خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 457447
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۲۲:۳۳
در پی افزایش سوء استفاده از کودکان؛
آموزش مسائل جنسی در مدارس انگلیس و نگرانی خانواده‌ها
نگرانی‌ درباره سوء‌استفاده جنسی از کودکان باعث شد تا درس مسائل جنسی در برنامه مدارس انگلیس گنجانده شود. اما خانواده‌های انگلیسی به دلیل مغایرت آموزش جنسی با اعتقادات دینی، مخالف این طرح هستند.
سوء استفاده جنسی از کودکان آموزش مسائل جنسی در مدارس انگلیس و نگرانی خانواده‌ها
به این مطلب امتیاز دهید
91.7% 8.3% بازدید

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، وزارت آموزش و پرورش انگلیس درس "مسائل جنسی" را در پی شدت یافتن سوء استفاده  جنسی از کودکان و به منظور جلوگیری از تبدیل شدن کودکان به قربانیان جنسی، در برنامه تحصیلی مدارس این کشور گنجاند.

 

 

بر اساس گزارش شبکه انگلیسی "بی بی سی" (BBC) "نیکی مورگان" وزیر آموزش و پرورش انگلیس اعلام کرد: «کودکان امروزی با فشار همسالان خود یا دیگران برای برقراری روابط جنسی مواجه هستند و مدارس اطلاعات لازم را درخصوص مسائل جنسی در اختیار آنها نمی گذارد».

 

روز گذشته جام نیوز گزارشی از واکنش وزیر کشور انگلیس درباره سوء استفاده  جنسی از کودکان توسط مسئولان دولتی در انگلیسمنتشر کرد، اما امروز بی بی سی که مجریان نامدارش از متهمان اصلی این عنوان مجرمانه هستند، گفت: «سوء استفاده جنسی از کودکان در انگلیس بسیار شایع است».

 

بر پایه این گزارش، مسئولان انگلیس معتقدند که کودکان برای جلوگیری از تبدیل شدن خود به قربانیان جنسی باید اطلاعات لازم را درخصوص مسائل جنسی کسب کنند.

 

اما این گزارش افزود: «به دلیل مغایر بودن آموزش جنسی با اعتقادات دینی بسیاری از خانواده های انگلیسی، آموزش مسائل جنسی در مدارس این کشور دنبال می شود ، اما تاکنون اجباری نشده است.»

 

 

اما روزنامه انگلیسی "دیلی تلگراف" چندی پیش (DailyTelegraph) در این باره نوشت: «مردم انگلیس از میزان سوء استفاده جنسی در جامعه اطلاع ندارند، ولی پس از پایان تحقیق درباره سوءاستفاده جنسی سیاستمداران و چهره‌های سرشناس از کودکان، هرگز به مانند قبل به جامعه نگاه نخواهند کرد.»

 

بر اساس این گزارش، وزیر کشور انگلیس هشدار داد: «سرنخ سوءاستفاده جنسی به بسیاری از مراکز عمومی از جمله مدارس، بیمارستان‌ها، باشگاه‌های جوانان و بسیاری از نهادهای دیگر که مکانی برای امنیت هستند ولی برعکس به مکانی برای سوء استفاده تبدیل شده‌اند، کشیده خواهد شد.»


 

گفتنی است که نگرانی های مردم انگلیس از سوء استفاده جنسی از کودکان باعث شده تا وزارت آموزش و پرورش این کشور درس "مسائل جنسی" را در برنامه تحصیلی مدارس این کشور بگنجاند. اما پس از اعلام این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش انگلیس، این نگرانی در بسیاری از خانواده های این کشور اروپایی به دلیل مغایر بودن آموزش جنسی با اعتقادات دینی، مرتفع نگردیده است.

 

 

سند/ بی بی سی

 

 

104

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top