدید

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، شایعه‌ «اسیدپاشی به زنان و دختران بدحجاب» که در هفته‌های اخیر از طریق پیام کوتاه، شبکه‌های مجازی و ... به صورت مشکوک دست‌به‌دست می‌شد، سرانجام با گزارش جانشين فرمانده نيروي انتظامي مبنی بر کشف و بازداشت سرنخ هاي حادثه اسيد پاشي در اصفهان وارد مراحل جدیدتری شد.

حجت الاسلام هادی صادقی -معاون فرهنگی قوه قضاییه- امروز در نشست خبری از بی‌ارتباط بودن اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان با بحث "بی‌حجابی" و "امر به معروف و نهی از منکر" خبر داد و اعلام کرد: «اسیدپاشی ها در حوزه اختلافات شخصی بوده است، به عنوان مثال جوان عاشق پیشه جواب منفی می گیرد و دست به این کار می زند.»

پیش از این نیز سردار "اشتري" جانشين فرمانده نيروي انتظامي در همین خصوص عنوان کرده بود: «ارتباط اسیدپاشی ها با موضوع بدحجابی نبوده و اين چنين نيست و افرادِ هدف متفاوت بوده‌اند و شکل و يا مورد خاصي مد نظر نبوده است.»

توضیحات مسئولان مربوطه مبنی بر بی ارتباط بودن اسیدپاشی‌ها با موضوع "بی‌حجابی" و "امر به معروف و نهی از منکر" در حالی است که برخی رسانه‌های داخلی و خارجی شایعه‌ «اسیدپاشی به زنان و دختران بدحجاب» را مطرح کردند و به طرز مشکوکی طی روزهای اخیر سوار بر موج خبری این شایعه شدند.


شایعه‌ ارتباط «اسیدپاشی» با «دختران بدحجاب» از کجا کلید خورد؟

شایعه ربط داشتن چند اسیدپاشی در اصفهان به مقوله "بدحجابی" با انتشار یک گزارش در خبرگزاری دولتی آغاز شد. این خبرگزاری پنج شنبه هفته گذشته خبری درباره اسیدپاشی به صورت چند زن در اصفهان را منتشر کرد.

 

 

  
در این خبر، بطور ملموس تلاش شد تا این حرکات وحشیانه به نام نیروهای انقلابی ثبت شود و به مخاطب اینگونه القا شود که زنان بدحجاب در اصفهان به طور سازماندهی شده مورد اسیدپاشی قرار گرفته‌اند. در بخشی از متن خبر این خبرگزاری آمده است: «این حادثه زمانی اتفاق افتاد که از چندی پیش تاکنون در شبکه های اجتماعی مطالبی با محتوای "اسیدپاشی به زنان بی‌حجاب" در اصفهان منتشر می شود؛ اما مشخص نیست که آیا حادثه شب گذشته ارتباطی با این مطالب داشته است یا خیر؟»

این خبرگزاری داخلی که به گفته خود هنوز هیچ سند و مدرکی مبنی بر ارتباط این اسیدپاشی با مقوله "حجاب" و "امر به معروف" در دست ندارد، روز گذشته نیز در تداوم موج سواری های خود طی انتشار گزارشی نوشت: «خبری از اطلاع‌رسانی دقیق در این باره نیست و تنها شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر "برخورد راکبان موتورسیکلت با بدحجاب‌ها" مطرح بوده است، به چهره تعدادی از زنان اسید می‌پاشند؛ زنانی که نقش مادری در یک خانواده را هم داشته‌اند و بدین ترتیب به خاک سیاه نشسته‌اند»

خبرگزاری مورد اشاره در گزارشی دیگر تحت عنوان گفتگو با نزدیکان قربانیان این حوادث تلخ، نیز تمام تلاش خود برای القای این موضوع به مخاطب را انجام داده است.

اصرار بیش از اندازه خبرنگار به سوال کردن درمورد محجه بودن یا نبودن فرزند با واکنش پدر مواجه می‌شود، طوری که وی خطاب به این خبرنگار می‌گوید: کسانی که به دخترم تهمت بی‌حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخگو باشند، ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است.»

با وجود پاسخ صریح پدر دختر قربانی اما بازهم شاهد اصرار این خبرگزاری بر موضوع بی‌حجابی هستیم، بطوری که در ادامه این گزارش آمده است: «پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسید پاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است»


 واکنش عجیب یک کارگردان سینما

 تهمینه میلانی کارگردان سینمایی نیز با پیوستن به این موج رسانه‌ای خواستار واکنش مسئولان ارشد نظام شد و اسیدپاشان را افرادی خودسر معرفی کرد که برای مبارزه با بدحجابی چنین جنایت هایی را مرتکب می شوند.

