|
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ الجمعة ١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 15, 2021
کد خبر: 406707
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۲ - ۲۲:۳۴
خانواده های ایرانی چقدر از فروش اموال دست دوم پول بدست می آورند؟
گرچه خرید و فروش کالاهای دسته دوم آنطور که در سایر کشورها باب است در ایران متداول نیست اما این بدان معنا نیست که خانوارهای شهری از محل درآمد حاصل از فروش کالاهای دسته دوم خود صرف نظر کنند.
سمساری خانواده های ایرانی چقدر از فروش اموال دست دوم پول بدست می آورند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، خانوارهای ایرانی به طور متوسط از محل فروش کالاهای دسته دوم خود سالانه چیزی در حدود 933 هزار تومان درآمد کسب می کنند. البته این عددی میانگین است و دامنه کسب درآمد از این محل بسیار متفاوت است تا جایی که دامنه تفاوت کسب درآمد از این محل در میان خانوارهای مختلف به بیش از 7 میلیون تومان هم میرسد.


طبق برآوردهای بانک مرکزی از بودجه خانوارهای شهری در سال گذشته نشان میدهد که یک خانواده یک نفره در سال چیزی در حدود 242 هزار تومان در سال از محل فروش کالاهای دسته دوم خود کسب درآمد میکند.


در حالیکه با توجه به افزایش تعداد بعد خانوار، میزان کسب درآمد سالانه از این محل رو به افزایش می گذارد.


براین اساس یک خانوار نه نفره در سال گذشته به طور متوسط از محل فروش کالاهای دسته دوم خود، بیش از 7 میلیون و 524 هزار تومان درآمد کسب کرده است. که تفاوت این میزان درآمد با یک خانواده یک و حتی دو نفره بسیار فاحش است.


بعد خانوار شهری در سال گذشته 3.47 نفر بوده است. به تبع این امر، درآمد برای یک خانواده سه نفره از محل فروش کالای دسته دوم برابر با 928 هزار تومان در سال و برای یک خانوار چهار نفره بیش از یک میلیون و 145 هزار تومان بوده است./صدای اقتصاد/110

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top