خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ الخميس ٢٥ جمادى الثانية ١٤٤١ Thursday, February 20, 2020
کد خبر: 458822
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۱۵:۰۵
خاطرات آزادگان؛
نقشه فرار در روز اول عید
آن روز صبح لوله کش های عراقی آمده بودند تا لوله های خراب را تعمیر کنند و چند تن از بچه ها که قصد فرار داشتند، از موقعیت استفاده کردند و در فرصتی مناسب اره آهن بر را دزدیدند...
اسرای ایرانی نقشه فرار در روز اول عید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس مقاومت جام نیوز، شب عید سال ۱۳۶۲ ارشد آسایشگاه از فرمانده عراقی اجازه گرفت که آن شب مدت بیشتری بیرون از آسایشگاه بمانیم. او نیز اجازه داد که تا ساعت ده شب بیرون باشیم.


آن روز صبح لوله کش های عراقی آمده بودند تا لوله های خراب را تعمیر کنند و چند تن از بچه ها که قصد فرار داشتند، از موقعیت استفاده کردند و در فرصتی مناسب اره آهن بر را دزدیدند و سیم های خاردار محلی را که می خواستند از آنجا عبور کنند، بریدند و سپس اره را به عراقی ها تحویل دادند.


آنها ساعت چهار صبح در اولین روز عید از سیم های خاردار عبور کردند و بیرون از اردوگاه با یکی از عراقی ها که مسئول کتابخانه بود، قرار گذاشتند و با کمک و راهنمایی او به سوی ایران فرار کردند و بعد از چهل روز وقتی به تهران رسیدند، در میدان آزادی تهران عکس گرفتند و برای ما فرستادند.


با رسیدن عکس به دست بچه ها همگی بسیار خوشحال شدیم، اما عراقی ها که از طریق جاسوسان خود موضوع را فهمیده بودند شروع به اذیت و آزار برادران کردند و چند روز بعد نیز ما را به اردوگاه رمادیه ۶ بردند.

 

 

سایت جامع آزادگان

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top