خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٣ جمادى الثانية ١٤٤١ Wednesday, January 29, 2020
کد خبر: 520601
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۳:۴۰
در راستای عمیق دوستی ها و تقویت همه جانبه همکاریها؛
دور جدید سفرهای منطقه ای وزیر امور خارجه
معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه سفر منطقه ای آقای ظریف را حاوی پیام تعمیق دوستی ها و تقویت همه جانبه همکاریها دانست.
ظریف در کویت دور جدید سفرهای منطقه ای وزیر امور خارجه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: کویت، قطر و عراق مقصد دور نخست سفر منطقه ای وزیر امور خارجه کشورمان به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس است.

 

وی افزود: سفر آقای ظریف به دیگر کشورهای منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

 

امیرعبداللهیان با بیان اینکه تهران امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می داند تأکید کرد: مبارزه با افراط گرایی و خشونت و نیز تحکیم روابط منطقه ای ضرورتی اساسی برای نیل به توسعه و امنیت پایدار منطقه ای است.

 

معاون وزیر امور خارجه گفت: نباید اجازه داد که افراط گرایان و تروریستها امنیت منطقه را به بازی بگیرند.

 

آغاز نخستین مرحله از دور جدید سفرهای منطقه ای وزیر امور خارجه

 

وزیر امور خارجه ساعت 10 صبح امروز سفر منطقه ای خود را به سه کشور کویت ، قطر و عراق به منظور گسترش مناسبات دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی در مقابله موثر با تروریسم و گروهک افراطی - تکفیری داعش، آغاز می کند.

 

 این نخستین مرحله از دور جدید سفرهای منطقه ای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از گفتگوهای وین و جمع بندی ایران و شش کشور گروه 1+5 در مذاکرات هسته ای وین است.

 

آقای ظریف در دیدار و گفتگو با مقامات عالی و همتایان کویتی، قطری و عراقی خود، علاوه بر تشریح آخرین نتایج جمعبندی مذاکرات هسته ای وین، درباره روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای نیز به رایزنی می پردازد.

 

سفر منطقه ای ظریف، دو روزه و نخستین مقصد رایزنی های دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان هم کویت است. وی قرار است سپس به قطر و عراق هم سفر کند.

 

مرضه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه هم دیشب اعلام کرد: مقابله مؤثر با تروریسم مستلزم همکاری همه جانبه همه دولت ها می باشد و جمهوری اسلامی ایران معتقد است هرگونه تسامح در برابر تروریسم و افراطی گری تکفیری، باعث جری شدن و افزایش اقدامات ضد انسانی آنها می شود.

 

وی  همچنین بر لزوم همکاری همه جانبه دولت ها برای مقابله موثر با تروریسم در عین احترام به حاکمیت ملی دیگر دولتها تاکید کرد.

 

خانم افخم افزود: هرگونه مقابله با تروریسم باید با رعایت اصول بنیادین حقوق بین الملل خصوصاً احترام به حاکمیت ملی دولت ها باشد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال تاکید کرد: بدون تردید هر اقدامی که منتج به تضعیف حاکمیت ملی دولت ها شود در عمل، می تواند گروه های تروریستی را در پیشبرد جنایات سبوعانه خود جسورتر کند.

 

خانم افخم گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از همکاری بین المللی برای مقابله با تروریسم ، ضرورت هماهنگی کامل با دولت های قربانی تروریسم برای هرگونه اقدام علیه گروه های تروریستی در خاک این دولت ها را یادآوری می نماید و " بطور جدی"معتقداست مقابله ریشه ای با تروریسم تنها از طریق قطع منابع مالی ، تسلیحاتی ، فکری افراطی گری و هدایت تروریسم امکان پذیر باشد.

 

 

106

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top