خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٣ شعبان ١٤٤١ Tuesday, April 7, 2020
کد خبر: 418344
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۹/۵ - ۱۵:۴۹
جزئیات قیمت میوه ؛
بازار پررونق خرید و فروش میوه‌های پاییزی
بازار میوه‌های پاییزی این روزها با استقبال مردم مواجه شده است و قیمت‌ها هم به گونه‌ای است که نسبت به میوه‌های تابستانی، با جیب مردم سازگاری بیشتری دارد.
انار بازار پررونق خرید و فروش میوه‌های پاییزی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بازار این روزهای میوه‌های پاییزی برای مشتریان خوشایندتر از میوه‌های تابستانی است، چراکه میوه‌های تابستانی تنوع زیادی داشتند و عمدتا هم گران قیمت‌تر از میوه‌های پاییزی هستند، بنابراین استقبال مردم هم از خرید میوه‌های پاییزی به مراتب بیش از میوه‌های تابستانی است. این را فعالان بازار میوه می‌گویند و البته آنها به این نکته هم اشاره می‌کنند که فراوانی برخی از انواع میوه‌ها در بازار، قیمت را شکانده است.

از سوی دیگر، مردم هم که عموما گرایش به خرید میوه‌های پاییزی به خاطر برخی مسائل مرتبط با سلامت و سرماخوردگی‌های فصلی دارند، در بازار با تنوع قیمتی این میوه‌ها مواجه می‌شوند و همین امر، قدرت انتخاب بیشتری را به لحاظ قیمت و کیفیت برای آنها فراهم می‌کند.

یکی از مشتریانی که برای خرید به بازار میوه مراجعه کرده است، می گوید: همچنان قیمت میوه در مغازه‌ها و میادین میوه و تره بار از اختلاف برخوردار است، اما به نظر می رسد که مردم توان خرید بیشتری نسبت به میوه های تابستانی دارند، البته این را می توان از تعداد کیسه‌ها و حجم میوه‌ای که از سوی مردم خریداری می شود، به خوبی متوجه شود.

وی می افزاید: البته در کنار این امکانی که قیمت میوه برای خرید بیشتر مردم فراهم کرده است، وانت بارهایی هستند که در سطح شهر، میوه را با قیمت بسیار مناسب عرضه می‌کنند و همین امر، سبب می شود که بخشی از خریدهای مردم نیز به سمت آنها سوق پیدا کند، اما به نسبت میوه های تابستانی، مغازه دارها هم حاشیه سود کمتری را لحاظ می کنند تا مشتری داشته باشند.

نکته حائز اهمیت این است که اگرچه فراوانی در بازار میوه به چشم می خورد، اما به دلیل بارش برف در برخی استانهای کشور و نیز حمل و نقل سخت در جاده های لغزنده، به طور معمول قیمت میوه در پایتخت، اختلاف بالاتری نسبت به شهرهای دیگر که عموما تولیدکننده هم هستند، دارد و همین امر سبب می شود که نرخ حمل و نقل و جابجایی بار، در زمستان، تاثیر بیشتری بر قیمت تمام شده میوه به نسبت فصل تابستان داشته باشد.

جزئیات قیمت میوه در نقاط مختلف شهر

هم اکنون یک کیلوگرم خیار در مرکز شهر تهران 3500 تومان، در میادین میوه و تره بار 2950 تومان و در مغازه های شمال شرق تهران حدود 3650 تومان است، ضمن اینکه هر کیلوگرم موز نیز در میادین میوه و تره بار 4000 تومان، در مغازه های شمال شرق تهران 4800 تومان و در مغازه های مرکز شهر تهران 4500 تومان است./مهر/110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top