خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٤ رجب ١٤٤١ Friday, February 28, 2020
کد خبر: 458975
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۲۳:۱۷
در این رویداد طبیعی؛
انگليس در تاريکی کامل فرو می رود
صبح روز جمعه 29 اسفند در پي يک خورشيدگرفتگي يا کسوف کامل، انگلستان در تاريکي فرو مي رود.
خورشید گرفتگی
  انگليس در تاريکی کامل فرو می رود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایرنا، در اين خورشيد گرفتگي که راس ساعت 8 و 40 دقيقه صبح به وقت محلي آغاز و دو ساعت به طول مي انجامد، کره ماه مستقيما بين زمين و خورشيد قرار مي گيرد و نور خورشيد را تقريبا به طور کامل مسدود مي کند.

 

جزاير شمالي اسکاتلند مناسب ترين محل براي مشاهده خورشيدگرفتگي هستند و 98 درصد از نور خورشيد در آن ها مسدود مي شود؛ در حالي که در شهر لندن و جنوب شرق انگلستان تنها 85 درصد از نور خورشيد مسدود خواهد شد.

 

در اين خورشيدگرفتگي فاصله ماه و زمين به نزديکترين ميزان خود در طول 18 سال گذشته مي رسد.

 

با توجه به وقايعي که در اثر خورشيدگرفتگي سال 1995 ميلادي رخ داد، مقامات اين کشور در خصوص آسيب ديدگي تجهيزات تامين و انتقال نيرو، نگراني هايي دارند و به همين علت اعلام کردند بخشي از شبکه تامين نيروي برق که از باتري هاي خورشيدي بهره مي برد، در طول خورشيدگرفتگي از مدار خارج خواهد شد.

 

با وجود فراگير شدن باتري هاي خورشيدي، تنها 1.5 درصد از برق کشور انگلستان توسط اين باتري ها تامين مي شود و در نتيجه، خورشيدگرفتگي، تاثير وسيعي نخواهد داشت. اين درحالي است که ساير کشورهاي اروپا حدود 10 درصد از برق مصرفي خود را با استفاده از باتري هاي خورشيدي تامين مي کنند.

 

آخرين خورشيدگرفتگي در انگلستان در سال 1999ميلادي به وقوع پيوست و قرار است خورشيدگرفتگي بعدي در اين کشور در سال 2090 ميلادي رخ دهد. اين کسوف در ايران نيز در پايتخت و 18 شهر ديگر به صورت جزئي قابل رويت است.

 

2013

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top