|
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٠ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, November 26, 2020
کد خبر: 520548
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۳:۱۰
الجزیره بررسی کرد؛
تقسیم خاورمیانه میان ایران و غرب
«جدا از این مسائل، ایران کشوری است که توانست مسئله «مذهب و دین» را به صورت بی سابقه در تاریخ اسلام در پایه های حکومت خود پی ریزی کند. مسئله ای که نفوذ این کشور را در منطقه بیشتر کرده است.»
ایران تقسیم  خاورمیانه میان ایران و غرب
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سایت شبکه الجزیره در تحلیلی گزارش داد: «توافق هسته ای مسئله ای است که از آن انتظار  می رود تا با ایران در مشارکت برای پایان دادن به پرونده های هسته ای هماهنگی هایی صورت گیرد.»

 

 

این سایت خبری در ادامه افزود: «گویا غربی ها به این نتیجه رسیده اند که نمی توان با کشورهای عربی که خود درگیر مسائل د اخلی بوده و امنیت ملی آنها از خارج تهدید می شود، به عنوان شریک منطقه ای همکاری لازم برای حل مسائل حساس منطقه داشته باشند.»

 

 

این سایت خبری در ادامه گزارش داد: «غربی ها به این نتیجه رسیده اند که ایران تنها قدرتی است که توانایی آن را دارد تا سرنوشت مسائل و تحولات جدید منطقه را به دست بگیرد. به همین دلیل غرب این کشور را به عنوان شریک منطقه ای در نظر گرفته است.»

 

 

این سایت خبری در ادامه افزود: «این مسئله ضربه سنگینی به بدنه کشورهای عربی خاورمیانه وارد خواهد کرد. اعراب باید توجه داشته باشند محدودیت غنی سازی تنها موضوعی نیست که بتواند نگرانی های موجود از نفوذ روزافزون ایران در منطقه را برطرف کند.»

 

 

 

 

 

 

 

این سایت خبری در ادامه اظهار داشت: «ایران قدرت بزرگ منطقه ای است که در حال سیطره بر عرصه های سیاسی و اقتصادی خاورمیانه است. کشوری که امپراتوری ایران قرن ها در آن حکومت می کرده و تا دوره معاصر هم آثار این امپراتوری تا حدودی مشهود است.»

 

 

سایت خبری الجزیره در ادامه افزود: «جدا از این مسائل، ایران کشوری است که توانست مسئله «مذهب و دین» را به صورت بی سابقه در تاریخ اسلام در پایه های حکومت خود پی ریزی کند. مسئله ای که نفوذ این کشور را در منطقه بیشتر کرده است.»

 

 
  این سایت خبری در  پایان خاطرنشان کرد: «اینها همه مسائلی است که مقابله با ایران  از سوی کشورهای عربی را بسیار سخت کرده است. معادلات منطقه تغییر کرده و غرب می خواهد به جای جنگ با ایران تقسیم  خاورمیانه را با این کشور مطرح کند.»
 
 
 

 


 

512

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top