|
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, November 24, 2020
کد خبر: 520669
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۴:۳۵
المیادین؛
بشار اسد: در سوریه جنگ بر ما تحمیل شده است
بشار اسد: «ایران در سوریه حضور فیزیکی ندارد و فقط تجربیات نظامی را به سوریه انتقال می دهد.»
بشار اسد بشار اسد: در سوریه جنگ بر ما تحمیل شده است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، وب سایت شبکه "المیادین" گزارش داد: «"بشار اسد" رئیس جمهور سوریه در  جمع رؤسا و اعضای سازمان های مردم نهاد و اتحادیه های صنفی و اتاق های صنایع و بازرگانی و کشاورزی و گردشگری سوریه در دمشق سخنرانی کرد.»

 

برپایه این گزارش، بشار اسد گفت: «با وجود پیچیده بودن اوضاع در سوریه، بسیاری از پوشش ها از بین رفته است و انجام این دیدار برای از بین بردن بهانه‌ های آن ها در تجاوز بی‌فایده به سوریه است.»

 

رئیس جمهور سوریه درباره بی حد و مرز بودن تروریسم در منطقه به خصوص در سوریه و عراق افزود: «تروریسم حد و مرز نمی‌شناسد و جنگ‌ ها یا حملات انجام شده از سوی ائتلاف باعث توقف آن ها نمی‌شود. بر کسی پوشیده نیست که این کشورهای استعماری بودند که تروریسم را پایه‌گذاری کردند. مفاهیم مبارزه با تروریسم باید بر اساس سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی باشد، جنگ نظامی آخرین دارو است و نمی‌توان آن را جایگزین سیاست گذاری ها و مقابله با عوامل توسعه گروه‌های تروریستی کرد.»

 

وی غرب را منبع تروریسم در منطقه دانست و گفت: «هنگامی که مردم در دام غربی ها گرفتار نشدند،آن ها میزان رویکردهای تروریستی خود را افزایش دادند، این تشدید تنش‌ها نشان دهنده یاس و ناامیدی آنها از شکستن اراده و پایداری ملت سوریه در جنگی است که تاریخ نظیر آن را مشاهده نکرده است. این پایداری تهدیدی برای آینده سیاسی بسیاری از طرف‌ها به شمار می‌رود، به ویژه اینکه گروه‌های تروریستی ملت‌های بی‌گناه آنها را نیز مورد هدف قرار دادند.»

 

در ادامه افزود: «هدف غرب امروز تنها مهار تروریسم است،‌ نه ریشه‌کن‌کردن آن. اقداماتی که آنها انجام می‌دهند در واقع در راستای توسعه تروریست‌ها است و آن ها را از بین نمی‌برد.»

 

بشار اسد مخالفان خارجی نظام سوریه را تروریست توصیف کرد و خاطرنشان کرد: «تا زمانی که مخالفان خارجی سوریه در دست های غرب است، گفتگوها و راه حل سیاسی معنایی ندارد. ما با وجود اینکه می‌دانیم موضوع اساسی تروریسم و حمایت از تروریسم است، اما با روند سیاسی همکاری می‌کنیم.»

 

رئیس جمهور سوریه جنگ بر کشورش را تحمیلی توصیف کرد و اظهار داشت که ماراضی به جنگ نیستیم ولی جنگ بر ما تحمیل شده است و من باید پاسخگوی مردم خود باشم.

 

بشار اسد صمیمانه ازمحور مقاومت علی الخصوص ایران و حزب الله همچنین روسیه و چین تشکر کرد و افزود: «ایران در سوریه حضور فیزیکی ندارد و فقط تجربیات نظامی را به سوریه انتقال می دهد.»

 

بشار اسد گفت: «ارتش سوریه با بیش از 100 کشور جهان بیش از 4 سال جنگید ولی خسته نشده است و توانایی مقابله و مقاومت را دارد.»

 

رئیس‌جمهور سوریه اظهار داشت که در سوریه هیچ فروپاشی وجود ندارد و در برابر تروریسم مقاومت و پایداری خواهیم کرد و در نهایت نیز پیروز خواهیم شد.

 

 

 

513


 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top