|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 406652
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۱۶:۱۶
باید از کربلا درس مذاکره آموخت همانطور که در ژنو قدرتهای بزرگ تسلیم ایران شدند!
اظهارات عجیب و غریب رییس جمهور در جمع مردم زنجان مبنی بر اینکه باید از کربلا درس تعامل و مذاکره آموخت، اگرچه با واکنش های فراوانی در افکار عمومی همراه بوده اما به نظر می رسد می توان از ابعاد دیگری نیز به این اظهارات توجه کرد.
سفر استانی حسن روحانی رئیس جمهور به استان زنجان باید از کربلا درس مذاکره آموخت همانطور که در ژنو قدرتهای بزرگ تسلیم ایران شدند!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

 

به گزارش جام نیوز به نقل از رجا، روز چهارشنبه آقای روحانی در سفر استانی به زنجان، در بخشی از سخنان خود در جمع مردم این شهر گفت: «درس کربلا هم درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین می‌باشد.»

 

این اظهارات محیر العقول رییس جمهور در حالی بیان شده که به نظر می رسد برای ریشه یابی این سخن، باید نگاهی به سبک گفتار و ادبیات رییس جمهور در یک سال و نیم گذشته داشت.

 

به بیان دیگر، این سخن عجیب و برداشت جدید از قیام خونین کربلا در 1400 سال قبل در حالی بیان شده است که آقای روحانی در یک سال و نیم گذشته درباره بسیاری از موضوعات روز نیز ادعاهای بعضا غیر قابل باوری را بیان داشته است و به نظر می رسد وی اصرار دارد در بسیاری از مواقع، برداشت های شخصی و اغراق آمیز ی را به جای واقعیت بنشاند.

 

به عنوان مثال آقای روحانی در 24 دی 1392 در سفر استانی به خوزستان گفته بود: «می دانید توافق ژنو یعنی چه؟ یعنی تسلیم قدرتهای بزرگ در برابر ملت بزرگ ایران!» (فیلم)

وی در جریان سفر استانی به مشهد در شهریور سال جاری نیز مدعی شد: «امروز در کنار مضجع شریف علی بن موسی الرضا (ع) اعلام می کنیم که خوشبختانه از رکود عبور کرده ایم!» (فیلم)

این در حالی است که پیش از انتخابات نیز آقای روحانی بعضا سخنان عجیب و اغراق آمیزی را بیان کرده بود، از جمله وعده تحول وضع اقتصاد مردم در 100 روز اول آغاز به کار دولت (فیلم) و یا ادعای تکمیل تاسیسات هسته ای کشور طی سالهای 82 تا 84 در پاسخ به مجری برنامه گفتگوی ویژه خبری در خرداد 92:

«ما متوقف کردیم؟ ما کامل کردیم فناوری را ... ما فناوری هسته‌ای را کامل کردیم.» (فیلم)

 

در مجموع به نظر می رسد برای ریشه یابی اظهارات اخیر آقای روحانی در جمع مردم زنجان، باید به یک نکته مهم توجه داشت و آن اینکه رییس جمهور در بسیاری از مواقع عادت به بزرگ نمایی اتفاقاتی دارد که با حقیقت، فاصله قابل توجهی دارد چه اتفاقات 6 ماه قبل و چه اتفاقات 1400 سال قبل.

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top