خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 407224
نظرات: 41
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۵ - ۰۶:۳۵
نگاهی به موج سواری اسیدی؛
پرسش و پاسخ خنده دار بی بی سی فارسی درباره اسیدپاشی وحشیانه
بی بی سی فارسی در روزهای گذشته به بهانه اسیدپاشی غیر انسانی در اصفهان، به امر به معروف و حجاب حمله کرد و بدون هیچ سندی، برای این حادثه وحشیانه مقصران خیالی ترسیم کرد.
دیدبان.بی بی سی پرسش و پاسخ خنده دار بی بی سی فارسی درباره اسیدپاشی وحشیانه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، اسیدپاشی جنایتکارانه در اصفهان بهترین فرصت را برای رسانه های غربی مخالف و معاند جمهوری اسلامی به وجود آورد تا بدون هیچ دلیل و سندی هرچه دلشان خواست بنویسند و بگویند.

 

 

هنوز عامل یا عاملین اسیدپاشی بازداشت نشده اند، انگیزه اسیدپاشان مشخص نشده است و ابعاد ماجرا آشکار نیست اما شبکه ها و سایت های فارسی زبان که هر کدام وابسته به یکی از کشورهای غربی هستند افسانه سازی می کنند و انگیزه مرتکبین را به بدحجابی و نهی از منکر پیوند می زنند. هیچکدام از این رسانه ها نگفتند که برخی از قربانیان حادثه، باحجاب و از خانواده های مذهبی بوده اند.

 

 

از همه این ها که بگذریم ادعای شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) در نوع خود بی نظیر است. در بخشی از برنامه "دیدبان" که رویکردها و سؤالات مطرح شده از برنامه های بی بی سی ارزیابی و پاسخ داده می شود، مجری از میان تمام ایمیل ها و نظرات در مورد روند جریان سازی بی بی سی از اسیدپاشی تنها یک سؤال خاص و خنده دار را مطرح کرد و جواب عجیب و خنده داری به آن داد.

 

 

 

 

سؤال و جواب عجیب و خنده دار بی بی سی فارسی چه بود؟

 

مجری بی بی سی در قالب یک بیانیه، پرسش و پاسخ مدیران شبکه اش را مطرح کرد: ««بی بی سی فارسی نظرات، پیشنهادات و ایمیل های زیادی به دستش رسیده است. یک موضوع را که خیلی درباره اش ایمیل گرفتیم انتخاب کردیم و یک ایمیل را در این باره می خوانم.

 

حسین نوشته است: "اخبار مربوط به اسیدپاشی در بی بی سی خیلی محافظه کارانه تر از شبکه های داخلی [ایران] بود. شبکه های داخلی اعلام می کنند از طرف افراد یا فردی است که می خواهد امر به معروف کند اما شما اصرار دارید که شخص یا اشخاص اسیدپاش مشکل شخصی داشتند."!

 

...چون زوایای حادثه و جزئیات آن ها هنوز روشن نیست تا حکم قطعی در این باره صادر نشده، بی بی سی فارسی هم نمی تواند در این باره حکم قطعی به اطلاع بینندگان برساند.

 

بنابراین انتقادات زیادی که نسبت به شیوه گزارش های بی بی سی فارسی در مورد اسیدپاشی شده، بیشتر در مورد انگیزه هاست ولی بی بی سی فعلا نمی تواند درباره انگیزه های اسیدپاشان خبری منتشر کند.»»

 

 

 

 

آیا واقعا بی بی سی فارسی محافظه کار شده است؟

 

اینکه گفتیم ادعای خنده دار بی بی سی فارسی از آن جهت بود که نگاهی به برنامه سازی های شبکه وابسته به دولت انگلیس درست خلاف این ادعا را ثابت می کند.

 

بی بی سی فارسی در طول دو هفته گذشته تمام تلاشش را به کار بست که به بهانه اسیدپاشی وحشیانه و مشکوک، به امر به معروف و نهی از منکر و حجاب اسلامی بتازد.

 

 

ویدئو/ بی بی سی فارسی حکم قطعی صادر می کند!

