|
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ الجمعة ١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 15, 2021
کد خبر: 406591
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۲ - ۱۰:۴۰
رئیس پارک علم و فناوری همدان مطرح کرد
یکی از اهداف"اقتصاد مقاومتی"تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان
رئیس پارک علم و فناوری همدان گفت: یکی از اهداف "اقتصاد مقاومتی" تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان است.
اقتصاد مقاومتی1 
 یکی از اهداف"اقتصاد مقاومتی"تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، خسرو پیری در خصوص برگزاری هجدهمین کنفرانس پارک‌های علم و فناوری آسیا که برای نخستین بار در شیراز برگزار شد محورهای فعالیت این کنفرانس را در حوزه‌های مختلف خواند و افزود: در بخشی از این کنفرانس به ایجاد تعامل و تفاهم‌نامه‌ها به همراه ارتباطات تخصصی میان 15 کشور از جمله ایران، آمریکا، روسیه و حوزه‌های اروپا و آسیا پرداخته و انتقال تجربیات در حوزه‌های تخصصی ارائه شد.

وی با بیان اینکه در بخش دیگر این کنفرانس مباحث مربوط به ایجاد پارک‌های علم و فناوری در حوزه اقتصاد مطرح شد، گفت: کارگاه‌هایی نیز به منظور انتقال تجربیات عملیاتی کشورهای مختلف از حوزه های گوناگون دنیا و مباحث مربوط به مسائل فناوری در سطح بسیار خوبی برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری همدان افزود: پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های علاقه‌مند در این کارگاه‌ها حضور یافتند و انتقال تجربیات، کارکردها، سیاست‌ها و راهبردهای کشورهای مختلف به عنوان مدل‌های مختلف موجود وارد برنامه‌ریزی اقتصاد مقاومتی شد.

وی با بیان اینکه در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های علم و فناوری از اهمیت بسزایی برخوردار است، ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی و مقالات کلیدی ارائه شده در این کنفرانس به همراه تبادل نظرات، به خوبی توانست تجربیات مفیدی را از کشورهای مختلف در اختیار پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد.

پیری توجه به بخش تجاری‌سازی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی از جمله بیوتکنولوژی و ارائه مقالات در این حوزه را بسیار مفید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه پارک علم و فناوری استان با ارائه غرفه قوی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری در این کنفرانس حضور یافت.

وی افزود: شرکت‌ها توانستند علاوه بر دریافت نمایندگی فروش محصولاتشان توجه سرمایه‌گذاران و میهمانان خارجی را نیز به خود جلب کنند.

رئیس پارک علم و فناوری همدان حضور مسئولان کشور را در  این کنفرانس بسیار چشمگیر عنوان کرد و افزود: علاوه بر میهمان علمی مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان انرژی و سرپرست وزارت علوم نیز در کنفرانس حضور داشتند که ضمن بازدید از غرفه پارک علم و فناوری همدان، تجهیزات مورد نیاز شرکت‌ها مستقیما به حضورشان اعلام و قول مساعدت از مسئولین دریافت شد.

وی در پایان گفت: برگزاری این کنفرانس‌ها علاوه بر ارائه توانمندی‌های کشور ادامه فعالیت‌ها را در سطح منطقه، هدفمندتر کرده و دستیابی به بازارهای جهانی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌کند./فارس/110
 

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top