|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 439678
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۱/۷ - ۱۹:۲۷
رویترز گزارش داد:
بازی خطرناک نتانیاهو و خشم دموکرات‌ها از شکست مذاکرات
در حال حاضر جمهوری خواهان هیجان زده شده اند و دموکرات ها نیز به شدت از این بی احترامی که به اوباما شده است عصبانی هستند.
نتانیاهو و جان بینر بازی خطرناک نتانیاهو و خشم دموکرات‌ها از شکست مذاکرات
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری رویترز (reuters) در مقاله ای به قلم "بیل اشنایدر" از برنامه نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا به عنوان یک حرکت خطرناک یاد کرد و نوشت: «"جان بینر" و نخست وزیر اسرائیل اکنون در حال انجام بازی بسیار خطرناکی هستند. آنها در حال انجام ریسکی هستند که می تواند به شدت آنها را در مساله حزبی وارد کند.»

 

 

این نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «اکنون "جان بینر" و "نتانیاهو" به یک قدرت واحد تبدیل شده اند تا رئیس جمهور آمریکا را زیر سوال ببرند. دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره، آنهم بدون مشورت با کاخ سفید نشان می دهد که رئیس مجلس کنگره آمریکا تنها به دنبال تلافی حرکت اوباما در مساله مهاجرین آمریکایی و یا دیگر مسائل بوده است.

از طرفی قبول دعوت نتانیاهو کاملا وی را در کمپ آنهایی قرار می دهد که ضد اوباما هستند. در حال حاضر جمهوری خواهان هیجان زده شده اند و دموکرات ها نیز به شدت از این بی احترامی که به اوباما شده است عصبانی هستند.

تاکنون این مساله تا این حد حزبی نشده است و این امر، اختلاف دموکرات ها و جمهوری خواهان را در مسائل دیگری مانند مالیات، تحصیل، تغییر آب و هوا و سایر مسائل بیشتر هم می کند.»

 

 

 

 

مقاله نویس رویترز افزود: «باید گفت آمریکایی ها در جنگ غزه آنچنان که پیش بینی می شد با فلسطینی ها همدردی نکردند و تنها در تابستان گذشته 14 درصد از شهروندان آمریکایی با فلسطینی ها به خاطر حملات اسرائیل به غزه همدردی کردند و 51 درصد با اسرائیل اعلام همبستگی کردند.

در این میان باید گفت حمایت از اسرائیل در میان جمهوری خواهان افزایش یافته است ولی در میان دموکرات های این آمار با کاهش روبرو بوده است. همه می دانند که جمهوری خواهان نظرشان به اسرائیلی ها نزدیکتر است و دموکرات ها در این قضیه اختلاف نظر زیادی دارند.»

 

 

بیل اشنایدر با تاکید بر اینکه "نتانیاهو بازی سیاسی خود را دنبال می کند" اضافه کرد: «اسرائیل در آستانه انتخاباتی مهم قرار دارد و دو هفته بعد از سخنرانی نتانیاهو در ماه مارس در کنگره آمریکا، انتخابات اسرائیل آغاز خواهد شد.

تحلیلگران اسرائیلی بر این باورند که جمهوری خواهان آمریکایی می توانند کمک بزرگی به نتانیاهو برای شکست رقبایش به وی بکنند و در عوض نتانیاهو نیز در این سخنرانی جنجالی کمک می کند که جمهوری خواهان بتوانند رقیبشان (اوباما) را تحقیر کنند و او را شکست دهند و این بازی خطرناکی است.

بسیاری از منتقدان نتانیاهو نیز در اسرائیل بر این باورند که سفر او به آمریکا به ضرر یهودیان است و این سخنرانی می تواند به ضرر اسرائیل تمام شود.»

 

 

نویسنده در ادامه می افزاید: «اعضای دموکرات کنگره آمریکا به طور حتم در زمان سخنرانی نتانیاهو در کنگره حضور یافته و وی را حتی تشویق هم خواهند کرد. آنها هیچ گاه نمی خواهند که حرکت نتانیاهو را تلافی کنند و بی احترامی به وی صورت گیرد؛

اما آنها عمیقا از حرکاتی که جان بینر و نتانیاهو صورت می دهند، عصبانی خواهند شد و عصبانیت آنها وقتی فوران خواهد کرد که این مذاکرات به خاطر فشارهای اسرائیل به شکست بینجامد و آمریکا مجبور شود که  دوباره در خاورمیانه حضور نظامی پیدا کند.»

 

 

مقاله نویس رویترز در پایان با تاکید بر این نکته که "جان بینر و نتانیاهو در مساله ای دخالت کرده اند که صلاحیت ورود به آن را ندارند" نوشت: «سفیر اسبق آمریکا در اسرائیل به نیویورک تایمز گفته است که جمهوری خواهان از نتانیاهو به عنوان سپری در مبارزات خود در برابر اوباما استفاده می کنند و نتانیاهو نیز از جمهوری خواهان برای پیروزی در انتخابات آینده اسرائیل استفاده می کند.»

 

 

 

 

501

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top