 

 

تنها به بخشی از نوشته های سایت بی بی سی توجه کنید:

 

*** گفته شده زنانی که پوشش آنها "نامناسب" خوانده شده است، هدف این مهاجمان بوده‌اند.

 

*** قابل انکار نیست که در ماه ها و هفته های گذشته، حجم نامتعارفی از "نفرت پراکنی" را علیه گروه هایی از زنان انجام داده اند.

 

*** [استفاده بی بی سی فارسی از این تیتر برای یک خبر] "امر به معروف با اسید نمی شه"

 

*** [استفاده بی بی سی فارسی از این تیتر برای یک خبر] "طرح امر به معروف در پرتو ماجرای اسیدپاشی اصفهان"

 

*** در جانب منتقدان حکومت اما، همزمان بودن اسیدپاشی های اخیر و تشدید نامتعارف هشدارهای سخنرانان و فعالان خیابانی محافظه کار در زمینه "برخورد با بدحجابان" - از برخی ائمه جمعه گرفته تا گروه انصار حزب الله - معنی دار تلقی شده است.

 

*** مردمی که مقابل دادگستری اصفهان یا مجلس رفتند تا اعتراضشان را با حضور هم بزرگ کنند بهترین راه را برای برکندن خشونت از جامعه، بازگرداندن همبستگی و مسئولیت اجتماعی به سازوکار اجتماع نشان داده‌اند. اینها شاید آخرین ارگان‌های زنده تنی محتضر باشند. آخرین بارقه‌های امید.

 

 

اما واقعا کدام مسلمان و شیعه ای است که برای امر به معروف و نهی از منکر، اسید بپاشد؟

کجای دین اسلام و مذهب تشیع اجازه و فتوایی برای اسیدپاشی و آزار دیگران صادر شده است؟

چرا بی بی سی فارسی عقده  های درونی اش از اسلام و جمهوری اسلامی را اینگونه تخلیه می کند؟

 

 

آیا بی بی سی فارسی با آن کارشناسان در شبکه اش و با این متن ها و تیترها، بی طرف بوده و حکمی صادر نکرده است؟!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

444

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

حالم از این احمق ها بهم می خورد اول می آیند می گوینداسید پاشی کار امر به معروف و نهی از منکر است بعد می گویند بی بی سی نمی توان در مورد انگیزه آنهااظهار نظرکند . اول می آیند می گویند کار مذهبی ها است تا جامعه را به آشوب بکشندبعد نتوانستند کاری از پیش ببرند می گوینددر مورد انگیزه آنهااظهار نظرکنند.تا کی بعضی مردم باید شنونده و بیننده این رسانه باشند روز روشن دروغ می گویند .آنوقت بعضی از مردم می گویند ما به اخبار صدا وسیما گوش نمی دهیم صدا وسیمادروغ می گوید. آخر تا کی باید بشینید دروغ بی بی سی را گوش بدهید از این دروغ واضحتر . اگر صدا وسیما
با زیرکی به مردم دروغ می گفت شنونده هایش از دست نمی داد چون ما ایرانی ها بلد نیستیم مثل انگلیسی ها دروغ با حقه بازی بگوییم. آخر این قاضی زاده بعضی از ایرانی ها خیلی احمق فرض کرده آخر کجا دیده ای اول مجرم مجازات کنند بعد به دادگاه ببرند تا از خودش دفاع کند.مانند این است اول بگویند کار مذهبی هاست بعد بگویندبی بی سی نمی توان در مورد انگیزه آنهااظهار نظرکند.واقعا خداوند دشمنانش را از احمق ها هستند. احمقتر از کارمندان بی بی سی فارسی
شنوندگانش هستند. بعضی از مردم خودشان به کری وکوری زدند نمی بینند چقدر بی بی سی دروغ می گوید
قاضی زاده وبهنود احمق و بینندگان احمقخجالت بکشید تف به ذات شما .

