خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١ Friday, October 18, 2019
کد خبر: 406591
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۲ - ۱۰:۴۰
رئیس پارک علم و فناوری همدان مطرح کرد
یکی از اهداف"اقتصاد مقاومتی"تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان
رئیس پارک علم و فناوری همدان گفت: یکی از اهداف "اقتصاد مقاومتی" تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان است.
اقتصاد مقاومتی1 
 یکی از اهداف"اقتصاد مقاومتی"تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، خسرو پیری در خصوص برگزاری هجدهمین کنفرانس پارک‌های علم و فناوری آسیا که برای نخستین بار در شیراز برگزار شد محورهای فعالیت این کنفرانس را در حوزه‌های مختلف خواند و افزود: در بخشی از این کنفرانس به ایجاد تعامل و تفاهم‌نامه‌ها به همراه ارتباطات تخصصی میان 15 کشور از جمله ایران، آمریکا، روسیه و حوزه‌های اروپا و آسیا پرداخته و انتقال تجربیات در حوزه‌های تخصصی ارائه شد.

وی با بیان اینکه در بخش دیگر این کنفرانس مباحث مربوط به ایجاد پارک‌های علم و فناوری در حوزه اقتصاد مطرح شد، گفت: کارگاه‌هایی نیز به منظور انتقال تجربیات عملیاتی کشورهای مختلف از حوزه های گوناگون دنیا و مباحث مربوط به مسائل فناوری در سطح بسیار خوبی برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری همدان افزود: پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های علاقه‌مند در این کارگاه‌ها حضور یافتند و انتقال تجربیات، کارکردها، سیاست‌ها و راهبردهای کشورهای مختلف به عنوان مدل‌های مختلف موجود وارد برنامه‌ریزی اقتصاد مقاومتی شد.

وی با بیان اینکه در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های علم و فناوری از اهمیت بسزایی برخوردار است، ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی و مقالات کلیدی ارائه شده در این کنفرانس به همراه تبادل نظرات، به خوبی توانست تجربیات مفیدی را از کشورهای مختلف در اختیار پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد.

پیری توجه به بخش تجاری‌سازی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی از جمله بیوتکنولوژی و ارائه مقالات در این حوزه را بسیار مفید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه پارک علم و فناوری استان با ارائه غرفه قوی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری در این کنفرانس حضور یافت.

وی افزود: شرکت‌ها توانستند علاوه بر دریافت نمایندگی فروش محصولاتشان توجه سرمایه‌گذاران و میهمانان خارجی را نیز به خود جلب کنند.

رئیس پارک علم و فناوری همدان حضور مسئولان کشور را در  این کنفرانس بسیار چشمگیر عنوان کرد و افزود: علاوه بر میهمان علمی مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان انرژی و سرپرست وزارت علوم نیز در کنفرانس حضور داشتند که ضمن بازدید از غرفه پارک علم و فناوری همدان، تجهیزات مورد نیاز شرکت‌ها مستقیما به حضورشان اعلام و قول مساعدت از مسئولین دریافت شد.

وی در پایان گفت: برگزاری این کنفرانس‌ها علاوه بر ارائه توانمندی‌های کشور ادامه فعالیت‌ها را در سطح منطقه، هدفمندتر کرده و دستیابی به بازارهای جهانی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌کند./فارس/110
 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top