|
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ الخميس ٢٠ رجب ١٤٤٢ Thursday, March 4, 2021
کد خبر: 521077
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۲۳:۳۰
کمپین تقوا در دنیای مجازی؛
تقوا در دنيای مجـــازی
استفاده از شبکه‌ هاي اجتماعي به ‌همراه فرهنگ وارداتي خود، روزبه‌روز در بين جوانان و نوجوانان در حال افزايش است اما بخش عمده فرهنگ اجتماعي حاکم بر اين شبکه ها و حدود و چارچوبي که سازندگان و طراحان اين اپليکيشن ها براي روابط بين افراد تعريف کرده ‌اند، با فرهنگ اسلامي، ايراني و سنتي کشورمان در تضاد است.
تقوا تقوا در دنيای مجـــازی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: برای امت خود از دو چیز بیش از هر چیز خائف و ترسانم، اول هوای نفس و دوم آروزی دراز.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، اما آيا بايد به ‌دليل اين تضاد بزرگ فرهنگي، استفاده از اين ابزارهاي نوين به‌ کلي کنار گذاشته شود؟ شايد تا پيش از اين، بحث کنترل اين شبکه ها با روش هايي مثل فيلترينگ هوشمند مطرح بود ولي پويش «تقوا در دنياي مجازي»، بحث خودکنترلي يا همان تقوا در فضاي مجازي را مطرح و يادآوري مي کند.

 

اين که افراد با عمل به اصول و اعتقاداتي که در دنياي واقعي برايشان مهم است، در دنياي مجازي هم روابطشان را مديريت کنند. حرف اصلي و اساسي اين کمپين، اين است که همواره خدا را حاضر و ناظر ببينيم و بدانيم خداي دنياي مجازي، همان خداي دنياي حقيقي است. اگر دروغ، دورويي، ريا ، توهين، بي حجابي، خودنمايي و ارتباط صميمانه با نامحرم و... را در دنياي حقيقي نمي پسنديم و برنمي تابيم و به رعايتشان ملزم هستيم، در دنياي مجــازي هم رعايت کنيم و رو در رو نبودن با مخاطب و نداشتن تماس فيزيکي با کاربران و اين که دقيقا نمي دانيم چه کسي يا کساني، عکس و دست نوشته و پست هايمان را مي بينند و مي خوانند، مجوز زير پا گذاشتن ارزش ها و اعتقادات و عبور از خط قرمزهايمان نشود.

 

ايده اوليه ايجاد اين کمپين، ايده اي جسورانه و خلاقانه است که جامعه مان بيش از هر زمان ديگري، به آن نياز دارد. زبان بيان پيام اين کمپين هم، زبانِ هنر است که همواره براي تمام اقشار، جذاب و تاثير گذار بوده و هست.

 

با اين همه، اي کاش راه هاي ديگري غير از تصويرسازي براي شرکت در اين کمپين وجود داشت؛ چــرا که شايد افراد زيادي دوست داشته باشند با اين پويش هم صدا شوند اما تجربه اي در طراحي و نقاشي و کار با نرم افزارهاي گرافيکي نداشته باشند. هر چند حتي اگر دستي هم در تصويرسازي نداريم، حداقل مي توانيم با طرح مصداق ها، انتقال تجربه ها و معرفي و تبليغ، اين کمپين را پشتيباني کنيم.

 

تعامل نیوز/ 2014

کلیدواژه ها:
مجازی  |  تقوا  |  اعتقاد  |  کمپین  |  دنیا  |  خانواده  |  جام نیوز  |  عکس  | 
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top