|
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 5, 2020
کد خبر: 425754
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷ - ۱۲:۲۸
کارشناس صدای آمریکا مطرح کرد؛
جزوه ای برای شکنجه که CIA به ساواک داده بود
"شما رسانه ها را نگاه بکنید؛ چه کسی را گذاشته اند که در ABC، CNN و FOX صحبت بکنند و یا به نوشته ها نیویورک تایمز، واشنگتن پست و امثال آنها نگاه بکنید؛ آیا گذاشته اند یک مخالف بیاید؟"
ساواک جزوه ای برای شکنجه که CIA به ساواک داده بود
به این مطلب امتیاز دهید
57.1% 42.9% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مرتضی محیط، کارشناس صدای آمریکا(VOA)، در مورد گزارش سنای آمریکا درباره شکنجه زندانیان توسط سیا گفت: « این گزارش قطره ای از یک دریاست... این گزارش در مورد 119 نفر است در حالی که آمار نشان می دهد که هزاران نفر و طبق یک گزارش 80000 نفر شکنجه شده اند... تمام رسانه ها صحبت از این می کنند که تمام این شکنجه ها در بیرون از خاک آمریکا صورت می گیرد در حالی که در خاک آمریکا، زندان های آمریکا شکنجه صورت می گیرد؛ وسیعاً... صحبت از این است که این شکنجه ها امری تازه بوده که در زمان بوش صورت گرفته و در زمان کلینتون[منظور اوباما است] ادامه ندارد، در حالی که تمام شواهد نشان می دهد که در زندان گوانتانامو شکنجه ها ادامه دارد.»

 

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه شکنجه های سازمان سیا، از نگاشته شدن جزوه ای درباره روش های شکنجه توسط آمریکایی ها خبر می دهد که به عنوان منبع، توسط سیا به نظام های تحت سلطه اش از جمله نظام پهلوی و سازمان ساواک ارائه شده تا مخالفان نظام های وابسته به آمریکا را شکنجه کنند.

 

محیط در پاسخ به سوال دیگر کارشناس صدای آمریکا درباره علت مهاجرت به آمریکا، به رغم مخالفت هایش با سیاست های این کشور، تاکید کرد که وقتی کشوری تحت سلطه یک استعمارگر قرار می گیرد، افرادی که توانش را داشته باشد به کشور استعماگر مهاجرت می کنند تا از جهنمی که آنها درست کرده اند فرار کنند.

 

 

این کارشناس صدای آمریکا، در پاسخ به این ادعا که "مردم آمریکا در نظرسنجی ها اعلام کرده اند که مخالف پیگرد عاملان و مسئولان شکنجه اند"، گفت: «93 درصد از مردم آمریکا این کنگره را قبول ندارند؛ 65 درصد مردم آمریکا قوه مجریه را قبول ندارند؛ 70 درصد مردم آمریکا قوه قضائیه را قبول ندارند؛ چرا این آمارها را اعلام نمی کنید.. بر فرض اینکه درصد بالایی از مردم آمریکا تن بدهند به چنین جنایاتی و صحه بگذارند بر آن، نشان دهنده آن است که فرهنگ این سیستم، بر بخش وسیعی از مردم آمریکا هم تاثیر گذاشته و باید همان اندازه که دولت آمریکا محکوم می شود، مردم آمریکا را هم باید محکوم کرد.»

 

محیط در ادامه با اشاره به قدرت رسانه ای دولت آمریکا و سانسور مخالفان در شبکه های اصلی و مهم ایالات متحده گفت: «شما رسانه ها را نگاه بکنید؛ چه کسی را گذاشته اند که در ABC، CNN و FOX صحبت بکنند و یا به نوشته ها نیویورک تایمز، واشنگتن پست و امثال آنها نگاه بکنید؛ آیا گذاشته اند یک مخالف بیاید؟ ... به عوامل این شکنجه ها، تمام وقت تلویزیون ها را اختصاص داده اند؛ یک نفر از شکنجه شده ها را آورده اند که صحبت کند؛ یک نفر از مخالفان را آورده اند.»

 

 

106

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top