 

 

 

 

وی در گفت و گو با این خبرگزاری دولتی گفت: «این اسیدپاش ها مشکل روانی دارند و برخی دیگر آموزش‌های اجتماعی و احترام به حقوق افراد را فرانگرفته‌اند که چنین خودسرانه عمل کردند. هرچند شاید وقتی دستگیر شوند بگویند احساس مسئولیت اجتماعی مثلا مبارزه با بدحجابی داشته‌اند، ولی این کار جز جنایت چیز دیگری نیست.»


موج‌سواری اپوزیسیون روی یک شایعه داخلی

پیوند زدن موضوع "اسیدپاشی" به مقوله "بدحجابی" در حالی در این خبرگزاری‌ داخلی در دستور کار قرار گرفته است، که در چند روز گذشته شاهد موج سواری و انتشار اخبار گسترده و پرحجم در این رابطه، از سوی رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب و همچنین رسانه‌های ضدانقلاب در فضای مجازی هستیم.

 
گزارش سایت ضدانقلاب جرس از ارتباط اسیدپاشی‌ها و «طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر»

 سایت جرس وابسته به جریان فتنه با سوء استفاده از این شایعه به انتشار اخبار و گزارش‌هایی در این خصوص پرداخت و نوشت: تصویب کلیات طرح "امر به معروف و نهی از منکر" با خبرهای تکان دهنده‌ای در خصوص اسید پاشی بر روی دختران جوان در اصفهان همراه شده است.

رادیو فردا وابسته به سازمان سیا نیز به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته تعداد اسیدپاشی‌ها در اصفهان در هفته‌های اخیر، حداقل شش مورد بوده، و این زنان که همگی «جوان»، «زیبا» و «غیرچادری» بودند، در «بیمارستان فیض» این شهر بستری شده‌اند.

 

 گزارش BBC فارسی از ارتباط اسیدپاشی‌ها با «بدحجابی!»

 علت بزرگ کردن شایعه بدحجاب بودن قربانیان این حوادث و تلاش برای ارتباط دادن این اسیدپاشی‌ها با "طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر" در سایت جرس، زمانی مشخص می‌شود که این سایت عمق مخالفت خود با تصویب چنین طرحی را اینطور به نمایش می‌گذارد و می‌نویسد: «وقتی طرح اخیر مجلس را در کنار این اخبار نگران کننده قرار می دهیم، آن وقت به عمق فاجعه ای که در حال وقوع است پی می بریم. تصویب این قانون در مجلس در آینده تاثیرات مخربی بر سرنوشت زنان ایرانی خواهد گذاشت!»

سلسله گزارش‌های سایت‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب برای ارتباط دادن «اسیدپاشی‌ها» به مقوله «بدحجابی» و «فریضه امر به معروف» نشان دهنده این است که آنها تنها با هدف افزایش حملات رسانه‌ای به مجلس شورای اسلامی برای عدم تصویب طرح حمایت از آمران به معروف بوده است.

 

مشرق

115

 

 

مشاهده نظرات

تا کی این ملت بدبخت و بیچاره از دست این بظاهر مومنان عقده ای زجر و بدبختی بکشند.بخدا دیگر خسته شده ایم.اخه در کجای این گیتی پهناور دیده شده که بخاطر دیده شدن مو بروی انسان اسید پاشیده شود.بس است دیگر ای بربرهای زمانه. چگونه میتوانید شب با خیال راحت و اسوده در روی خانواده تان نگاه کنید و سر به بالش گذارید انگار که هیچ اتفاق بخصوصی رخ نداده و باید همینگونه میشده و این در حالیست که ان بیچاره نگون بخت بی تقصیر از شدت درد و سوزش ناله هایش به عرش اسمان میرسد و پدر و مادرش با درد و ناله های فرزندشان جگرشان میسوزد. ای از خدا بی خبران بظاهر با خدا بترسید از انروز که صبر همه مان لبریز شود و با دیدن هر چادر مشکی به سر با اسید به استقبالشان برویم. بس است دیگر تا به کی ظلم به این ملت با نام مومن بودن. هر چند که میدانم نظرم را چاپ نمیکنید.

