|
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ الجمعة ١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 15, 2021
کد خبر: 458963
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۲۲:۳۹
در گفتگو با شبکه MSNBC امریکا؛
عقب نشینی نتانیاهو از مواضعش در قبال تشکیل دولت فلسطینی!
نتانیاهو از سخنان پیش از برگزاری انتخاباتش در مورد تشکیل دولت مستقل فلسطینی، تلویحا عقب نشینی کرد. وی گفت: برای درگیری‌ فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها همچنان خواهان راه حل پایدار صلح آمیز دو کشوری است.
نتانیاهو  عقب نشینی نتانیاهو از مواضعش در قبال تشکیل  دولت فلسطینی!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه از سخنان پیش از برگزاری انتخاباتش در مورد تشکیل دولت مستقل فلسطینی، تلویحا عقب نشینی کرد.

 

"بنیامین نتانیاهو" در مصاحبه ای با شبکه امریکایی "ام اس ان بی سی" (MSNBC) گفت: «برای درگیری های فلسطینی ها و اسرائیلی ها همچنان خواهان راه حل پایدار صلح آمیز دو کشوری است.»

 

نخست وزیر رژژیم اشغالگر قدس، روز دوشنبه در سخنانی گفته بود تا زمانی که رهبر اسرائیل است، کشور فلسطینی تشکیل نخواهد شد و حمایت خود را از راه حل تشکیل دو کشور برای رفع درگیری های فلسطینی ها و اسرائیلی ها پس گرفت.

 

نتانیاهو همچنین در مصاحبه با "ام اس ان بی سی" گفت: «سعی نداشته که رای شهروندان عرب اسرائیل را سرکوب کند». نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از انتخابات در ویدیویی به حامیان خود هشدار داد که «مشارکت بالای اعراب در انتخابات پارلمانی، برتری حزب جناح راست (لیکود) را به خطر می اندازد و از حامیان خود خواست به او در انتخابات کمک کنند».

 

 

سند/ ام اس ان بی سی

 

 

این در حالی است که به گزارش روزنامه امریکایی"نیویورک تایمز" (NewYorkTimes) در این باره نوشت: «نتانیاهو در مصاحبه روز پنجشنبه که اولین مصاحبه اش پس از پیروزی حزب لیکود در انتخابات پارلمانی است، گفت "سیاست خود را تغییر نداده است". او افزوده است "من خواهان راه حل یک کشوری نیستیم، من خواهان راه حل پایدار صلح آمیز دو کشوری هستم اما برای رسیدن به آن راه حل، شرایط باید تغیر کند".  نتانیاهو اضافه کرد: "من در مورد این صحبت می کردم که چه چیزی دست یافتنی است و چه چیزی دست یافتنی نیست. ما باید مذاکرات واقعی با افرادی که متعهد به صلح هستند داشته باشیم".»

 

نیویرک تایمز در ادامه این گزارش افزود :«نتانیاهو یک روز قبل از انتخابات پارلمانی اسرائیل گفته بود "به نظرم هر کس خواستار تشکیل کشور فلسطینی باشد، و یا قصد دارد که از سرزمین ها عقب نشینی کند، به سادگی بگویم که می خواهد سرزمینی به تروریست های اسلامگرای رادیکال برای حمله به اسرائیل بدهد. این واقعیتی است که ما طی سال های گذشته بوجود آوردیم. آنهایی که این مساله را نمی فهمند سرشان را زیر برف کرده اند".»

 

 

گفتنی است که ساعاتی پس از انتشار خبر پیروزی حزب بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل، کاخ سفید بدون اشاره به نتیجه انتخابات روز سه شنبه، از اظهارات نخست وزیر این رژیم در روز قبل از برگزاری انتخابات، انتقاد کرد و آن را "مایه نگرانی" دانست.

 

دولت امریکا پس از انتخابات اسرائیل بار دیگر التزام خود را به راه حل تشکیل دو دولت اسرائیلی و فلسطینی در کنار یکدیگر اعلام کرد. اتحادیه اروپا نیز نسبت به سخنان نتانیاهو ابراز نگرانی کرده بود.

 

"جاش ارنست" سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه ضمن انتقاد از مخالفت نتانیاهو با تشکیل دولت مستقل فلسطینی، گفت: «این اظهارات در نهایت به تفرقه بیشتر منجر خواهد شد».

 

 

سند/ نیویورک تایمز

 

104

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top