|
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ٧ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 21, 2021
کد خبر: 458917
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۲۱:۰۰
بانک صادرات؛
موسسه میزان در بانک صادرات ادغام شد
معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد، گفت: دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تکلیف این موسسه تعیین شده است.
بانک صادرات موسسه میزان در بانک صادرات ادغام شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، یکی از موسسات متقاضی دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی، موسسه میزان بود اما حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی امروز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اعلام کرد: با توجه به اینکه موسسه میزان با مشکلاتی مواجه شده بود و سپرده گذاران این موسسه از وضعیت سپرده‌های خود نگران بودند، جلسه ای در استان خراسان با حضور استانداران خراسان شمالی و رضوی و جنوبی در خصوص تعیین تکلیف دو موسسه آرمان و میزان تشکیل شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته به دلیل اینکه این دو موسسه نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و برای رفع نگرانی سپرده گذاران آن ها مقرر شد، این دو موسسه با بانک های بزرگ ادغام شوند.

معاون نظارتی بانک مرکزی در ادامه تاکید کرد: به همین دلیل موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد و حسابرسی‌های این موسسه در حال انجام است تا با روشی خاص، یا ملبغ سپرده‌گذاران پس داده شود و یا اگر مایل به سپرده گذاری در بانک صادرات هستند به حساب‌های آنها رسیدگی و جزء سپرده‌گذاران بانک صادرات قرار گیرند.

تهران فر گفت: علاوه بر این اقدامات، دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تکلیف این موسسه مشخص شده است و می‌توان این اطمینان را به سپرده گذاران موسسه میزان داد که هیچگونه مشکلی نخواهند داشت.

یک مقام در بانک صادرات گفته است: موسسه میزان در بانک صادرات ادغام نمی‌‌شود بلکه مسئولیت بازپرداخت تعهدات و مطالبات آن به بانک صادرات واگذار شده است./فارس/110
 
 

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top