|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 406682
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۰۷:۰۱
مامور بازرسی سازمان ملل: آزمایش هسته ای مخفیانه در ایران ادعا است
رابرت کلی عضو سابق تیم بازرس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی که در عراق به دنبال سلاح هسته‌ای می‌گشت گفته که انجام آزمایش هسته‌ای مخفیانه در ایران یک ادعا است.
رابرت کلی مامور بازرسی سازمان ملل: آزمایش هسته ای مخفیانه در ایران ادعا است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز به نقل از فارس، رابرت کلی عضو سابق تیم بازرس سازمان بین المللی انرژی اتمی که در عراق به دنبال سلاح هسته‌ای می‌گشت گفته که انجام آزمایش هسته‌ای مخفیانه در ایران یک ادعا است.

 

بر اساس خبر منتشره در پایگاه «دموکراسی اکنون» وی گفته که «من در حال حاضر در رسانه‌های عمومی و علناً صحبت می کنم زیرا یک بار دیدم که سرپوش نهادن بر حقایق می‌تواند به خونریزی منجر شود.»

 

آقای «کلی» عضو هیأتی بود که در زمان زمامداری «صدام حسین» در عراق به دنبال سلاح اتمی بودند؛ این گروه هیچ‌گاه نتوانست این تسلیحات را پیدا کند.

 

در سال ۲۰۰۳ ارتش‌آمریکا هم به بهانه بافتن همین تسلیحات به عراق حمله کرد ولی تاکنون پنتاگون هم نتوانسته این تسلیحات را بیاید.

 

سلاح‌های شیمیایی هم در دسته‌بندی نظامی جزء تسلیحات شیمیایی محسوب می‌شوند و صدام در جنگ ۸ ساله با همسایه شرقی خود یعنی ایران، از این تسلیحات استفاده کرد.

 

عراق در آن زمان تکنولوژی لازم برای تولید این تسلیحات را نداشت و تحقیقات بعدی نشان داد که کشورهای غربی و به خصوص آلمان در ارسال محموله‌های مواد شیمیایی دارای کاربرد در بمب‌های شیمیایی، دست داشته‌اند.

 

29

 

کلیدواژه ها:
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top