|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 516922
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۵
سی ان ان گزارش داد:
کره شمالی: اشتیاقی به توافقی که ایران انجام داد، نداریم
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای گفت که این کشور علاقه ای ندارد مانند ایران بر سر فعالیت‌های هسته‌ای خود وارد مذاکره با آمریکا شود و برنامه تسلیحات اتمی خود را کنار بگذارد.
کره شمالی کره شمالی: اشتیاقی به توافقی که ایران انجام داد، نداریم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وب سایت شبکه سی ان ان در گزارشی نوشت:  سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای گفت که این کشور علاقه ای ندارد مانند ایران بر سر فعالیت‌های هسته‌ای خود وارد مذاکره با آمریکا شود و برنامه تسلیحات اتمی خود را کنار بگذارد.

 

سی ان ان نوشت: در این بیانیه آمده است که مقایسه موقعیت جمهوری دموکراتیک خلق کره با شرایط ایران در حصول توافق اتمی قابل مقایسه نیست زیرا ما در معرض تحریکات نظامی و خصومت مستقیم آمریکا ار جمله مانوورهای نظامی گسترده مشترک [با کره جنوبی] و تهدید جدید اتمی قرار داریم و هر کشوری و هر قدرت اتمی منافع و اهداف خاص خود را دارد و آنها را دنبال می‌کند. رسانه های کره شمالی از کشورشان با عنوان "یک قدرت اتمی" نام می‌برند.

 

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفته است که با این وجود است که ما به گفتگو با آمریکا با هدف تعلیق یکجانبه برنامه‌های هسته‌ای یا تحویل تسلیحات اتمی خود تمایلی نداریم.

 

501

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top