|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 449437
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۱۲:۵۰
بی بی سی؛
با توافق بروکسل همه نفس راحت کشیدند
برنامه کمک اقتصادی فعلی به یونان آخر ماه جاری میلادی، یک هفته دیگر، به پایان می‌رسد و این کشور بدون توافق جدید، با مشکل جدی کمبود نقدینگی مواجه می‌شد.
اتحادیه اروپا. یونان با توافق بروکسل همه نفس راحت کشیدند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، "آلکسیس سیپراس" نخست‌وزیر یونان گفته است که پس از توافق با اتحادیه اروپا بر سر بازپرداخت وام‌های یونان، دولت این کشور قدم‌های محکمی برای پایان دادن به سیاست‌های ریاضت اقتصادی برداشته است.

 

 

آقای سیپراس در عین حال هشدار داده که "مشکلات واقعی" در راه است. دولت یونان باید تا روز دوشنبه فهرستی از اصلاحات مالی و اقتصادی در این کشور را به اتحادیه اروپا ارائه دهد.

 

 

پس از تائید این فهرست، وام‌دهندگان یونان با تمدید مدت چهار ماهه بازپرداخت بدهی‌ها موافقت خواهند کرد.

 

 

آلکسیس سیپراس

 

 

وزیران اقتصاد و دارایی کشورهای حوزه یورو شب گذشته در بروکسل موافقت کردند که فرصت یونان را برای بازپرداخت وام‌هایش چهار ماه دیگر تمدید کنند. یونان خواهان مهلتی شش ماهه بود.

 

 

در جریان مذاکراتی که برای حل بحران مالی یونان در بروکسل برگزار شد، توافق شد که یونان تا روز دوشنبه فهرستی از اصلاحات اقتصادی خود را در اختیار کشورها و نهادهای وام‌دهنده قرار دهد.

 

 

به گزارش بی بی سی، در صورت تایید این فهرست توسط وام‌دهندگان، توافق مربوط به تمدید مهلت یونان برای بازپرداخت وام‌ها تصویب خواهد شد. بازارهای مالی به این توافق واکنش مثبت نشان داده اند.

 

 

پس از آنکه مشخص شد یونان دست کم فعلا در حوزه یورو باقی می‌ماند و خزانه آن هفته آینده خالی نمی‌شود، بهای سهام در بورس وال استریت افزایش یافت.

 

 

برنامه کمک اقتصادی فعلی به یونان آخر ماه جاری میلادی، یک هفته دیگر، به پایان می‌رسد و این کشور بدون توافق جدید، با مشکل جدی کمبود نقدینگی مواجه می‌شد.

 

 

گزارش بی بی سی

 

 

به گفته خبرنگاران، این کشور مجبور بود برای گرفتن این مهلت، امتیازات بزرگی بدهد. با این وجود یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان، توافق را به نفع هر دو طرف خوانده است.

 

 

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی، آلمان در این توافق به آنچه می خواست، دست یافته است: وادار کردن دولت یونان به متعهد ماندن به مفاد سیاست‌های فعلی ریاضت اقتصادی.

 

 

آلمان پیشتر، درخواست یونان برای تمدید وامش را رد کرده بود. یونان خواسته بود که مهلت بازپرداخت وام‌هایش تمدید شود بدون اینکه سیاست‌های ریاضت اقتصادی به اجرا در بیاید.

 

 

دولت چپگرای یونان می‌گوید تداوم سیاست‌های ریاضت اقتصادی هم فشار بسیاری روی بخش بزرگی از جامعه یونان می‌آورد و هم به کاهش تولید منجر شده و مانع از رشد اقتصادی می‌شود و به این ترتیب ادامه آن به معنی وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصاد یونان است.

 

 

444

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top