|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 447835
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۰۹:۲۳
با گزارش دفتر بازرسی و حسابرسی رژیم صهیونیستی؛
جنجال جدید بنیامین و سارا نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی
رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی رژیم صهیونیستی از سوءاستفاده‌های بنیامین و سارا نتانیاهو خبر داده است. در این گزارش آمده که کارکنان دفتر نتانیاهو گاهی اوقات مجبور شده اند هزینه‌های شخصی او را از جیب خود بپردازند بدون آنکه این پول بعدا به آنها پرداخت شود.
بنیامین و سارا نتانیاهو جنجال جدید بنیامین و سارا نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی
به این مطلب امتیاز دهید
83.3% 16.7% بازدید

 

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دفتر بازرسی و حسابرسی رژیم اشغالگر قدس اعلام کرده که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست ها به شکل نامناسبی از بودجه دولتی برای خانواده اش خرج کرده است.

 

 

"جوزف شاپیرا" رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی رژیم صهیونیستی با انتشار گزارشی اعلام کرده که نتانیاهو و همسرش سارا، به شکل "مفرط" از محل بودجه دولتی برای تهیه غذا، وسایل خانه و باغبانی محل سکونت خود هزینه کرده اند.

 

 

دفتر شاپیرا فهرست برخی شواهد و مستندات خود را برای تحقیقات بیشتر به دادستانی کل اسرائیل فرستاده است.

 

 

به گزارش بی بی سی، نتانیاهو وعده داده که برای کاهش هزینه هایش، به پیشنهادهای دفتر بازرسی و حسابرسی عمل کند.

 

 

با این حال نخست وزیر اسرائیل از "کارزار رسانه ای" که حول این گزارش شکل گرفته انتقاد کرده و گفته است هدف این کارزار، سرنگونی دولت اوست.

 

 

نتانیاهو گفته است: «مطلقا هیچ اثری درباره تخطی از قوانین مربوط به بودجه عمومی در این گزارش وجود ندارد.»

 

 

گزارش دفتر بازرسی و حسابرسی اسرائیل یک ماه پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در سرزمین های اشغالی منتشر می شود. نتانیاهو تلاش دارد تا پس از این انتخابات، زمام کارها را برای چهارمین بار به عهده گیرد.

 

 

کاریکاتوری در رسانه های صهیونیستی از هزینه های فراوان سارا نتانیاهو

 

 

بنا به گزارش شاپیرا، بودجه ای که از محل درآمدهای مالیاتی برای نگهداری از محل سکونت رسمی نخست وزیر در اورشلیم (بیت المقدس) و خانه شخصی او در قیساریه در نظر گرفته شده در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ به دو برابر رسیده و بعد به نصف کاهش یافته است.

 

 

این گزارش با ذکر نمونه‌هایی از مخارج صورت گرفته در خانه نتانیاهو این هزینه‌ها را "ناهماهنگ با اصول تناسب، تعادل، صرفه جویی و کارآیی" توصیف کرده است.

 

 

در یکی از نمونه‌های ذکر شده در این گزارش، اقامتگاه رسمی نخست وزیر در سال ۲۰۱۱ مبلغ ۲۳ هزار دلار برای خرید غذا از رستوران هزینه کرده است در حالی که فهرست کارکنان این اقامتگاه نشان می دهد که یک آشپز در آن کار می کند.

 

 

گزارش دفتر بازرسی و حسابرسی اسرائیل همچنین می گوید هزینه ای که برای تامین البسه صورت گرفته دو و نیم برابر بودجه اختصاص یافته بوده و در مخارج نظافت اقامتگاه نخست وزیر "افراط" شده است.

 

 

بنا به این گزارش، کارکنان دفتر نخست وزیری اسرائیل گاهی اوقات مجبور شده اند هزینه‌های شخصی نتانیاهو را از جیب خود بپردازند بدون آنکه این پول بعدا به آنها پرداخت شود.

 

 

همچنین در این گزارش، جزییات صورتحسابی آمده که برای یک مقاطعه‌کار برق در روز یوم‌کیپور صادر شده است. یوم‌کیپور مقدس‌ترین روز در تقویم یهودیان است و عموما همه کارها در اسرائیل در چنین روزی تعطیل می شود.

 

 

خبرنگار بی‌بی‌سی در سرزمین های اشغالی می گوید هواداران نتانیاهو ادعاهای مطرح شده در این گزارش را ناشی از افشاگری یک کارمند ناراضی سابق می دانند که با فعالیت رسانه‌های مخالف به طور گسترده ای انتشار یافته است.

 

 

هواداران آقای نتانیاهو معتقدند موضوعی در این گزارش برای عصبانی کردن افکار عمومی نیست.

 

 

با این حال خبرنگار بی‌بی‌سی می گوید مشکلات نتانیاهو به انتشار این صورتحساب ها محدود نمی شود.

 

 

موضوع مهم این است که گزارش دفتر بازرسی و حسابرسی، رسیدگی به دو مساله را به دادستان کل اسرائیل واگذار کرده است.

 

 

یکی از این مسایل به همسر نتانیاهو مربوط می شود که وجوه نقد حاصل از بازیافت بطری‌های خریداری شده از هزینه عمومی را برای خود نگه داشته است.

 

 

مساله دومی که دادستان کل اسرائیل باید درباره آن تصمیم بگیرد ابزار باغبانی هستند که بنا به صورتحساب برای اقامتگاه رسمی نخست وزیر خریده شدند اما به خانه شخصی او انتقال یافته اند.

 

 

444

 

 

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top