|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 458966
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۰
خبرگزاری رویترز؛
اوضاع اقتصادي روسيه رو به بدترشدن مي رود
همه شاخص های اقتصادی، از کاهش میزان خرده فروشی گرفته تا افزایش بیکاری و کاهش حقوق ها ، همگی نشان می دهند اوضاع اقتصادی در روسیه در حال بدتر شدن است.
 روسيه  اوضاع اقتصادي روسيه رو به بدترشدن مي رود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدیدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن، آمار و ارقام اقتصادی و مالی که روز پنجشنبه در روسیه منتشر شد همگی این سناریو را که اوضاع اقتصادی روسیه به سرعت در حال بدتر شدن است تایید می کند.


کارشناسان مسائل اقتصادی و مالی با توجه به آنکه قیمت نفت به شدت کاهش یافته است و پیامدهای تحریم های غربی نیز در حال نشان دادن اثر خود است، پیش بینی می کردند که آمار و ارقام اقتصادی در روسیه بدتر شود اما انتظار نداشتند تا این حد اوضاع بدتر شود.


امروز اعلام شد میزان خرده فروشی در ماه فوریه در روسیه نسبت به همین ماه در سال گذشته هفت ممیز هفت دهم درصد کاهش یافته است. میزان حقوق پایه کارمندان و کارگران نیز در ماه فوریه امسال نسبت به همین ماه در سال 2014 حدود 9 ممیز 9 دهم درصد کاهش یافته است.


این در حالی است که میزان تورم در این کشور نیز افزایش یافته و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است. بر اساس این گزارش میزان سرمایه گذاری های شرکت های روسی نیز در ماه فوریه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته حدود شش و نیم در صد کاهش یافته است. نرخ بیکاری در ماه فوریه درمقیاس ماهانه به حدود پنج ممیز هشت درصد کل جمعیت فعال این کشور رسیده است . رقم این شاخص در ماه ژانویه حدود پنج ممیز پنج دهم درصد کل جمعیت فعال این کشور بود.


این شاخص ها نشان می دهد میزان رشد اقتصادی روسیه در سال 2015 به شدت کاهش خواهد یافت. دولت روسیه پیش بینی کرده است رشد اقتصادی کشور سه درصد کاهش یابد اما کارشناسان می گویند میزان کاهش رشد اقتصادی خیلی بیشتر از سه درصد خواهد بود.


نرخ تورم در مقیاس سالانه نیز در روسیه به 16 ممیز هفت دهم درصد رسیده است که بیشترین میزان تورم در این کشور از 16 سال پیش تاکنون بوده است./واحد مرکزی خبر/110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top