خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 520541
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۳:۱۲
معاون وزیر امور خارجه:
تصمیمات داخلی را بر قطعنامه مرجح می‌دانیم
معاون وزیر امور خارجه با اشاره به بررسی متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت تأکید کرد: قطعاً ما تصمیمات داخلی را بر قطعنامه مرجح می‌دانیم.
قشقاوی تصمیمات داخلی را بر قطعنامه مرجح می‌دانیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حسن قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تصویب قعطنامه شورای امنیت بر مبنای متن برجام و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر مجلس شورای اسلامی متن جمع‌بندی توافق را رد کند، منافاتی با تصویب قطعنامه در شورای امنیت دارد یا خیر، تصریح کرد: این یک بحث عام در حقوق بین الملل است و همیشه این بحث مطرح است که آیا ارجحیت با تصمیمات داخلی است یا تصمیمات بین المللی؟

 

وی با تأکید بر "قطعاً ما تصمیمات داخلی را بر قطعنامه مرجح می‌دانیم" گفت: ضمن احترام به تصمیمات و قواعد بین المللی، آنجایی که در چارچوب منافع ملی ما باشد و حاکمیت ملی ما را حفظ کند، می‌توان پذیرفت.

 

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه ادامه داد: در عین حال این منافاتی با توجه به مکانیسم‌ها و قوانین داخلی ندارد، یعنی ما می‌توانیم هم چارچوب‌های داخلی و مکانیسم‌های داخلی که رهبر معظم انقلاب هم بر آن تأکید فرمودند، حفظ کنیم ضمن اینکه اگر تصمیمات بین المللی در چارچوب منافع ملی باشد، می‌توانیم احترام به قطعنامه هم داشته باشیم لذا اینها خیلی منافاتی با یکدیگر ندارند.

 

قشقاوی بر همین اساس اعلام کرد: این موضع عام ما و هم موضع کشورهای دیگر است، یعنی مثلاً آمریکا هم در ارتباط با کنگره و قطعنامه همین موضع را دارد.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top