خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ السبت ١٨ ربيع الأوّل ١٤٤١ Saturday, November 16, 2019
کد خبر: 458967
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۰۸:۰۰
در شهرستان شهریار؛
توهم عجیب 2 مرد جوان برای راننده بدشانس دردسرساز شد
دو مرد که تحت تاثیر توهم شیشه و به بهانه این‌که راننده‌ای قصد کشتن آنها را دارد، راننده‌ای را ربودند و او را تا یک قدمی مرگ بردند.
دستگیری توهم عجیب 2 مرد جوان برای راننده بدشانس دردسرساز شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از جام جم، اوایل هفته گذشته مرد راننده ای با حضور در پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران و طرح شکایتی گفت: دو مرد جوان را به عنوان مسافر دربستی سوار کردم تا به خارج از شهر ببرم. در میانه راه آنها با چاقو مرا به مرگ تهدید کرده و به بیابان های اطراف شهر بردند، سپس در حالی که مدام فریاد می زدند تو می خواهی ما را بکشی، مرا با ضربات چاقو مجروح کردند.

 

وی ادامه داد: آنها آن قدر کتکم زدند که بی هوش شدم. زمانی که چشمانم را باز کردم شب شده بود و از آن دو مهاجم و خودروی پرایدم خبری نبود. با رساندن خود به کنار جاده، از راننده ای عبوری کمک خواستم و او مرا ابتدا به مرکز درمانی سپس به اداره آگاهی رساند. نمی دانم آن دو نفر چه کسانی بودند و به چه انگیزه ای این چنین مرا تا حد مرگ کتک زدند شاید اگر بی هوش نمی شدم، آنها مرا می کشتند.

 

همزمان با شروع تحقیقات ماموران و اطلاعات به دست آمده از متهمان فراری، تصاویر رایانه ای از دو مرد ناشناس به دست آمد و جستجو برای دستگیری آنها و کشف خودروی سرقتی آغاز شد تا این که دو روز پیش ماموران هنگام گشتزنی در یکی از محله های شهریار متوجه خودروی پرایدی شدند که با مشخصات خودروی سرقتی مطابقت داشت. بنابراین از راننده و سرنشین خودروی مورد نظر خواستند توقف کنند که آنها توجهی نکرده و بسرعت از محل دور شدند.

 

ماموران به تعقیب آنها پرداختند و در جریان تعقیب و گریز در حومه شهر موفق شدند خودروی سرقتی را متوقف و هر دو سرنشین آن را دستگیر کنند.

متهمان در بازجویی اولیه مدعی شدند خودرو را چند روز پیش خریده اند و شاکی را نمی شناسند و از سرقتی بودن خودرو خبری ندارند.

 

همزمان با شروع تحقیقات از متهمان، مالباخته به پلیس آگاهی فراخوانده شد و زمانی که در مواجهه حضوری با دو متهم بازداشت شده قرار گرفت، آنها را به عنوان سارق خودروی خود معرفی کرد.

 

علیرضا، یکی از متهمان در اظهاراتش به پلیس گفت: من و دوستم هر دو شیشه مصرف می کنیم. روز حادثه هم پس از مصرف شیشه دچار توهم شدیم و گمان می کردیم مرد راننده ای در تعقیبمان است تا ما را بکشد. چند ساعتی در خیابان پرسه می زدیم تا این که بعد از ظهر با دیدن راننده ای که کنار خیابان پارک کرده و به دنبال مسافر بود، متوجه شدیم چهره او با چهره همان راننده ای که در ذهنمان بود مطابقت دارد. به زعم خودمان اطمینان یافتیم او همان فردی است که قصد جانمان را دارد. بنابراین به او نزدیک شدیم و خواستیم ما را دربستی به خارج از شهر منتقل کند.

