خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 482142
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۳/۳ - ۲۲:۵۵
سلامت پوست؛
5 روش مناسب جهت آرامش عضلات صورت
 صورت شما در طول روز به شدت کار مي کند.شما به کمک عضلات صورت به جهات مختلف نگاه مي کنيد.
سلامت پوست 5 روش مناسب جهت آرامش عضلات صورت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
امام على عليه السلام : خوش اخلاقى  روزى  ها را زياد مى كند و ميان  دوستان  انس  و الفت  پديد مى آورد. 

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، صورت شما همچنين در معرض آسيب هاي عوامل محيطي،مثل نور خورشيد،باد،کرم ها و لوازم آرايشي مختلف است.در صورت شما تقريباً 16 عضله،تعداد زيادي استخوان و عروق خوني وجود دارد که به شما کمک مي کند که کليه اين حرکات را با صورت خود انجام دهيد.

مانند عضلات ساير قسمت هاي بدن،عضلات صورت شما هم دچار خستگي و ضعف مي شوند و بايد آنها را تقويت کنيد.اگر عضلات شما از سلامت کافي برخوردار نباشند،حتي خون رساني صورت هم مختل مي شود. يوگاي صورت به شما کمک مي کند که بتوانيد عضلات صورت خود را تقويت و همچنين خستگي روزمره را در آن برطرف کنيد.

 

1) جاي آرامي پيدا کنيد.در حالي که چشمان خود را بسته ايد روي زمين بنشينيد.سعي کنيد ستون فقرات شما کاملاً صاف باشد.تنفس خود تمرکز کنيد و دم و بازدم هاي عميق انجام دهيد.کف دو دست خود را آنقدر به هم بماليد تا گرم شود و سپس آن را روي چشمان خود بگذاريد.اين کار را چند بار تکرار کنيد.اين عمل باعث آرامش اعصاب چشمي،پلک و نواحي اطراف چشم مي شود.

 

2) انگشت دوم و سوم هر دو دست خود را روي ناحيه پيشاني قرار دهيد و از ناحيه ابرو تا گيجگاه را به صورت دايره وار و بسيار آرام ماساژ دهيد.اين نواحي معمولاً قسمت هايي است که در اثر استرس روزمره دچار درد مي شود.بعد از آن،ماساژ را از ناحيه گيجگاه به سمت عضلات فک و سپس به سمت گونه ادامه دهيد. اين حرکات را چند بار تکرار کنيد.

 

3) تا جايي که مي توانيد دهان خود را باز کنيد و لبخند بزنيد،طوري که کشش را در عضلات صورت، گونه،چانه و گردن خود احساس کنيد.سپس عضلات خود را رها کرده و اين روند را تکرار کنيد. اين کار سبب رفع خستگي عضلات صورت مي شود.

 

4) يک دم عميق بکشيد.سپس نفس خود را با قدرت بيرون دهيد. خود را تا جايي که مي توانيد بيرون آوريد و صداي "اَ" را بلند ادا کنيد.اين کار را سه بار تکرار کنيد.اين عمل جريان خون را در صورت تقويت مي کند.

 

5) سعي کنيد گونه ها وناحيه مرکزي صورت خود را جمع کنيد و سپس آن را رها کنيد.اين کار به تقويت جريان خون در صورت کمک مي کند.روزانه بهتر است اين حرکات را براي عضلات صورت خود انجام دهيد،زيرا کارهاي روزمره به شدت باعث خستگي عضلات اين ناحيه مي شوند و شما با اين ورزش ها مي توانيد آرامش و شادابي را به صورت خود باز گردانيد.

 

آریا / 2018

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top