پاسخ

۲۱

۱۰

مگه ماهواره ممنوع نیست پس چرا همتون دارید بی بی سی دروغ می گه پس چرا نگاه میکنید؟

پاسخ

۱۵

۱۲

هر کی بیطرفه بی شرفه . بی بی سی می گوید من بیطرفم چون بی شرفم
بیطرفم چون بی غیرتم چون شاهین نجفی مرتد وهمجنسگر او برهنه نجس در بی بی سی رفت و امد می کند.
اگر مقدار اندکی غیرت در افراد شنونده و بیننده بی بی سی بو د باید این رسانه را تحریم می کردند به دلیل توهین نجفی
نجس به امامان ما . اگر کسی در زندگی خود ذره ای از کرامت ولطف خاندان پیامبرحس می کردند بی بی سی را نگاه نمی کرد. چه کنیم که بعضی ایرانی ها به دنبال اخبار حقیقتی و راست در رسانه بی بی سی هستند حتی با وجود رفت وامد افراد توهین کننده به امامان ما در این شبکه.

پاسخ

۹

۱۲

در جواب آقا محمد که گفته شاهین نجفی مارا مجبور نکرده آهنگ هایش راگوش بدیم . اگر شاهین نجفی آدم بود با دوستانش
لخت در کنسرت حاضر نمی شدند میمون عقل نداره لباس تنش کند اما اگر شاهین نجفی عقل داشت لباس تنش می کرد.
بی بی سی شاهین نجفی را معروف کرد برای بی بی سی رسانه روباه پیر مهم نیست که شاهین نجفی برایش شعر بگوید
چون روباه پیر می گوید حتی به من هم فحش دهید مهم نیست فقط منافع روباه تامین شود. بعدش بی بی سی شخص است که برایش شعر بگویند که ناراحت بشود .بی بی سی یک رسانه است وظیفه اش حقه بازی است. عده ای از حیوانات مانند موش وقتی مار می بینند خود را به مردن می زنند .بی بی سی نیز مانند روباه وموش در مورد شعر شاهین نجفی عمل کردتا برای بی بی سی شعر بگویدو بی بی سی بگویدبیبیند شاهین نجفی برای بی بی سی شعر می گوید. اگر بی بی سی بد است چرا شاهین نجفی با این رسانه مصاحبه کرد وتو چرا این قدر از شاهین نجفی دفاع می کنی تو هم باید مانند عاشق شاهین نجفی عمل کن
وبد بی بی سی رابگو .مطمئنا خودت بی بی سی را نگاه می کنی. برفرض شاهین نجفی از دروغ بدش می اید پس چرا در کنسرتش مثل یک انسان رفتار نکرد وبا دوستاش لخت شدند تو بدان که انسا نیت تنها به دروغ گفتن نیست باید مثل آدم رفتار کنی نه مثل حیوان
درمورد سلمان رشدی چی؟ لابد خدا وپیامیر وقرآن دروغ می گویند (خدایا منو ببخش)وسلمان رشدی راست می گویند
و سلمان رشدی از دروغ گفتن بدش می آید. خودت ناراحت نکن بی بی سی و شاهین نجفی از پس هم بر می آید
حالا حالا این میمون ودلقک در مراحل بعدی ملت ایران با کار هایش شگفت زده می کند. اکبر گنجی کم از شاهین نجفی نمی آورد . امثال تو
به اراجیف شاهین نجفی وبی بی سی گوش می کنند می گویند شاهین نجفی از دروغ بدش می آید وبی بی سی راست می گوید.
می گویند عاشق کور است وعیب معشوق را نمی بینند .شما چون امثال قاضی زاده چون بی حجابند و هر روز چند تالباس رنگی
می پوشند و سرش رنگ می زنند و صورتشان را آرایش میکنند شنیدن اخبار از دهن این ها برای شما جذاب است .


اگر امثال شما زرنگ باشید عملکرد وحرف ها بی بی سی را با دقت دنبال کنید می بینید چقدر دارند زیرکانه به دنبال بر هم ریختن امنیت جامعه است. شما هر روز بی بی سی را نگاه می کنید ولی فراموش می کنید که روز های قبل بی بی سی چه گفته است کنار هم حرف های روز های قبل بی بی سی را نمی گذارید تا بیبنید چقدر دروغ می گوید.

