|
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 19, 2021
کد خبر: 458833
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۴
گزارش بلومبرگ؛
مشاور وزارت خارجه انگلیس: ظریف می‌داند که نباید به آمریکا اعتماد کرد
مشاور وزارت خارجه انگلیس با بیان این‌که «ظریف» به خوبی می‌داند که باید در عرصه‌ دیپلماسی خندان به نظر برسد گفت: ظریف به خوبی می‌داند که نباید به آمریکا اعتماد کرد.
ظریف مشاور وزارت خارجه انگلیس: ظریف می‌داند که نباید به آمریکا اعتماد کرد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مشاور وزارت خارجه انگلیس با بیان این‌که «ظریف» به خوبی می‌داند که باید در عرصه‌ دیپلماسی خندان به نظر برسد گفت: ظریف به خوبی می‌داند که نباید به آمریکا اعتماد کرد.

 

بلومبرگ در گزارشی در مورد محمد جواد ظریف، وزیر خارجه‌ کشورمان نوشت: ظریف، وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی ایران برای خیلی از غربی‌ها نوعی معماست، برای برخی از سیاستمداران غربی اخلاق خوش و تسط او بر زبان انگلیسی بیانگر اشتیاق کشور به بازگشتن به عرصه‌ بین المللی است. برخی دیگر نیز معتقدند دیپلماسی نرم ظریف نوعی نقاب بوده و او نیز با تندروهای ایران هیچ تفاوتی ندارد.

 

کریم سجادپورکارشناس موسسه صلح بین الملل در واشنگتن در این‌باره می‌گوید:‌ پس از انقلاب اسلامی ایران، ظریف ، تاثیر گذارترین و برجسته‌ترین دیپلمات ایرانی است.

 

برخی از سیاست‌مداران غربی می‌گویند ظریف در واقع یک چهره‌ غیرواقعی از نظام ایران نشان می‌دهد؛ چراکه اگر همه‌ مقامات ایرانی مثل او بودند ایران و آمریکا سال‌ها پیش روابط‌شان عادی شده بود.

 

وی معتقد است: ظریف یکی از نیروهای انقلابی ایران است که از رفتار سیاسی متعادلی برخوردار است او در واقع عامل از سرگیری مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا پس از سال‌ها بی‌اعتمادی میان دو طرف است. شاید بتوان گفت که ظریف و کری، وزیر امور خارجه آمریکا که از سوی جمهوری‌خواهان متهم به تمایل زیاد به توافق با ایران است، به یکدیگر شبیه‌اند.

 

همچنین حسین رسام، یک کارشناس سیاسی و مشاور پیشین وزارت خارجه انگلیس درباره‌ او می‌گوید: ظریف به خوبی می‌داند که در عرصه‌ دیپلماسی باید خندان و مشتاق به نظر رسید اما او هیچگاه به آمریکا اعتماد نخواهد کرد. او به خوبی می‌داند که روابط ایران و آمریکا هیچگاه نمی‌تواند مثل پیش از انقلاب شود.

 

 

ایسنا

103

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top