|
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢ Saturday, March 6, 2021
کد خبر: 520944
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۸:۵۰
جهان اسلام؛
تعقیب اقلیت های دینی سوریه و عراق توسط داعش
درحالی که امواج مختلفی از قتل، شکنجه و آوارگی پیروان اقلیت های دینی و مذهبی در عراق و سوریه به واسطه وحشی گری داعش به راه افتاده، انبوه آوارگان از این دو کشور جنگ زده به سوی اروپا و نقاط امن جهان سرازیر شده اند.
اقلیت های دینی تعقیب اقلیت های دینی سوریه و عراق توسط داعش
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز،  رهبران اقلیت های مذهبی و نژادی منطقه از جهان خواسته اند تا در برابر نابودی میراث دینی و فرهنگی خود توسط تکفیری ها بایستد.

 

مایک گور از بنیاد درهای باز استرالیا و فعال آوارگان در این مورد به شفقنا گفته مسیحیان گروه گروه درحال فرار از سوریه وعراق اند؛ داعشی ها، این پسماندهای بشری روز به روز به جستجوی خود برای یافتن مسیحیان و فشار بر آنها می افزایند.

 

تاد دانیلز مدیر منطقه ای بنیاد مسیحی Christian Concern نیزگفته است برنامه داعش این است که با رودر رو قرار دادن مذاهب و اقلیت های سوریه و عراق، همه آنها را از صفحه منطقه پاک کند. او می گوید حجم تعقیب و کشتار اقلیت های مذهبی توسط داعش هیچگاه به این شدت در منطقه دیده نشده است؛ بر ماست که جلوی این شیاطین انسان کش بایستیم.

 

اما اخبار همیشه بد نیست. در اینکه داعش قرنها نظم و هارمونی دینی در منطقه خاورمیانه را نابود کرده است شکی نیست اما در این میان سوری ها و عراقی ها تلاش دارند جلوی وحشیگری آنان بایستند. نمونه این نبرد را می توان در اتحاد شیعیان مسلمان و مسیحیان در سازماندهی نیروهای حشدالشعبی عراق مشاهده کرد.

 

ابوعباس از جنگجویان شیعه می گوید هرکس با مذهب خود جلوی داعش ایستاده است؛ این حق ما است که دین و فرهنگ خود در برابر تکفیری ها دفاع کنیم، هیچکس به جز خداوند چنین اجازه ای به ما نداده است. او می گوید شیعیان به واسطه اطلاع رسانی رهبران و امامان خود بهتر از هر کس دیگری لزوم ایستادن در برابر تکفیری ها را درک کرده اند؛ ما بهتر از هر فردی می توانیم که عدم تحمل دینی چه نتایجی در بر خواهد داشت و به همین خاطر تا آخر در برابر آنها خواهیم ایستاد.

 

 

شفقنا

کلیدواژه ها:
داعش  |  اقلیت  |  منطقه  |  فرهنگی  |  جهان  |  جام نیوز  |  سوریه  |  عراق  | 
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top