۵

۷

دوست عزیزم آقای شاهین نجفی مارو مجبور نکرده آهنگ هاش رو گوش بدیم او بارها گفته من قصد توهین به کسی رو نداشتم و وحتی فکر هم نمیکردم که این شعر من کسی رو ناراحت کنه آقای نجفی گفته من به شدت از دروغ و پنهان کاری متنفر هستم و اعتقاد دارم شرافت انسانی یعنی دروغ نگویی و خود و اعتقادت را پنهان نکنی ومن بر اساس اعتقادم این آهنگ خوندم برای دل و اعتقاد خودم وقصد اهانت به امامان رو نداشتم وندارم و اگه قرار باشه1000 بار دیگه هم این آهنگ رو بنویسم همینطور مینویسم و مهم هم نیست برای جان و مالم چه اتفاقی بیفته به خاطر این شعر. دوست عزیز آقای نجفی تازگی ها یه ترانه بر ضد بی بی سی خونده واون چیزی که شما میگی الان وجود نداره هرکسی اعتقاد خودشو داره و دوست عزیزبی بی سی فارسی با همه مصاحبه میکنه و به همین دلیل هم میگه ما بی طرفیم مفهوم بی طرف در قوانین سرویس جهانی بی بی سی که به27زبان مختلف برنامه پخش میکنه یعنی بی طرفی به این میگن که بی بی سی باید با همه مصاحبه گفتگو کنه چه ایرانی چه ضد ایرانی چه مسلمان و چه غیر مسلمان که بارها هم دیدیم که این کا رو کرده. این رو هم بگم دوست عزیز آقای نجفی اگه1000 بار دیگه هم همچین آهنگ هایی بخونه مگه به ما گفته باید گوش بدیم و مارو مجبور کرده؟؟ او اگه 1000 بار دیگه هم همین آهنگ رو بخونه مگه از اعتقاد قلبی ما نسبت به امامان و پیامبران کم یا زیاد میشه؟؟ او برای خودش و دل خودش و هواداران خودش میخونه نه برای ما

۱

۷

می خواستند با دروغ و تهمت زنی کشور را به آشوب بکشند اما به نتیجه رسیدند حالا برای این که کم نیاورند دارند کارشان توجیه می کنند تابینندگانشان از دست ندهند این است رسانه مکار پیر کم نمی اورد در دروغ . می خواهند بگویند ماهم دروغ می گوییم هم درباره دروغ هایمان با مردم رو راست هستیم. این اگر رسانه صدا وسیما بود
مردم ما با جوک های خود آبروی صدا وسیما را می بردند و دیدن این رسانه فریبکار و د روغگو را تحریم می کردند که توسط یک مشت زن فاحشه و مردان پست اداره می شود و زنان با پوشیدن لباس رنگارنگ و برهنگی توانستند عده ای از مردم ایران فریب بدهند و با فریبکاری خود مردم باور های دینی را از بین ببرند وانها را بی اعتماد کنند. اگر بعضی از مردم واقعا غیرت دینی داشتند این رسانه تحریم میکردند چون آوردن مرتدی هایی مانند سلمان رشدی وشاهین نجفی
واقعا یک نوع دهن کجی به پیامبر و امامان ما است.
چون این مرتدها باید ازترس در سوراخ موش پنهان شوند نه در تلویزیون بی بی سی دیده شوند البته بعضی مردم ما خوراکشان بی بی سی است. واقعا این افراد غیرت دینی ندار ند وگرنه ان رسانه روباه پیر با خاک یکسان می کردند
توجی انها این است بی بی سی حقیقت می گوید خاک بر سر بعضی از مردم ما با شعور پایین شان که ناشی از بی غیرتی دینی است.

