|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 520680
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۴:۴۵
رئیس قوه قضائیه:
گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند
رئیس قوه قضائیه گفت: ارزیابی ها از مذاکرات هسته ای باید منصفانه باشد و همه باید از دستاوردهای این توافق استقبال کنیم.
آملی لاریجانی گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی افزود: مجموع آنچه که در این مذاکرات به دست آمده است باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود و اگر ارزیابی های ما غیر واقعی و بر خلاف مصالح ملی باشد تبعاتی خواهد داشت.

 

وی گفت: در این توافق پذیرفته شده است که 5 هزار سانتریفیوژ در کشور غنی سازی را ادامه دهد و هزار سانتریفیوژ نیز در فردو کار تحقیقاتی داشته باشد که این‌ها مسائلی است که غرب و آمریکا پیش از این نمی پذیرفتند.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: البته این نپذیرفتن ها ظالمانه و تحمیلی بود و آنها حق چنین کاری را نداشتند.

 

وی گفت: اینکه گفته می شود این توافق دستاوردی نداشته بدبینانه و غیر منصفانه است اما از سوی دیگر محدودیت‌هایی هم در این توافق تحمیل شده است.

 

آیت الله آملی لاریجانی با تشکر از تیم مذاکره کننده و به ویژه از مقام معظم رهبری که با عنایات و توجهات خاص در این موضوع نظارت دقیق داشتند، افزود: ذوق زدگی هم در این خصوص نباید داشته باشیم زیرا محدودیت‌های سنگینی را در همین توافق نامه از لحاظ تعداد سانتریفیوژها، تحقیق و توسعه و نوع سانتریفیوژها پذیرفته ایم.

 

وی گفت: گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند چرا که این مسئله ملی است و همه باید از دستاوردهای آن استقبال کنند.

 

رئیس دستگاه قضا افزود: به هیچ وجه بنا نیست این توافق مسیری برای تسهیل دسترسی بیگانگان به مقوله های امنیتی و نظامی ما باشد و هر گونه کوتاهی در این مسیر نابخشودنی است.

 

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد: امریکایی ها و  غرب در صدد جبران رفتارهای نادرست گذشته خود باشند.

 

وی گفت: البته سخنان ، خیال پردازی ها و رجزخوانی برخی مقامات امریکایی نشان می دهد که آنها بنای تجدید نظر در رفتارشان را ندارند و ما به آنها توصیه می کنیم که از رفتار گذشته خود پند بگیرند.

 

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به حوادث سیل و طوفان اخیر کشور اشاره کرد و با تسلیت به خانواده های داغدار این حوادث گفت: در این گونه موارد باید تدبیر انسانی داشته باشیم.

 

وی افزود: ‌برخی ساخت و سازهای غیر مجاز، جنگل زدایی ها و تصرف در بستر رودخانه ها موجب می شود خسارات ناشی از سیل افزایش یابد و ما در سیل اخیر شاهد فرو ریختن چندین ساختمان چندین طبقه در بستر رودخانه بودیم.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه‌های نظارتی باید وظایف نظارتی خود را تشدید کنند و مردم هم همکاری هایشان را افزایش دهند.

 

آیت الله آملی لاریجانی افزود: دستگاه قضایی هم می تواند از طریق سازمان بازرسی کل کشور ورود کند و این سازمان باید دستگاه‌های نظارتی را که کوتاهی می کنند مواخذه کند.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: دادستان ها هم می توانند به عنوان مدعی العموم ورود کنند تا شاهد ساخت و ساز های غیر مجاز نباشیم.

 

نهادهای بین المللی سعودی‌ها را به پای میز محاکمه بکشانند  

 

رئیس قوه قضائیه گفت: محافل و نهادهای بین المللی باید سعودی ها را به پای میز محاکمه بکشانند.

 

آیت الله صادق آملی لاریجانی با محکومیت حوادث یمن،‌ این جنایات سعودی‌ها در یمن را غیر انسانی و مصداق جنایت های جنگی خواند و افزود: حمله به مردم بی پناه و سرنگونی آثار فرهنگی از مصادیق جنایات جنگی است.

 

وی گفت: سعودی ها باید بدانند که دیر یا زود باید پاسخگوی این جنایاتشان باشند و این طور نیست که اگر دو صباحی قدرت حملات هوایی را دارند همیشه این موضوع بماند.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: سعودی ها بر حسب برخی گزارش ها در فکر این بودند که شش روزه موضوع را در یمن فیصله دهند اما نتوانستند.

 

آیت الله آملی لاریجانی گفت: شیعیان و اهل تسنن یمن مصمم و علاقمند به ملیت و سرزمین خود هستند و هیچ گاه حاضر نخواهند شد تحت سیطره سعودی ها درآیند و افراد دست نشانده را به عنوان رئیس جمهور بپذیرند.

 

رئیس دستگاه قضا افزود: سعودی ها باید از اشتباهات خود دست بردارند و جنایت‌های انسانی را کنار بگذارند.

 

 

106

 

پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top