|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 432402
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ - ۲۲:۴۰
عضو شورای عالی هواپیمایی خبر داد؛
گرانفروشی آژانس‌های هوایی به بهانه فروش بلیط چارتری
عضو شورای عالی هواپیمایی، با اشاره به اینکه تعیین نرخ بلیط به تبع نرخ ارز به صورت شناور موجب شده است شرکت های هواپیمایی با مشکلات زیادی مواجه شوند، گفت: برخی از آژانسهای هواپیمایی تعدادی از بلیط‌ها را به بهانه بلیط‌های چارتری با قیمت بیشتری فروخته‌اند.
هواپیما1 گرانفروشی آژانس‌های هوایی به بهانه فروش بلیط چارتری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،سید مهدی موسوی با انتقاد از بی ثباتی نرخ ارز در بازار اعلام کرد: با توجه به این که خدمات هواپیمایی براساس ریال انجام می شود از این رو تعیین نرخ بلیط به تبع نرخ ارز به صورت شناور موجب شده است شرکت‌های هواپیمایی با مشکلات زیادی مواجه شوند.

عضو شورای عالی هواپیمایی، ضمن بیان مطلب فوق ادامه داد: تا زمانی که نرخ ارز در بازار تثبیت نشود ناوگان هواپیمایی کشور توسعه نخواهد یافت.

این کارشناس صنعت هوایی، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان هواپیمایی مبنی بر نوسازی ناوگان هواپیمایی اعلام کرد: در حال حاضر قوانین دست و پاگیر موجود در کشور مانع از نوسازی ناوگان هوایی شده است . به طوری که شرکت های هواپیمایی برای اخذ تسهیلات اندک و محدود از صندوق توسعه ملی باید یک سال دوندگی کنند. از سوی دیگر مقررات مربوط به امور گمرکی نیز مشکلاتی را برای شرکت های هواپیمایی ایجاد کرده است.

موسوی، در ادامه با اشاره به تخلف آژانس های هاپیمایی در پی تخلف آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما اعلام کرد: هم اکنون برخی از آژانس هواپیمایی تعدادی از بلیت ها را به بهانه بلیت های چارتری با قیمت بیشتری فروخته اند و برخی از این بلیت ها هم در مراکزی به غیر از آژانس ها به فروش رسیده که به نوعی مرتبط با آژانس های هواپیمایی بوده است.

عضو شورای عالی هواپیمایی ادامه داد: آزادسازی نرخ ها به تنهایی نمی تواند به توسعه صنعت هوایی کشور بیانجامد به طوری که دستگاه های مرتبط با صنعت هوایی کشور باید متناسب با این قانون خود را تنظیم کنند.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری باید مکانیزم هایی برای پیشگیری از رقابت های مضر بین شرکت های هواپیمایی ایجاد کند نظارت خود را بر مبانی اولیه سیستم های ایمنی شرکت ها ارتقاء دهد و برای نظارت از بخش خصوص و توانمندی آنها استفاده کند./میزان/110
 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top