|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 406622
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۲ - ۱۶:۰۷
وندی شرمن:
اگر توافق نشود، ایران مقصر است!
معاون وزیر امور خارجه آمریکا، پذیرفتن توافق تا قبل از ضرب الاجل 24 نوامبر را بهترین شانس ایران برای خلاصی از تحریم های اقتصادی، خواند.
وندی شرمن اگر توافق نشود، ایران مقصر است!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از پایگاه خبری ورلد بولتن ترکیه (worldbulletin)، مذاکره کننده ارشد آمریکایی روز پنجشنبه گفت: در صورت عدم دستیابی به توافقی جامع که برنامه هسته ای تهران را در ازای کاهش تحریم ها محدود می سازد، ایران مسئول اصلی این شکست خواهد بود.
 

 

وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا، همچنین اظهار داشت: 1+ 5 پیشنهادی منصفانه و انجام پذیر، که تمایل تهران برای داشتن برنامه هسته ای صلح آمیز را نیز تامین می کند، ارائه کرده اند. انگلیس، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و آمریکا به دنبال دستیابی به توافق با ایران در بیست و چهارم نوامبر هستند. بهترین شانس ایران برای خلاصی از تحریم های اقتصادی این است که قبل از این ضرب الاجل توافق را بپذیرد.
 

 

شرمن در سخنرانی خود اشاره کرد: آمریکا و دیگر قدرت های جهانی آماده دستیابی به توافقند و اظهار کرده اند اگر این قرارداد جامه عمل به خود نپوشد در نهایت این ایران است که مقصر خوانده خواهد شد.
 

 

وی افزود: ما امیدواریم مسئولین ایرانی گام های ضروری برای اطمینان بخشی به جامعه جهانی نسبت به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران را بردارند. و در نتیجه این کشور از انزوای اقتصادی و دیپلماتیک بیرون آید و زندگی مردم این کشور ارتقاء بیشتری یابد.
 

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top