خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 410231
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۰۷:۱۴
آخرین نتایج انتخابات در آمریکا/ شکست بزرگ برای اوباما+ تصاویر
به گزارش خبرگزاری فرانسه، جمهوریخواهان به صورت موفقیت آمیزی عدم محبوبیت باراک اوباما را به سرمایه خود تبدیل کرده، از این طریق رای دهندگان را به لزوم تغییر در کنگره قانع کرده‌اند.
انتخابات آخرین نتایج انتخابات در آمریکا/ شکست بزرگ برای اوباما+ تصاویر
به این مطلب امتیاز دهید
83.3% 16.7% بازدید

 

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، آخرین نتایج انتخابات میان دوره ای آمریکا نشان می دهد که جمهوری خواهان پیشتاز هستند و علاوه بر مجلس نمایندگان، مجلس سنا را هم به دست خواهند گرفت.

 

 

پیروزی جمهوری خواهان شکست بزرگی برای باراک اوباما محسوب می شود و کار او را در دو سال باقیمانده از ریاست جمهوری اش، با سختی زیادی همراه می کند.

 

 

انتخابات میان دوره‌ای آمریکا برای تعیین بیش از ۴۷۱ عضو کنگره و ۳۶ فرماندار از بامداد سه شنبه آغاز شد. از یکصد کرسی مجلس سنا در حال حاضر ۴۵ کرسی در اختیار جمهوری‌خواهان است و آنان در تلاش‌اند که در این انتخابات شش کرسی را کسب کنند.

 

ویدئو

 

کنگره آمریکا از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل می شود. مجلس نمایندگان در حال حاضر در اختیار جمهوری خواهان است و به اعتقاد تحلیلگران همچنان در اختیار آن ها خواهد ماند اما تمرکز اصلی بر سناست. اگر دموکرات ها اکثریت کنونی شان در سنا را از دست بدهند در واقع نقش تأثیرگذاری در کنگره نخواهند داشت و اوباما از سوی جمهوری خواهان با فشار زیادی مواجه خواهد شد.

 

 
خبرگزاری فرانسه می‌گوید که احتمال می‌رود دمکرات‌ها در ۱۰ ایالت آمریکا کرسی‌های خود را از دست بدهند. نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جمهوریخواهان روی خط برد شش کرسی اضافی هستند که این باعث کسب اکثریت هر دو مجلس نمایندگان و سنا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ توسط جمهوریخواهان خواهد شد.

 

 

 

 

به نوشته سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا، بسیاری از جمهوریخواهان مبارزات انتخاباتی خود را بر حمله به رییس جمهوری و سیاست‌های او نظیر اصلاحات در نظام درمانی کشور استوار کرده‌اند. اگرچه اوضاع اقتصادی از سال ۲۰۰۸ به این سو مرتبا بهبود یافته است ولی فضای عمومی کشور بسیار سیال است.

 

 

رسانه‌ها تمرکز خود را به بحران‌هایی نظیر ابولا و پیشروی‌های گروه داعش در سوریه و عراق معطوف کرده‌اند، ولی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که افکار عمومی آمریکا از ماه‌ها قبل تصمیم خود را گرفته است.

 

 

اعتراض به اوباما: "اوباما، آیا حالا می توانی صدای ما را بشنوی؟"

 

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جمهوریخواهان به صورت موفقیت آمیزی عدم محبوبیت باراک اوباما را به سرمایه خود تبدیل کرده و از این طریق رای دهندگان را به لزوم تغییر در کنگره قانع کرده‌اند.

 

 

دمکرات‌ها در حال حاضر به نسبت ۵۵ به ۴۵، اکثریت سنا را در اختیار دارند در حالی که مجلس نمایندگان در کنترل جمهوریخواهان است.

 

 

رای گیری روز سه شنبه برای ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان است که انتظار می‌رود اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان قرار گیرد. در مجلس سنا نیز رقابت بر سر ۳۶ کرسی است.

 

 

 

 

آخرین خبرها از انتخابات آمریکا:

 

 

* به نوشته سایت انگلیسی بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) تا این لحظه که ساعت 21:30 دقیقه در شرق آمریکاست، جمهوری خواهان با کسب اکثر پست های فرمانداری و کرسی های مجلس نمایندگان کنگره، از هم اکنون می توانند خود را برنده انتخابات میان دوره ای اعلام کنند. هر چند برای آنها پیروزی اصلی فتح مجلس سنا است.

