|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 458985
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۰۰:۲۹
متخصصان چشم پزشکی؛
گرفتن این سلفی، شما را نابینا می کند
متخصصان چشم پزشکی در انگلیس، درباره گرفتن عکس این نوع یادگاری سلفی، هشدار دادند و آن را برای چشم بسیار خطرناک دانستند.
سلفی گرفتن این سلفی، شما را نابینا می کند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از دکتر من، متخصصان چشم پزشکی در انگلیس، درباره گرفتن عکس یادگاری سلفی با خورشید گرفتگی که قرار است روز جمعه در انگلیس و چند کشور دیگر اتفاق بیفتد، هشدار دادند و آن را برای چشم بسیار خطرناک دانستند.


متخصصان چشم پزشکی خاطر نشان کردند: در آخرین خورشید گرفتگی که در سال 1999 در این منطقه از جهان اتفاق افتاد، تلفن همراه دوربین دار وجود نداشت و عکس سلفی هم مرسوم نبود، اما اکنون با رواج این دو مورد انتظار می رود که میلیون ها تن بخواهند هنگام بروز این پدیدۀ نادر کیهانی، با آن عکس سلفی بگیرند، بی آن که از پیامدهای خطرناک این کار آگاه باشند.

 

به نوشته روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، متخصصان چشم پزشکی تاکید کردند که گرفتن عکس با دوربین ِ تلفن های همراه هوشمند یا دوربین می تواند همان خطری را به دنبال داشته باشد که نگاهِ مستقیم به خورشید می تواند ایجاد کند. به این ترتیب، ممکن است شبکیه چشم، بسوزد و شخص، دچار کوری شود. متخصصان همچنین خاطرنشان کردند که استفاده از عینک های آفتابی، چشم ها را از زیان های احتمالی ایمن نخواهد کرد، بنابراین به کسانی که اصرار دارند با خورشید گرفتگی عکس سلفی بگیرند، توصیه می شود از عینک های ویژۀ این کار استفاده کنند.

 

متخصصان هشدار دادند که گرفتن عکس، هنگام خورشید گرفتگی، شخص را در خطر نگاه مستقیمِ غیرعمدی به خورشید قرار می دهد. بنابراین اگر چه این پدیده نادر و مهم است، اما باید از هرگونه نگاه مستقیم با چشم معمولی، عینک آفتابی، تلسکوپ و دوربین های فیلم برداری، پرهیز کرد. انتظار می رود که پدیده خورشید گرفتگی، روز جمعه آینده، در بزرگ ترین حدی که از 16 سال پیش تاکنون مشاهده شده است، با پوشانده شدن 90 درصد از سطح خورشید، در اروپا اتفاق بیفتد.

 

خورشید گرفتگی یا کسوف، پدیده ای نجومی است که از قرار گرفتن ماه در مسیر رسیدن نور خورشید به زمین پدید می آید. هر کسوف تنها در منطقه ای محدود از کره زمین قابل مشاهده است؛ برخلاف ماه گرفتگی یا خسوف که نیمی از مردم کره زمین (یک نیمکره) می توانند آن را مشاهده کنند.

 

2005

 

کلیدواژه ها:
سلفی‌  |  نابینا  |  علمی  |  جام نیوز  |  کسوف  | 
مشاهده نظرات

چه جالب
سلفی با خورشید گرفتگی!!!!!!!!!!!!11

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top