پاسخ

۱۵

۸

آقا محمد منظورت چی؟چرا به مردم ناسزا می گویی ؟ چون این حرف ها واقعیت هستند و بعضی ها لیاقت ناسزا دارند.
و خود امثال صادق صبا وقاضی زاده چون به زبان فارسی صبحت می کنند و در ایران متولد شده ا ند این ها ایرانی نیستند می گویند ما ایرانی هستیم منظور شان از ایرانی بودن چیست تنها ایرانی بودن زبان فارسی صبحت کردن و تولد در ایران نیست. فرهنگ ایرانی چه می شود. من خودم با کسانی برخورد داشتند که میگویند اسلام فرهنگ عرب ها است د ر صورتی آنها خود دوست دارند مانند غربی ها لباس بپوشند و زندگی کنند پس آنها نیز از فرهنگ غربی ها پیرو ی می کنند . اسلام هزارسال بافرهنگ ایران آمیخته شده است اسلام یک سنت و فرهنگ نیست بلکه هر انسانی وقتی تا حدی می رسد که خوب و بد را تشخیص می دهدو از خودش می پرسد که برای چه چیزی به دنیا آمده و این که زندگی انسان کوتاه است و نیز درک وجود خدا در رخداد های زندگی. این مسائل باعث می شود که انسان اسلام به عنوان راه زندگی خود انتخاب کند.
امثال صادق صبا و قاضی زاده به نظر من عقاید بدتر از شاهین نجفی و سلمان رشدی و گنجی دارند چون در تلویزیون آنها ازاین افراد و عقایدشان خوششان می آید و مثل آنها فکر می کنند. وگرنه جای آن ها دراین تلویزیون نبود من خودم چون از عقاید شاهین نجفی متفرم هرگز نمی گذاشتند این آدم کثیف اصلا روی زمین زندگی کند .قاضی زاده و صبا چون در کشور انگلیس ز ندگی می کنند صفات مثل روباه پیدا کردند مثل روباه عقاید واقعی شان را پنهان کردند. این ها از امثال شاهی نجفی بدتر و نجستر هستند. مادر من وقتی
کسی در حق کسی ظلم می کند می گوید آن کس که به آن ظلم شده حتی کافر هم باشد دل آدم می سوزد . من در این فرهنگ بزرگ شدم . بعد در بی بی سی فارسی می گویند مذهبی ها اسید پاشیده اند
اگر این خانم ها حتی بی حجاب باشند من جرئت چنین کار ی را ندارم ما مذهبی این قدر هم سنگدل نیستیم.
غربی ها خیلی ادعای دل نازکی می کنند ادعای رعایت حقوق بشر و حیوانات دارند ما حد خودمان را می دانیم
لابد زبان بسته را شنیدی
که درمورد حیوانات بکار می بریم و می دانیم نباید حیوانات را اذیت وآزار بدهیم .و مثل آنها نیستیم که با حیوانات رابطه جنسی دارنداین ها از حیوانات در خانه هایشان نگهداری می کنند بعد با آنها ازدواج می کنند.
واقعا با تجاوز جنسی به حیوانات و نگهداری انها حقوق شان خوب را رعایت می کنند.۳

۴

واقعا از بی بی سی فارسی و کارشناسان آن انتظار چنین اخبار وبزرگنمایی رو نداشتم آخه عزیز من یه گروه درست شدن مشکل روانی داشتن اومدن اسید پاشی کردن اگه این اسید پاشی به فضای سیاسی ایران و نهی از منکر ارتباط داشت سریع عاملان آن شناساسس میشدن ولی هنوز شناسایی نشدن چون ارتباطی با مساله حجاب نداره این حرف کارشناسان بی بی سی و البته خود بی بی سی مثل این هست من برم یکی رو توی خیابون از روی دشمنی بزنم بعد 1000 نفر بیان اونو به دولت ربط بدن. این کاربی بی سی فارسی باعث شد که من با کمی فکر وبا کمی ترس برنامه های بی بی سی فارسی رو نگاه کنم چون امکان داره کارشناسان اون یه مساله رو بزرگ نمایی کنن چون توی این خبر جام نیوز دیدم که کارشناس های بی بی سی فارسی سواد رسانه ای شون پایینه دوستان عزیز اگه خبری رو از بی بی سی فارسی یا VOA یا رادیو فردا دیدید یا شنیدید سریع آن را در ذهن خود نکنید و درباره آن تحقیق کرده وبعد آن را اگر درست بود در ذهن خود قبول کنید. امیدوارم دیگه از این به بعد بی بی سی فارسی کمی نسبت به انتخاب کارشناس دقت بیشتری بکند. و هر روزنامه نگار و تحلیل گری رو روی خط یا در استدیو به عنوان کارشناس ومهمان دعوت نکند. واقعا ممنون هستم از خبرگزاری اینترنتی جام نیوز که این هارو برای ما نقد برسی میکنه جام نیوز ادامه بدید با توکل بر خداوند وبا قدرت

پاسخ

۱۸

۹


سنگ پای قزوین مصداق بارزش بی بی سی فارسی است!

پاسخ

۴۱

۳۵

۳

۲۲

۲۵

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top