 

 

* با کسب 51 کرسی سنا اکنون جمهوری‌خواهان به اکثریت سنا دست یافتند.

 

 

* بدین ترتیب با نزدیک شدن به نیمه شب در پایتخت آمریکا، نتایج انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا و همچنین رقابت برای کسب پست فرمانداری‌ها در بیش از 30 ایالت این کشور همگی به نفع جمهوری‌خواهان است:

 

مجلس نمایندگان: 226 جمهوری‌خواه، 139 دموکرات

 

فرمانداران: 26 جمهوری‌خواه، 13 دموکرات

 

مجلس سنا: 52 جمهوری خواه، 45 دموکرات
 

 

 

 

* این پیروزی با اعلام نتایج در کارولینای شمالی به دست آمد. جایی که تام تیلیس موفق شد رقیب دموکرات خود را شکست دهد.

 

 

* در ایالت آیوا که بسیاری آن را متغیری برای تشخیص نتایج انتخابات سنا ارزیابی می‌کنند، یک جمهوری‌خواه برنده شده است. حالا تعداد کرسی‌های جمهوری‌خواهان به 51 عدد می‌رسد.

 

 

* از ابتدای انتخابات ناظران می‌گفتند جمهوری خواهان برای کسب اکثریت سنا باید 6 کرسی را از چنگ دموکرات‌ها در آورند. آنها تا این لحظه 5 کرسی در داکوتای جنوبی، کلورادو، آرکانزاس، ویرجینای غربی و مونتانا را به اردوی خود آورده‌اند. آیوا یکی ایالت‌هایی است که اگر به جمهوری‌خواهان روی خوش نشان دهد، تا حدود زیادی می‌توان گفت که اکثریت سنا به جمهوری‌خواهان خواهد رسید.

 

 

* در ایالت جورجیا هم دیوید پرود، جمهوری‌خواه به سنا راه یافت. در این ایالت پیروزی جمهوری‌خواهان پیش‌بینی می‌شد.

 

 

 

* در ایالت لویزیانا، انتخابات سنا به دور بعدی کشید. بدین ترتیب ساکنان این ایالت در ماه دسامبر دوباره باید برای انتخاب سناتور خود به پای صندوق رای بروند.

 

 

* کلورادو هم یک سناتور جمهوری‌خواه را برگزید. دموکرات‌ها اگر تنها یک کرسی دیگر را از دست دهند، اکثریت سنا را به جمهوری‌خواهان تحویل خواهند داد. تا این لحظه جمهوریخواهان توانسته‌اند پنج کرسی از 6 کرسی لازم برای فتح سنا را به دست آورند.

 

 

 

 

* جمهوری‌خواهان یک کرسی دیگر سنا را از دموکرات‌ها گرفتند. این چهارمین کرسی سنا است که دموکرات‌ها امشب از دست دادند. اکنون جمهوری‌خواهان به مرز پیروزی و کسب اکثریت مجلس سنا رسیده اند. هنوز نتایج چند ایالت دیگر اعلام نشده است.

 

 

* جمهوری خواهان یک کرسی دیگر (وایومینگ) در سنا را تصرف کردند. اکنون آنها 45 کرسی سنا را در اختیار دارند. همزمان در مینه‌سوتا یک سناتور دموکرات از کرسی خود دفاع کرده است.

 

 

 

 

* بسیاری از تحلیلگران معتقدند که پیروزی در انتخابات فرمانداران می تواند پیش عاملی برای موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 تلقی شود. امشب در 36 ایالت آمریکا مردم فرمانداران خود را انتخاب کردند. تا این لحظه که ساعت 21:40 دقیقه به وقت شرق آمریکاست، جمهوری خواهان توانسته اند 16 پست فرمانداری را تصرف کنند در حالی که دموکرات ها 10 فرماندار برنده را معرفی کرده اند. نتایج 10 ایالت دیگر به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

 

 

* تا ساعاتی دیگر نتایج اکثر ایالت ها اعلام خواهد شد. تا این لحظه جمهوری خواهان موفق شده اند سه کرسی سنا را در ویرجینای غربی، داکوتای جنوبی و آرکانزاس از چنگ دموکرات ها در آوردند اما آنها هنوز باید دو کرسی دیگر خود را حفظ کنند تا بتوانند اکثریت مجلس سنا را به دست آورند.

 

 


444

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top