|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 447829
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۰۸:۱۱
در جمع خبرنگاران کاخ سفید؛
انتقاد اوباما از حکم قاضی: تاریخ، حق را به ما خواهد داد
مقام های کاخ سفید می گویند حکم ریاست جمهوری برای بخشش مهاجران بی مدرک "از مبنای حقوقی محکمی" برخوردار است و دولت ممکن است ظرف چند روز خواستار معلق شدن حکم تازه دادگاه تگزاس شود.
اوباما انتقاد اوباما از حکم قاضی: تاریخ، حق را به ما خواهد داد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از حکم دادگاهی در ایالت تگزاس که برنامه جنجال آفرین او برای دادن مجوز کار به مهاجران غیرقانونی را معلق می کند انتقاد کرده است.

 

 

یک قاضی فدرال با پذیرش نظر ۲۶ ایالت، علیه تلاش دولت اوباما برای جلوگیری از اخراج حداکثر پنج میلیون مهاجر بدون مدرک رای داده است.

 

 

اولین مرحله از این طرح قرار بود روز چهارشنبه آغاز شود بنابراین این فرآیند فعلا معلق شده تا اختلافات حقوقی بر سر آن حل شود. اما آقای اوباما گفت مطمئن است مساله به نفع دولت حل خواهد شد.

 

 

آقای اوباما در کاخ سفید به خبرنگاران گفت:‌ "من با این حکم موافق نیستم. فکر می کنم قانون جانب ما را می گیرد و تاریخ هم حق را به ما خواهد داد."

 

 

به نوشته سایت بی بی سی، مقام های کاخ سفید می گویند حکم ریاست جمهوری برای بخشش مهاجران بی مدرک "از مبنای حقوقی محکمی" برخوردار است و دولت ممکن است ظرف چند روز خواستار معلق شدن حکم تازه دادگاه تگزاس شود.

 

 

وزارت دادگستری هم قصد تجدید نظر در این حکم را دارد اما دولت فعلا پردازش تقاضانامه های مهاجران بدون مدرک برای دریافت حق اقامت قانونی را معلق کرده است.

 

 

حکم دادگاه درحالی صادر شد که حدود ۲۷۰ هزار مهاجر بدون مدرک که به عنوان کودک وارد آمریکا شده بودند و از سال ۲۰۱۰ در آمریکا زندگی کرده اند فقط چند ساعت با تسلیم تقاضانامه اقامت قانونی فاصله داشتند.

 

 

ائتلافی از ایالات عمدتا محافظه کار در جنوب و غرب میانه آمریکا به پیشتازی تگزاس حکم آقای اوباما در زمینه مهاجران را به چالش کشیدند.

 

 

آنها می گویند که این حکم هزینه های دولت های ایالتی در زمینه اجرای قوانین، مراقبت های بهداشتی و آموزش را افزایش می دهد.

 

 

کاخ سفید روز سه شنبه از قانونی بودن این سیاست دفاع کرد.

 

 

آقای اوباما پس از ناکام ماندن طرح های اصلاح نظام مهاجرت در کنگره، طی یک حکم ریاست جمهوری سعی در تغییر شرایط برای میلیون ها مهاجر غیرقانونی دارد.

 

 

جمهوری خواهان از حکم قاضی اندرو هانن که دوشنبه شب صادر شد استقبال کرده اند. جمهوری خواهان در کنگره آمریکا می گویند آقای اوباما با این کار پا را از محدوده اختیارات ریاست جمهوری فراتر گذاشته است.

 

 

بنابه تخمین ها در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا زندگی می کنند.

 

 

براساس برنامه آقای اوباما، از جمله والدینی که به شکل غیرقانونی در آمریکا زندگی می کنند اما فرزندشان شهروند یا مقیم قانونی این کشور است می توانند ویزای اقامت و مجوز کاری سه ساله درخواست کنند.

 

 

ریک پری، فرماندار تگزاس قبلا در انتقاد از این سیاست گفته بود این تغییرات نه به کاهش که به افزایش تعداد مهاجران غیرقانونی منجر می شود.

 

 

444

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top