 

وی ادامه داد: در میانه راه او را با چاقوهایی که همراه داشتیم، زخمی کرده و پس از آن که کتکش زدیم دست و پایش را بسته و با خودرو فرار کردیم. چند روز بعد زمانی که به محل رها کردن راننده رفتیم، گمان کردیم مرده و پلیس در تعقیبمان است، بنابراین تصمیم گرفتیم خودرو را رها کنیم که ماموران دستگیرمان کردند. قصد سرقت و آسیب زدن به شاکی را نداشتیم و همه ماجرا فقط به دلیل توهم ناشی از مصرف شیشه بود. با صدور قرار قانونی برای متهمان از سوی اصغر احمدی، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار، تحقیقات تکمیلی از آنها برای مشخص شدن ادعایشان ادامه دارد.

 

تلنگر

معتادان شیشه ای را جدی بگیرید

دکتر سید مهدی صابری - رئیس بخش معاینات روانپزشکی پزشکی قانونی تهران

شیشه یکی از مواد محرک روان است و برخلاف داروهای مخدر که باعث احساس آرامش و رخوت کوتاه مدت می شود و اساس گرایش به آن نیز همین است، موجب افزایش انرژی، تحرک و حس لذت کاذب می شود.

 

به همین دلیل در مواقعی که فرد نیاز به تمرکز ذهنی بیشتر، انجام کارهای ظریف، افزایش احساس لذت، افزایش سطح هوشیاری یا توان بدنی دارد، ممکن است به مصرف شیشه روی آورد و همین احساس انرژی کاذب یا افزایش هوشیاری و لذت، فرد را تشویق می کند که به مصرف شیشه ادامه دهد.

 

استفاده مکرر از شیشه موجب بروز تغییراتی در فعالیت های شیمیایی مغز می شود و بسته به این که فرد مصرف کننده به چه میزان مستعد بروز اختلال روانی باشد، آثار گوناگونی را در او ایجاد می کند.

 

به این معنا که اگر فرد زمینه اختلال روانی داشته باشد، حتی با یک بار مصرف شیشه دچار حالات روان پریشی خواهد شد علاوه بر آن تعدد دفعات مصرف و بالا رفتن مقدار مصرف نیز امکان بروز واکنش های ناخواسته و شدید روانی را افزایش می دهد.

 

واکنش های افرادی که به مصرف شیشه وابسته شده اند، به صورت حالاتی از خشم، پرخاشگری، سوءظن، بدبینی، افسردگی، بی تدبیری، آرامش نداشتن و... بروز می کند؛ این امر رفتارهای غیرطبیعی را در افراد ایجاد می کند و اطرافیان به سهولت می توانند این تغییرات رفتاری را تشخیص داده و احتمال دهند که فرد به مصرف شیشه روی آورده است.

 

همان طور که در خبر حمله دو مرد شیشه ای به راننده خواندید، فرد شیشه ای از رفتار اطرافیان برداشت های نادرستی دارد و هر حرکتی برای او معنادار می شود. او از نگاه ها یا گفته های عادی دو نفر برداشت نادرست دارد و همواره احساس می کند دیگران با حرف ها یا نگاه هایشان او را متهم می کنند.

 

علاوه بر این فرد شیشه ای دچار توهماتی می شود که ممکن است تحت تأثیر آن بدون آن که صدا، شیء یا فرد خاصی در محیط باشد، آن را احساس کند و بر درستی احساس و تصور خود نیز اصرار دارد.

 

فرد شیشه ای تصور می کند که افرادی همواره در تعقیبش هستند و رفتارهای او را تحت نظر دارند. او نسبت به وسایل الکترونیک مانند تلویزیون، پریز برق، کامپیوتر یا حتی دریچه کولر حساس است و فکر می کند این وسایل برای ضبط رفتار و گفته های او در خانه قرار داده شده است؛ بنابراین گاه به سمت این وسایل حمله ور شده و آنها را خرد می کند.

 

2007

 

کلیدواژه ها:
راننده  |  شیشه  |  حوادث  |  جام نیوز  |  سرقت  | 
مشاهده نظرات

اشالا همه عید پیش خانواده باشن
جرایم کمتر بشه

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top