پاسخ

۵

۲

۰

۰

فی قلوبهم مرض .لا یدرک حق

پاسخ

۰

۰

خطاب به کسانی که از اسیدپاشی‌ها می‌خواهند کلاهی برای خود ببافند

اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید

.

در آستانه ماه محرم الحرام ماهی که آزادگان جهان خود را مدیون اتفاقات این ماه می دانند و به راستی که حریت و آزادگی در منش حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را هرگز نخواهند توانست در محاق فراموشی ببرند چرا که انسان های آزاده ای در سراسر عالم این درس بزرگ را سینه به سینه منتقل می کنند.


این روزها بحث اسیدپاشی به زنان در شهر اصفهان به دستاویزی برای سرخوردگان سیاسی و دینی تبدیل شده و خواسته اند از آبشخور این مبحث برای خود کوله باری فراهم و سوار بر موج مصنوعی آن برای دنیای خود متاعی درست کنند.


در دهه اول انقلاب اسلامی ناخواسته یا براثر عملکرد نادرست برخی مباحثی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بوجود آمد و امروز عده ای هنوز بر آن باور ناصحیح می خواهند عملکردی را به نیروهای مومن و انقلابی نسبت دهند که در قاموس هیچ آزادمردی یافت نمی شود.

خون دل خوردن مردان مرد در بحث حجاب امری است که همه دغدغه داران بر آن صحه میگذارند اما از باب مثال«کافر همه را به کیش خود پندارد»عده ای توجیه وسیله را برای رسیدن به اهداف شوم خود را نابخردانه وارد این مقوله نموده اند.


یکی از اهداف اصلی انقلاب را می توان ممزوج کردن اخلاق با سیاست دانست که متاسفانه در طول این سالها عده ای با تاسی از غرب و مرعوب شدن در مقابل آنها قصد دارند به همان شیوه وارد حکومت شوند و این امری است که متاسفانه در برخی از مسائل موفق بوده و توانسته اند اهداف کثیف خود را دنبال و پیاده کنند.


امروز باید از آنان پرسید چه شده است که حاضر به معامله احکام الهی با مطامع دنیایی خود شده اید؟آیا می دانید با این نوع عملکردتان مردم را نسبت به ضروریات دین بدبین نموده و ضرر و خسران الهی را در پی خواهید داشت؟اگر به زعم شما هدف وسیله را توجیه کرده و برای رسیدن به دنیای دنی حاضر به هرکاری هستید این راباید خوب بدانید هیچ فرد آزاده ای به خود اجازه نخواهد داد برای نجات جامعه از گناه بی حجابی دست به چنین اقداماتی بزند و انشاله به یاری مردم مومن خواهید فهمید سرانجام همین کارها و شیوه ها نیز از پس افکار شیطانی شما بلند شده است.


نکته ای که نباید مغفول بماند منفعل نشدن ماست.نباید با وجود چنین کارهایی دست از وظیفه شرعی و الهی خود برداریم.امروز فقط با عمل است که خواهیم توانست آمران به معروف و ناهیان از منکر باشیم.روشن کردن اذهان دیگران و حرکت اجتماعی را باید تقویت کرد تا از لوث بدحجابی نجات یابیم.
حرکت نیز از خود شروع می شود نه اینکه فقط به دیگران تذکر بدهیم از داخل خانه ها و محل کار و …


بیش از هرچیز دلمان به مظلومیت این فریضه الهی باید بسوزد و یادمان نرود چه انسان های پاکی جان خود را مخلصانه تقدیم به این فریضه الهی نمودند آنهم نه در سالهای دور که در همین روزهای نزدیک گذشته.


به آن هایی که فقط برای رسیدن به دنیا از خود بیخود شده اند عرض کنیم که دست از دامان دین برای اهدافتان بردارید و آن را به خود واگذارید.امروز ذکاوت بروبچه های مومن و حزب الهی باید هرگونه نقطه ضعف را از بی خردان بگیرد و نکند خدایی ناکرده آب به آسیاب آنها بریزیم.امروز برائت جستن از این اعمال وظیفه اولیه ماست ضمن این که وظیه را فراموش نکنیم و امر به معروف را در جامعه زنده نگهداریم.انشاله

پاسخ

۱

۴

بله مرگ بر افراظی های افساد طلب

پاسخ

۸

۵

انگلیس شغال است.

پاسخ

۶

۳

قابل پیش بینی بود.

پاسخ

۳

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top