خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ الخميس ٢٥ جمادى الثانية ١٤٤١ Thursday, February 20, 2020
کد خبر: 458932
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۲۰:۱۷
سید عباس عراقچی:
هنوز در موقعیتی که به حضور همه وزرای 1+5 نیاز باشد، قرار نداریم
مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران درباره اعداد و ارقامی که درباره توافق هسته‌ای ایران در برخی محافل رسانه‌ای مطرح می‌شود گفت: هنوز هیچ چیزی توافق نشده، حتی مواردی که مورد توافق قرار گرفته است، مورد توافق نهایی نیست.
عراقچی هنوز در موقعیتی که به حضور همه وزرای 1+5 نیاز باشد، قرار نداریم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، سید عباس عراقچی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما (واحد مرکزی خبر) به لوزان سوئیس گفت: ما این اصل را از روز اول گفته‌ایم که هیچ چیزی توافق نمی‌شود مگر اینکه درباره همه چیز توافق شود.

 

وی با تأکید بر اینکه اعداد و ارقامی که گفته می‌شود گمانه‌زنی‌ است تصریح کرد: به هیچ یک از این اعداد و رقم‌ها نباید اهمیت داد تا اینکه به مجموعه‌ای از توافقات دست یابیم.

 

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سؤال که آیا گفتگوها بیست و نهم اسفند تمام می‌شود یا تمدید خواهد شد گفت: ما این آمادکی را داریم که اگر لازم باشد گفتگوها را تمدید کنیم اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

 

مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشورمان درباره حضور همه وزرای کشورهای پنج به‌علاوه یک در لوزان سوئیس گفت: اگر آنها خودشان بخواهند به گفتگوها ملحق شوند مشکلی نیست، اما از نظر اینکه به جلسه نهایی با همه وزرا برسیم، هنوز در آن موقعیت قرار نداریم.

 

عراقچی افزود: هنوز در موقعیتی قرار نداریم که بگویم به نقطه پایانی رسیده‌ایم و لازم است وزرای دیگر هم بیایند.

 

وی اضافه کرد: اکنون امریکا در سطح وزیر و سایر کشورها نیز در سطح معاون وزیر حضور دارند.

 

مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره مهلتی که برای توافق نهایی تعیین شده است گفت: خودمان را به هیچ تاریخی مقید نمی‌کنیم؛ یک تاریخ هفت ماهه تا دهم تیر ماه در نظر گرفته شده است و تا آخر ماه مارس (11 تیر) هم زمان گذاشته‌ایم تا بتوانیم راه‌حل‌های اولیه را پیدا کنیم.

 

عراقچی تصریح کرد: به نظر من، با توجه به پیشرفت‌هایی که در دو دوره قبلی و بعضا در این دور از گفتگوها به دست آمده، بهتر است روی مذاکرات فعلی و راه‌هایی که به آن خواهیم رسید متمرکز باشیم.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top